Diablo 3 v2 & Reaper of Souls

Discuții axate pe jocurile RPG.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Diablo 3 v2 & Reaper of Souls

Post by reV »

Waaagh! » Tue Mar 25, 2014 11:01 pm wrote:Ca naiba dom-le, te stiam om serios. Mureai daca asteptai pana la iarna cand il luai cu o reducere de 50% or smth? :mrgreen: 20 $ ar fi ok pentru cat inteleg ca ofera.
Nu mai stiu, da' asta-iarna au bagat D3 la reduceri? Parca ma zgariam pe fata ca as fi avut bani de el la 50% si numa nu aparea reducerea.

edit: Sau o fi fost SC2? I can't remember
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Diablo 3 v2 & Reaper of Souls

Post by Magicake »

Diablo 3 a coborat asta iarna la 90 RON sau chiar mai putin in Altex, cel putin in Cluj (Iulius).
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Diablo 3 v2 & Reaper of Souls

Post by Waaagh! »

reV, cred ca ai dreptate, but the point is ca 40 $ is way overpriced. Stii cam de ce sunt ei in stare ca game devs in vremurile astea, pretul xpackului clar o sa scada in timp, asa ca n-are nici o logica sa-l iei repede dupa care sa spui ca NU MERITA 40 $. No shit, Sherlock :lol: .
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Angra Maynu
Zergling
Posts: 145
Joined: 16 Mar 2014, 12:25

Re: Diablo 3 v2 & Reaper of Souls

Post by Angra Maynu »

Corect , dar sa mai astept vreo 6-12 luni parca nu prea imi convine. Si pana atunci apare versiune 3.0 probabil :).
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Diablo 3 v2 & Reaper of Souls

Post by reV »

Waaagh! » Wed Mar 26, 2014 7:40 am wrote:reV, cred ca ai dreptate, but the point is ca 40 $ is way overpriced. Stii cam de ce sunt ei in stare ca game devs in vremurile astea, pretul xpackului clar o sa scada in timp, asa ca n-are nici o logica sa-l iei repede dupa care sa spui ca NU MERITA 40 $. No shit, Sherlock :lol: .
Eu am facut prostia sa iau D3 prin annual pass. Dupa ce am terminat pe 3 dificultati mi-am bagat picioarele si n-am mai jucat/platit wow. At least my level 60s are still there, somewhere.
Oricum, nu ma dau banii afara din casa nici cat sa dau $40 pe d3+RoS, deci poate cand se hotarasc sa termine cu D3 m-oi indura sa arunc cu bani in ei. Pana atunci imi dau banii de tigari pe subscriptia la WoW.
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: Diablo 3 v2 & Reaper of Souls

Post by sekaba »

RoS merita $40 pentru Adventure Mode. Diablo 3 trebuia sa vina din prima cu Adventure Mode sa merite $40, iar RoS sa aduca doar actul V si loot 2.0 si sa coste $20. Deci cel mai bine a fost pentru aia care si-au luat d3 cu $20 si ros cu $40

Am terminat ieri actul v. Nivelurile sunt clar mai bine lucrate, mai mari si detaliate, mai multe events, referiri dragute pe ici pe colo la diablo2 si la lore in general (inarius, lilith). Toate bune si frumoase dar adventure mode e awesum. E practic endgame-ul de care ai nevoie intr-un joc de genul asta, nu farmat actul x zona y pentru ca are densitate mare de mobs sau chest runs sau mai stiu eu ce. De fapt sunt putine motive pentru a mai reface campania dupa ce o termini (exceptand legendara garantata de la diablo si malthael).
Crafting-ul e chiar important acum, plus enchanting. Sunt mai multe tipuri de mats care pica de la anumiti bosi sau mobi, daca vrei sa craftezi ceva anume stii cam pe unde sa te duci, nu farmezi sa-ti pice la plesneala de oriunde din joc.
Dpdv al povestii s-a cam dat reset. Inteleg ca e greu sa te extinzi cu povestea prea mult cand la final trebuie sa ajungi tot la acelasi boss din cauza numelui jocului, dar in universul jocului e loc destul de manevra si sunt destui bad guys sau directii de explorat. Intr-un fel mi-ar conveni sa aplice trucul cu time travel, desi e o manevra cam urata si abuzata din wow.
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
Angra Maynu
Zergling
Posts: 145
Joined: 16 Mar 2014, 12:25

Re: Diablo 3 v2 & Reaper of Souls

Post by Angra Maynu »

Sincer dpdv al povestii eu ma asteptam ca finalul sa fie ceva in genul finalului din Diablo 1 .
A fost interesant sa aflu de ce barbarii erau in razboi si altele . S-a legat ceva lore cu cel din D2. Iar singurul motiv ca sa rejoci campania este : Crusader.
User avatar
cartofu
Headcrab
Posts: 63
Joined: 4 Mar 2014, 15:50

Re: Diablo 3 v2 & Reaper of Souls

Post by cartofu »

motherfuckers, where the fuck is the damn cinematic ending
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Diablo 3 v2 & Reaper of Souls

Post by Waaagh! »

^ :lol:

40$ baby fyyyyeeaaaah
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Angra Maynu
Zergling
Posts: 145
Joined: 16 Mar 2014, 12:25

Re: Diablo 3 v2 & Reaper of Souls

Post by Angra Maynu »

cartofu » 27 Mar 2014, 01:44 wrote:motherfuckers, where the fuck is the damn cinematic ending
Probabil va fi DLC pentru vreo 6 USD. :)
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: Diablo 3 v2 & Reaper of Souls

Post by SnipeRulz »

first HC torment 6 Malthael kill.
Cica lupta a durat 3 ore =)
http://www.diablofans.com/news/48005-wo ... kill-level
User avatar
cartofu
Headcrab
Posts: 63
Joined: 4 Mar 2014, 15:50

Re: Diablo 3 v2 & Reaper of Souls

Post by cartofu »

Rest in peace Core of Arreat, it was too good to last, you will be missed. So, mai joaca cineva serios, incat sa faca Torment 1 bounty runs? E cam incet singur, si nu m-as baga la public games.
User avatar
Sorel
Space Invader
Posts: 35
Joined: 3 Mar 2014, 20:16

Re: Diablo 3 v2 & Reaper of Souls

Post by Sorel »

Ce rost are pe T1 bounty runs? Le fac pe normal si fac pe T1 rifturile.

Momentan am dus si Crusaderul la 70 (fresh cu 240k damage si 3mil toughness - mai tre gearuit calumea rau de tot). DH-ul ramane baza pentru farmat - 630k damage si 3 mil toughness, e okish pe T1.
Duct tape is like the force, it has a light side and a dark side and it holds the universe together.
User avatar
cartofu
Headcrab
Posts: 63
Joined: 4 Mar 2014, 15:50

Re: Diablo 3 v2 & Reaper of Souls

Post by cartofu »

Pentru torment only items, care din cate stiu pica oriunde.
User avatar
Angra Maynu
Zergling
Posts: 145
Joined: 16 Mar 2014, 12:25

Re: Diablo 3 v2 & Reaper of Souls

Post by Angra Maynu »

cartofu » 6 Apr 2014, 16:44 wrote:Pentru torment only items, care din cate stiu pica oriunde.
Pica oriunde dar drop rate-ul creste odata cu nivelul de dificultate de la T1 la T6.
User avatar
Sorel
Space Invader
Posts: 35
Joined: 3 Mar 2014, 20:16

Re: Diablo 3 v2 & Reaper of Souls

Post by Sorel »

Bingo, T1->T6 -> rata mai mare de drop la legendare. Dar bounty-urile merita pt viteza sa le faci pe normal (horadric caches dau acelasi kkt fie pe normal fie pe T1 din cate am vazut). Rifts on the other hand are worth doing on T1 or higher.
Duct tape is like the force, it has a light side and a dark side and it holds the universe together.
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: Diablo 3 v2 & Reaper of Souls

Post by sekaba »

Split bounty runs pe normal sunt foarte bune, mai ales la inceput. Sunt legendarele alea care pica numa din horadric cache, in functie de actul in care l-ai primit. Plus orgia care iese cand deschizi 20 de cache-uri deodata :). Bonus chest-uri deschise pe drum sau gob sau super uniques (daca vrei sa te opresti pt ei, eu zic ca merita). DH-ul cu vault, tactical advantage si multishot pt discipline si practic zbor prin zone la normal bounties. Pe la 1 mil dps 5-6 mil toughness cred ca poti face split bounties si pe t1 sa fie relativ eficient, daca vrei neaparat rolls de torment.
Saptamana asta cred ca vine patch-ul ala cu buffs la crusader (avea nevoie) si sper ca baga si fix la drop rate la legendary mats.
Un pic dezamagit de legendarele craftate, puteau fi mai bune, iar pana cand aduni materiale de un set craftat ai sanse sa iti pice chestii mai interesante. Mi se par costurile cam mari, tinand cont ca se adreseaza alora care incearca sa-si faca gear de t1. Apoi ench la fel, costuri mari, am legendare in stash pentru care nu am forgotten souls sa le dau ench, nu mai zic de inele unde trebuie si gems, te arde cu vreo 500k sau mai mult sa faci un enchant pe inel. Eu nu am iesit magnat inainte sa se inchida ah, am pus deoparte 100mil acolo, sunt suficienti, dar nu sa-mi fac de cap. Sunt multi care au iesit miliardari din ah (pentru ei sunt costurile actuale cred) dar si mai multi au iesit cu 10 milioane sau mai putin, iar pana nu faci gramezi de mats din salvage nu poti sa pui si un ban deoparte. Observ ca fac undeva la 1-2 mil pe zi, ceea ce ar putea fi ok dar, daca as crafta la greu, mai ales gems, rings, amulets, nu as face fata.
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
Sorel
Space Invader
Posts: 35
Joined: 3 Mar 2014, 20:16

Re: Diablo 3 v2 & Reaper of Souls

Post by Sorel »

Ieri aveam 3 milioane, a few gems later i'm poor again :).

D'abia astept patch-ul pt Crusader, sa vad acum cu 300k damage si 6 mil toughness daca se schimba vreun pic treaba si in cat timp o sa pot sa farmez eficient pe T1.
Duct tape is like the force, it has a light side and a dark side and it holds the universe together.
User avatar
Generalul
Headless Kamikaze
Posts: 327
Joined: 31 Mar 2014, 14:06
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Diablo 3 v2 & Reaper of Souls

Post by Generalul »

Am descoperit ca power level-ul unui char nou e mult mai rapid acum cu Torment 6, am crescut un prieten pe HC de la lvl 0 la 48 intr-o ora :) Bine, prima data si-a luat 1 hit de la un trash mob si a trebuit sa o ia de la 0, dar se poate :)
Cadoul ideal pentru orice ocazie: www.comanda-caricaturi.ro
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: Diablo 3 v2 & Reaper of Souls

Post by sekaba »

Asta daca poti face t6 pe hc :)
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests