Jocuri gratis (forever)

User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Jocuri gratis (forever)

Post by joonior_bmf »

User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Jocuri gratis (forever)

Post by DarthZombie »

Black and White

Cu client de multiplayer si patch-uri.
User avatar
Alabeth
Space Invader
Posts: 34
Joined: 13 Feb 2016, 03:55
Location: Heaven

Re: Jocuri gratis (forever)

Post by Alabeth »

Medal of Honor Pacific Assault este disponibil pe Origin pentru o perioada as in game of the house. Have fun!
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Jocuri gratis (forever)

Post by joonior_bmf »

Inspirati de Superhot, dev-ii lui Clustertruck au facut Super Truck. Si e gratis.

phpBB [video]
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Jocuri gratis (forever)

Post by .chester »

https://www.rockpapershotgun.com/2015/1 ... mes-on-pc/

Topul RPS cu cele mai bune 50 de jocuri gratuite pentru PC. Deja mi-am notat cateva titluri de jucat neaparat in aceasta viata. I urge you to do the same.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Jocuri gratis (forever)

Post by ola small dickie »

da? ce titluri?

aaahhh mi-a adus aminte de Open Transport Tycoon



Image

nostalgia hit
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Jocuri gratis (forever)

Post by DarthZombie »

Daca tot e OTT in lista, sunt surprins ca OpenXcom nu e de gasit.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Jocuri gratis (forever)

Post by .chester »

ola small dickie wrote:da? ce titluri?

aaahhh mi-a adus aminte de Open Transport Tycoon



Image

nostalgia hit
Masq, Unmanned, My Father's Long Long Legs si parca mai voiam unul.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Jocuri gratis (forever)

Post by TG »

Ah yes, am băgat mii de ore în TTD și OTT, îmi amintesc și acum sunetul pe care îl făcea o fabrică de Fizzy Drinks sau cum mă jucam cu căile ferate ca să provoc accidente rutiere în rândul adversarilor (ca un corporatist serios).

Also, vreau să joc UnReal World de când am citit articolului lui cioLAN (cred), dar încă nu am apucat.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Nervozix
Zergling
Posts: 160
Joined: 6 Jan 2015, 20:34

Re: Jocuri gratis (forever)

Post by Nervozix »

Nox e On The House pe Origin, fun times, grab it broskies. E unul dintre chestiile mai faine pe care le-au oferit cei de la EA, alaturi de Red Alert 2 de exemplu.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Jocuri gratis (forever)

Post by ola small dickie »

Nervozix wrote:Nox e On The House pe Origin, fun times, grab it broskies. E unul dintre chestiile mai faine pe care le-au oferit cei de la EA, alaturi de Red Alert 2 de exemplu.
In intreaga lor istorie EA au produs sau distribuit multe jocuri importante si de valoare. Un exemplu sunt jocurile care il au ca protagonist pe cel pe care-l am la avatar. Printre multe jocuri misto EA a fost publisherul serie Little Big Adventure.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Jocuri gratis (forever)

Post by Mahdi »

Mai degrabă aș lua Nox la reducere de pe gog: https://www.gog.com/game/nox . Nu m-a atras niciodată Origin. De fapt, nu știu ce joc gratuit m-ar putea face să îmi fac cont pe Origin.
REMEMBER CITADEL
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Jocuri gratis (forever)

Post by .chester »

Poate un șut în cur te-ar putea face să îți faci cont pe Origin.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Jocuri gratis (forever)

Post by Azad »

Sau Jade Empire, unde tu imparti suturi si pumni. :)
User avatar
Nervozix
Zergling
Posts: 160
Joined: 6 Jan 2015, 20:34

Re: Jocuri gratis (forever)

Post by Nervozix »

ola small dickie wrote:In intreaga lor istorie EA au produs sau distribuit multe jocuri importante si de valoare.
Cu siguranta, ei sunt publisher-ul meu preferat dintre "cei mari"; eu ma refeream la lucrurile oferite de ei ca "On the House", unde ce-i drept au mai bagat si Sim City 2K si Syndicate pe care le am in lista, dar Nox si RA2 m-au surprins, nu stiu exact de ce (probabil pentru ca sunt titluri Westwood post 2000 ambele), si de aici si comentariul meu.

Origin mi se pare cel mai curat store dintre toate ca interfata (si chiar si ca modul in care isi prezinta titlurile cheie pe topul paginii fara sa simti ca iti sunt aruncate in fata tot felul de nenorociri). Steam ma dezgusta incet incet pe zi ce trece, iar jocurile pe care mi le recomanda sunt mai degraba insulte pasiv-agresive, de parca software-ul a devenit sapient si s-a transformat intr-o femeie neimplinita care te inteapa facandu-ti sugestii care iti iau in deradere gusturile.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Jocuri gratis (forever)

Post by .chester »

Sa te simti profund vexat de o interfata grafica - era digitala aduce cu ea pericole la care nici maestrii sf nu s-au gandit.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Jocuri gratis (forever)

Post by TG »

Nu prea văd problema cu interfața Steam, fix aia e ultima chestie care m-ar deranja la ei. Recomandările sunt făcute pe baza tagurilor puse de jucători și nu îți e absolut nimic băgat în față. Wtf? Și Origin mi se pare ok din punctul ăsta de vedere, dar au de câteva zeci de ori mai puține jocuri, deci nu-i de mirare că e ușor să fie curat, lol.

Adică nu știu, cu toate problemele pe care le are distribuția digitală, cu precădere Steam și Origin, interfața cred că e cât de cât ok la toate.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Nervozix
Zergling
Posts: 160
Joined: 6 Jan 2015, 20:34

Re: Jocuri gratis (forever)

Post by Nervozix »

Lasand la o parte fereastra cu "deals" idioate care iti apare cand deschizi Steam, m-am referit mai ales la lista lor de jocuri pe care o recomanda. Tot felul de pseudo-jocuri text (care nici macar nu sunt sa zicem text adventure-uri get beget, ci par sa fie toate niste aflari in treaba lame) sau rahaturi de pe fundul butoiului asiatic, PLUS nenumarate porcareli indie neterminate. Nu zic ca nu trebuie sa existe si asa ceva, dar sa le bagi la inaintare (si cu insistenta lol, nu asa din cand in cand) mi se pare de prost gust.

Eu nu o sa stau sa fac screed-uri si beshini despre design grafic aici, dar interfata generala alba & crisp, cu optiunea de avea jocurile reprezentate de cover art-ul original (lucru care mie mi se pare foarte cool) din Origin este superioara celei din steam.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Jocuri gratis (forever)

Post by .chester »

Mie mi se pare super cool la Steam faptul ca nu mai pot folosi marketplace-ul pentru ca nu am telefon Android sau iPhone. A devenit obligatoriu sa folosesti aplicatia lor mobila, disponibila doar pentru cele doua platforme mentionate, altfel ti se restrictioneaza accesul la marketplace (ceva gen obiectele puse la vanzare devin disponibile doar dupa 15 zile sau ceva, n-am inteles). Cool.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Jocuri gratis (forever)

Post by Mahdi »

dă-mi-le mie, că le vând eu. ;) ;)
REMEMBER CITADEL
Post Reply

Return to “Free games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests