Battle Brothers

Discuții axate pe jocurile RPG.
Post Reply
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Battle Brothers

Post by sebas »

http://store.steampowered.com/app/365360/

phpBB [video]


Trailerul este outdated, jocul foarte fain insa si se apropie de release date. Practic mai sunt doar bug fixes de facut, altfel este feature complete. Check it out!
dump CHA
User avatar
TimmY
Headcrab
Posts: 56
Joined: 2 Mar 2014, 17:45

Re: Battle Brothers

Post by TimmY »

Cum e? Vad ca nu l-ai butonat prea mult. E departe de versiunea finala?
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Battle Brothers

Post by sebas »

Sunt ocupat cu Xulima acum. :D Și după vine FFIX. :mrgreen:

Dar între am să încerc să mai spicuiesc câte un pic de BB. Jocul arată foarte bine ca gameplay și e feature complete. O să mai facă ei ceva mici updates până la release, dar atât. Altele vor veni post release în DLCuri/Expansions.

Uite un LP:
phpBB [video]
dump CHA
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Battle Brothers

Post by sebas »

Băieți luați și butonați, e bestial jocul! Mai rar așa imersiune de carnagiu și răzbel cu furci și topoare.

Butonez pe Veteran Ironman și fiecare încercare e o poveste complet nouă, plină de învățăminte. Am reușit cel mai departe să ajung cu bine prin săptămâna a doua. Chiar îmi mergea foarte bine, cu o duzină de ciunți bine echipați și cu experiență într-ale decapitării. Mi-a urcat însă succesul la cap și m-am aventurat să explorez nordul. De la foarte bine am trecut imediat la evitat orci, la a fi prins în ambuscadă, la o retragere sângeroase, la a rămâne fără ierburi și bandaje, la a rămâne fără mâncare în timp ce căutam un oraș care să vândă bandajele la prețuri acceptabile, la a rămâne fără bani, la a avea dezertori și gataaaaa jocul. Rollercoaster.
dump CHA
User avatar
DreadWing
Headless Kamikaze
Posts: 277
Joined: 2 Mar 2014, 21:13

Re: Battle Brothers

Post by DreadWing »

Sugestii pentru early game? Nu prea mi-e clar daca trebuie sa alerg intre satele "neutre/independente" in cautare de contracte sau daca trebuie sa omor banditi in paduri? :)
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Battle Brothers

Post by sebas »

Sunt 3 tieruri de inamici/items/questuri etc.

La început iei Tier1 quests de la civilian factions, care te vor pune față în față cu bandiți, orătănii etc. Nu zic mai multe, dar sunt tot felul de events care îți vor schimba radical începutul jocului când le întâlnești. :)
După ce ai suficient renown, poți să iei Tier2 quests de la main factions. Tier3 quests sunt end game crisis cred.

Ca tips pentru început, spears+shields rock. Cu câți mai mulți ciunți îți permiți cu atât mai bine. Cele mai faine backgrounds pentru Tier1 Bros par a fi: brawler, lumberjack, poacher/bowyer.

Mie încă nu mi-e clar cu buildurile, cum faci un knife guy eficient etc.
dump CHA
User avatar
DreadWing
Headless Kamikaze
Posts: 277
Joined: 2 Mar 2014, 21:13

Re: Battle Brothers

Post by DreadWing »

Noted :)
Ma gandeam sa dezvolt partea de shields cu pole arms in linia 2. La inceput ai doar furca :)
De investigat bow vs crossbow
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Battle Brothers

Post by sebas »

One more tip, la început scheleții SUCK ASS! Dacă trebuie să te bați cu ei și nu ai axes sau arme care să treacă de shields ușor, you are royally fucked!

Spears sunt foarte utile la început pt că dau bonus % to hit și spear walls sunt foarte eficiente contra oricărui inamic se aruncă în tine.
dump CHA
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Battle Brothers

Post by sebas »

dump CHA
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests