Divinity - Original Sin

Discuții axate pe jocurile RPG.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Divinity - Original Sin

Post by McWilliams »

Crafting-ul este ok-ish pentru vreo... 10 iteme? Sarim peste "food" si alte miscellaneous, dar chiar mi se lua cand trebuia sa obtin a blank scroll, dat fiind prin cati pasi trebuia sa trec. Plus necesitatea de a sta langa un butoi cu apa/o fantana.

Entertaining the first few times - mai ales cand descoperi ceva pentru prima data, combinand de-aiurea doua chestii - insa devine o forma de grind din care, vorba lui TG, iesi mai simplu cumparand/vanzand direct.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4673
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Divinity - Original Sin

Post by Magicake »

Butoaiele le poti lua in inventar, cel putin pe battlemage-ul meu pot sa pun fara probleme cate un butoi din fiecare tip si sa mai ramana loc pentru regular stuff.

Tin butoaie in inventar mai ales pentru trap disable cand nu am in jur altele.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Divinity - Original Sin

Post by McWilliams »

It's 50 pounds a barrel, ain't it?

Da, sigur, spatiu se gaseste prin inventarul cuiva. Insa eu ma plang de ideea in sine de a fi nevoit sa treci de la lemn pana la blank spell scroll.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Divinity - Original Sin

Post by Cristan »

Pătrunjelu' wrote: 29 Oct 2018, 17:18E chiar foarte bine gandit gamepad-ul in jocul asta, recomand oricui sa incerce. Nu mi-as fi imaginat ca un RPG atat de complex ar putea fi jucat (relativ) usor cu gamepad, but they did it. In afara de faptul ca e sesizabil mai lent sa faci orice, as zice ca e mai placut de folosit interfata cu gamepad decat fara :lol:
Am terminat jocul acum câteva luni și da, mi s-a părut excelent controlul cu gamepadul. N-am prea multă experiență cu alte RPG-uri, dar aici mi s-a părut foarte comod de jucat, nu mi-a lipsit K+M.

Eu am început jocul singur, cu K+M, apoi l-am reînceput în coop, cu gamepaduri, și așa l-am terminat. Foaaarte bine făcut coop-ul, totul merge atât de lin și și bine gândit în toate aspectele, cum schimbă automat între single/split-screen, transferul obiectelor între personaje, opțiunile de dialog, etc. Singura diferență vizibilă în „console mode” e că lipsește haggling-ul la vendori, dar oricum nu foloseam asta, așa că nu mi-a lipsit.

Abia aștept să joc 2-ul.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests