StarCraft II

Semyaza
Zergling
Posts: 161
Joined: 3 Mar 2014, 18:02

Re: StarCraft II

Post by Semyaza »

Din Altex, versiunea standard. ~150 lei
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: StarCraft II

Post by D12fan »

Eu versiunea CE de la mediagalaxy/altex (daca tot am celelalte doua CE-uri...). Sigur nu primim jocurile maine... Numai azi am primit mailul cu comanda confirmata (except daca esti din Bucuresti...).
Image

Image
Semyaza
Zergling
Posts: 161
Joined: 3 Mar 2014, 18:02

Re: StarCraft II

Post by Semyaza »

Eu mi-am dat seama ca mai vreau ceva, la altex nu avea, la emag era transport 12 lei daca costa sub 150 asa ca am anulat comanda la altex si am dat la emag. Vine maine, cica.
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: StarCraft II

Post by D12fan »

Daca jocul ii valabil din 10 noiembrie, n-ar trebui sa-l am deja acasa la mine? Nu va inteleg, Altex...
Image

Image
Semyaza
Zergling
Posts: 161
Joined: 3 Mar 2014, 18:02

Re: StarCraft II

Post by Semyaza »

Jocul mi-a ajuns, ieri. Am avut ocazia sa intru in meniu si sa dau play la "story so far" (un fel de recapitulare a povestii). Din pacate m-am mutat recent in alta parte a bucurestiului, inca am o gramada de treaba in casa, nici macar birou asamblat nu am... trebuie sa mai astepte :(

Cred ca o sa rejoc ambele campanii ca am uitat povestea... macar chestiile protoss din WoL si HoTs daca timp nu e.
User avatar
Generalul
Headless Kamikaze
Posts: 327
Joined: 31 Mar 2014, 14:06
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: StarCraft II

Post by Generalul »

Mi-am luat Digital Deluxe direct de la Blizz, mi-au placut bonus-urile pentru celelalte jocuri, in special HOTS. Am terminat de ieri campania pe brutal, doar ultima misiune (inainte de epilog) mi-a parut grea, a trebuit sa stau cateva ore sa o pot termina. Povestea imi pare ca este peste primele doua, iar noile moduri de joc, cum e coop-ul, fac sa isi merite toti banii si pentru cineva care nu e mare fan ladder. Imi pare rau ca in-game tournaments nu au fost bagate de la inceput, cu ani in urma, mai ales posibilitatea sa faci unele custom, numai eu stiu ce probleme erau prin CraftCup sau ESL cand oponentul nu dadea report loss si trebuia sa cauti un admin etc :P
Cadoul ideal pentru orice ocazie: www.comanda-caricaturi.ro
User avatar
DerangedGenius
Zergling
Posts: 203
Joined: 28 Apr 2014, 15:04

Re: StarCraft II

Post by DerangedGenius »

Desi nu contest calitatea aproape excelenta overall, doar pe mine m-a lasat finalul putin cam rece? Sau doar mie mi se pare ca misiunile sunt aproape repetitive si reciclate?
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: StarCraft II

Post by D12fan »

Imi explica si mie cineva finalul epilogului? N-am inteles ce s-a intamplat cu Kerrigan si Raynor in
Spoiler:
barul acela
...
Image

Image
User avatar
DerangedGenius
Zergling
Posts: 203
Joined: 28 Apr 2014, 15:04

Re: StarCraft II

Post by DerangedGenius »

D12fan wrote:Imi explica si mie cineva finalul epilogului? N-am inteles ce s-a intamplat cu Kerrigan si Raynor in
Spoiler:
barul acela
...
Mie mi s-a parut cea mai usor de inteles parte din epilog.
Spoiler:
Pur si simplu e interpretabil, daca esti pesimist vei zice ca Raynor e beat si cine stie pe unde a disparut de nu stie nimeni de el, daca esti optimist vei zice ca are acum o zeita cu care sa se iubeasca, care in sfarsit a venit la el dupa ce si-a incheiat socotelile de noua zeitate.
Eu sunt confuz de
Spoiler:
ce se intampla mai exact, nu trebuiau sa fie 2 fiinte din cate o rasa sa se ridice impreuna ca xel'naga?
LE: Also, in afara de ign, au mai aparut ceva recenzii romanesti la LotV? Nu prea ma intereseaza scorurile straine la jocurile pe care abia le astept.
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: StarCraft II

Post by D12fan »

Nici n-am stiut ca are IGN si o varianta romaneasca...
Image

Image
Semyaza
Zergling
Posts: 161
Joined: 3 Mar 2014, 18:02

Re: StarCraft II

Post by Semyaza »

Sunt la a 3-a misiune din campanie (nu prolog). Foarte dragute misiunile. Problema mea e ca imi place sa fac achievementurile si imi place sa joc pe hard / brutal. Daca joc pe hard / brutal nu prea le pot face. Daca joc pe normal (e dificultatea maxim ceruta pentru achievementuri) simt ca e cheating daca dau unlock la achievement si apoi reiau misiunea pe brutal... first world problems :(((
User avatar
DerangedGenius
Zergling
Posts: 203
Joined: 28 Apr 2014, 15:04

Re: StarCraft II

Post by DerangedGenius »

Nu cred ca e dificultatea maxima ceruta, normal, ci minima. Ar fi odd sa fie maxim. Oricum, daca cauti prin ele in meniul battle.net, am senzatia ca exista si unele pt hard/brutal dar nu imi aparea cand incepeam misiunea.
Semyaza
Zergling
Posts: 161
Joined: 3 Mar 2014, 18:02

Re: StarCraft II

Post by Semyaza »

Exprimarea mea imi lasa de dorit, voiam sa spun ca [daca nu ma insel] achieve-urile din LoTV nu iti cer mai mult de nivelul "normal" asta nu inseamna ca nu pot fi deblocate / facute pe nivele mai mari.
User avatar
DerangedGenius
Zergling
Posts: 203
Joined: 28 Apr 2014, 15:04

Re: StarCraft II

Post by DerangedGenius »

^Aah, nici eu nu am citit de doua ori postarea. Inteleg mai bine ce zici. Lol..
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: StarCraft II

Post by D12fan »

Image

Image
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: StarCraft II

Post by D12fan »

Image

Image
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: StarCraft II

Post by D12fan »

Image

Image
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: StarCraft II

Post by D12fan »

Image

Image
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: StarCraft II

Post by D12fan »

phpBB [video]
Image

Image
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: StarCraft II

Post by D12fan »

Image

Image
Post Reply

Return to “RTS - Real Time Strategy”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests