Cyberpunk 2077

Discuții axate pe jocurile RPG.
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Cyberpunk 2077

Post by Cimitri »

Nu cred sa fie asa mare hype-ul in jurul GTA 6 comparat cu cyberpunk. Pana la urma, GTA e la nr 6, reteta e cam aceeasi si lumea stie la ce gen de joc sa se astepte. Doar sa vina cu te miri ce goodies sa merite pre-order. Cyberpunk a fost ceva inedit, o lume noua, altceva... Dar pana la urma, cifrele o sa vorbeasca.
Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Cyberpunk 2077

Post by ola small dickie »

Mi se pare evident ca hypeul in jurul unui gta 6 e mult mai mare decat a fost in jurul cyberpink 2077
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Alex Khan1
Space Invader
Posts: 37
Joined: 15 Apr 2021, 17:37

Re: Cyberpunk 2077

Post by Alex Khan1 »

Au trecut 7 luni de la lansare si jocul tot e intr-o stare jalnica.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Cyberpunk 2077

Post by TG »

I mean, tu ai avut 20 de ani sau ceva.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Cyberpunk 2077

Post by ola small dickie »

Close the forum
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Alex Khan1
Space Invader
Posts: 37
Joined: 15 Apr 2021, 17:37

Re: Cyberpunk 2077

Post by Alex Khan1 »

TG wrote: 22 Jul 2021, 21:51 I mean, tu ai avut 20 de ani sau ceva.
20 de ani sa ce?
Scriem ca oltenii cu propozitii neterminate?
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Cyberpunk 2077

Post by Waaagh! »

Alex Khan1 wrote: 22 Jul 2021, 23:02 20 de ani sa ce?
Image
Alex Khan1 wrote: 22 Jul 2021, 23:02 Scriem ca oltenii cu propozitii neterminate?
Image
NO COVER. ALL MAN.
Alex Khan1
Space Invader
Posts: 37
Joined: 15 Apr 2021, 17:37

Re: Cyberpunk 2077

Post by Alex Khan1 »

https://www.gamespot.com/videos/i-playe ... 0-6455873/

E clar, nu-mi mai pun sperantele in CD Projekt sa repare vreodata jocul asta. Speranta sta in modderi de acum inainte. Si nici ei nu vor face mare lucru in urmatorii 5 ani.


Astia de la CD Projekt imi dau o impresie urata..... impresia ca nici n-au vrut sa dezvolte vreodata jocul asta, ci mai degraba l-au facut la comanda unor fanboy bogatani care le-au "donat" niste bani din 2011-2012. Niste bogatani care au vrut musai un Cyberpunk facut de CD Projekt dupa ce au fost impresionati de Witcher. CD Projekt probabil i-au refuzat in prima faza, dar dupa ce li s-au "pompat" niste bani, au acceptat. Aia e, au stiut ca nu o sa materializeze asteptarile, dar l-au facut asa, de "test", sa vada cate vanzari scot. Pana la urma, chiar au reusit sa incaseze ceva, in ciuda unor procese (tocmai din partea investitorilor) si returnari in masa.

Intri in joc si ai senzatia ca jocul asta e lipsit de suflet, de "pasiune", de "truda", "de iubire", "de lacrimi si sudoare". Zici ca dezvoltatorii , care erau pasionati de Witcher, munca lor de o viata, au detestat jocul asta si l-au facut in sila. Parca nu a fost dorit.

Nu si-au dat seama ca o companie mica axata si specializata pe RPG-uri medievale fanteziste nu poate dezvolta cu buget mic si personal scazut (alcatuit din medievisti care au lucrat 11 ani la franciza The Witcher) un RPG futuristic cu elemente de GTA in doar 7 ani (sau mai bine spus 4 ani, ca din 2016 au inceput sa lucreze serios la joc, fiind ocupati anterior de Witcher 3).
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Cyberpunk 2077

Post by Waaagh! »

La ce castron sinistru a fost Witcher, o tampenie de un misoginism feroce facuta in atmosfera fermecata est-europeana a cojilor de seminte si treningurilor de contrabanda, mirarea mea e ca acest studio exista si e luat in serios. lmfao.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Cyberpunk 2077

Post by MC »

The Witcher = castron. M-am râs.
Alex Khan1
Space Invader
Posts: 37
Joined: 15 Apr 2021, 17:37

Re: Cyberpunk 2077

Post by Alex Khan1 »

Waaagh! wrote: 28 Jul 2021, 07:52 La ce castron sinistru a fost Witcher, o tampenie de un misoginism feroce facuta in atmosfera fermecata est-europeana a cojilor de seminte si treningurilor de contrabanda, mirarea mea e ca acest studio exista si e luat in serios. lmfao.
:lol:
Faci misto, asa-i?

Daca nu faci misto, e grav.
Pentru ca ar trebui sa stii ca Witcher e despre Polonia, Ungaria, Danemarca, Sfantul Imperiu Roman si Franta in secolul XIII din perspectiva fantezista , cand femeile nu aveau drepturi si erau considerate inferioare barbatilor, si mai ales, vorbim de o epoca unde era normal sa arzi vrajitoare pe rug. Si razboaiele, ciuma si foametea erau normalitatea de atunci, inclusiv rasismul si xenofobia cu care erau tratati piticii fierari , piticii bancheri , elfoaicele prostituate si elfii haiduci (care erau evreii si paganii caricaturizati dupa gandirea crestin-medievala).

Astea erau vremurile si pentru ca autorul romanelor si producatorii jocurilor au reusit sa redea atmosfera de atunci in viziune fantezista merita numai laude.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Cyberpunk 2077

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

in special atmosfera de colectionare a cartilor yugioh
Alex Khan1
Space Invader
Posts: 37
Joined: 15 Apr 2021, 17:37

Re: Cyberpunk 2077

Post by Alex Khan1 »

Ce de hateri anti-Witcher pe aici!
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Cyberpunk 2077

Post by stef »

N-am jucat seria the Witcher insa mi-a placut serialul de pe Netflix. Cat despre Cyberpunk, dupa ce am vazut niste gameplay nu l-am mai cumparat, am vazut ca n-am nimic de pierdut
Image
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Cyberpunk 2077

Post by TG »

"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: Cyberpunk 2077

Post by SnipeRulz »

Image

Am si uitat ca mai exista jocu asta
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Cyberpunk 2077

Post by Mahdi »

^ hotlinking pe twitter nu e prea reliable

Image
REMEMBER CITADEL
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Cyberpunk 2077

Post by TG »

Inb4 angajații au impresia că vor prinde sărbătorile acasă anul ăsta. :lol:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Cyberpunk 2077

Post by McWilliams »

O sa le prinda acasa - insa pentru ca teleworking, nu din alt motiv.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Cyberpunk 2077

Post by TG »

Așa e, nu mi-am adaptat încă postările la vremuri. :?
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests