Kingdom Come: Deliverance

Discuții axate pe jocurile RPG.
User avatar
rege
Pig Cop
Posts: 535
Joined: 18 Feb 2018, 00:33

Re: Kingdom Come: Deliverance

Post by rege »

Trebuia sa bage un negru, undeva în pivnița unui dungeon uriaș și super-grindy, unde ajungi numai după 5 ore IRL călărit non-stop printre munți sterpi, plictisitori și plini de bande de cumani musculoși și înfometați... iar când ajungi la negru, nu poți să vorbești cu el decât dacă-i duci niște țuică, din orașul îndepărtat, la care, da, ajungi tot călărind 5 ore IRL dus, 5 ore IRL întors (asta dacă nu ţi-au mâncat cumanii calul parcat la gura peşterii), desigur de fiecare dată trecând şi prin mega-dungeonul plin de fântâni de monştri pe endless respawn. Nu, nu poţi să distrugi fântâna, cum naiba vrei sa distrugi o fântână de piatră, cu sabia şi arcul? Mai am în mine dar nu vreau să exagerez.
P.S. dacă deja ai ţuica prima dată când dai de negru, nu se poate, e un bug din ăla ca-n Baldurs Gate II de trebuie să încarci o salvare făcută acu 12 ore fmm BioWare!
the secret geometry of chance
User avatar
caleb
Pig Cop
Posts: 854
Joined: 25 Mar 2014, 17:03

Re: Kingdom Come: Deliverance

Post by caleb »

Eu zic să le scrii, poate fac un update și bagă o spălătorie de cai cumană cu travestiți. Ex-scit-ing.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Kingdom Come: Deliverance

Post by Bogdan »

phpBB [video]
Hadrianos
Space Invader
Posts: 1
Joined: 26 Dec 2020, 21:08

Re: Kingdom Come: Deliverance

Post by Hadrianos »

Cred ca am investit vreo 30 de ore pana acum.
De departe cele mai reusite paduri pe care am avut ocazia sa le vad intr-un joc. In ciuda faptului ca sunt presarate cu mult prea multe vietati salbatice (probabil in incercarea de a nu il transofrma intr-un Cabela's) atmosfera creata este absolut mirifica. In anul Domnului 2021, al doilea de pandemie, in prag de primavara e cea mai apropiata de realitate experienta pe care o poti avea intr-un mediu virtual.
Mediul sonor creat are si el o contributie majora, triluri felurite gadiland placut urechile jucatorului. Fosnetul frunzelor si sunetul trancanit al armurii la fiecare pas ajuta la integrarea in spatiu.
Povestea mi se pare...asa si asa. Te impinge in directia quest-ului principal dar parca nu te identifici din prima cu personajul. Parca spune, cel putin in partea de inceput, niste tampenii mai mari ca el. L-au facut facut exagerat de infantil. Imi e greu sa empatizez cu el. Poate e o poveste de maturizare...mai vedem. Multe din quest-urile secundare se rezuma la mai culege o floare mai adu-mi niste chestii.

Una peste alta PADURILE!!!
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: Kingdom Come: Deliverance

Post by Alex Khan »

Cred ca demult n-am mai simtit o asa imersiune calare pe cal, fugind de niste calareti maghiari si cumani care trageau cu sageti spre mine.

Ii mai auzi vorbind in maghiara pe la spatele tau.........brrrrrrrr :twisted:
phpBB [video]
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Kingdom Come: Deliverance

Post by Waaagh! »

”Cu ungurii nu putem avea probleme militare: dacă dăm drumul la toţi caii din Ardeal, fără călăreţi, în două ceasuri se pişă în Budapesta…

…Ungaria este un cavou al medievalismului habsburgic. Cum poţi să fii cavaler, dacă nu eşti militar?

Ce geniu militar a dat într’o mie de ani de bătălii?

Au fost pe la liziera habsburgică. N’au avut misiuni civilizatoare. Au fost grăniceri.

Cum puteau să ne civilizeze pe noi?

Noi suntem popor…, din sămânţă glorioasă, cu o istorie glorioasă strivită între trei împărăţii revărsate şi lăbărţate asupra noastră.

Ungurii au rămas antropoizi. Un popor turanic nefericit, care şi’a păstrat limba şi sîngele, şi care se simte rău în haina europeană catolică latino-germanică.

Se bat acum cu uzbecii, veniţi sub forma diviziilor blindate sovietice, ca asiaticii prin păpurişuri. N’au tactică, n’au strategie politică şi nici militară.

… Ungurii au venit din Atelcuz şi prezintă un fenomen de involuţie. Un neam turanic, care nu poate asimila valorile Europei. Reprezintă o cireada de elefanţi care vor să se facă o turmă de purcei sau de mioare.

N’au dat nici un om mare.

Bolyai este sas: îl cheamă Johann, iar pe tatăl său Wolfgang. Cultura lor este latino-germană.

Antropoizi fără măsură, n’au dat niciun cavaler şi niciun jurist.

Nu sunt de acord în evaluarea rasială a maghiarilor. Popor impulsiv, cu viziune planetară ca toate popoarele de stepă, călări, iar nu sedentari, ca plugarii, maghiarii au un panaş simpatic.”
Adevarat.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Kingdom Come: Deliverance

Post by Mahdi »

Un debil și Petre Țuțea. Cică popor din sămânță glorioasă.
REMEMBER CITADEL
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Kingdom Come: Deliverance

Post by juve3332 »

Hai ca le zice bine. Aia cu uzbecii prin papurisuri e geniala. :lol:
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests