Dragon Quest XI

Discuții axate pe jocurile RPG.
Post Reply
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Dragon Quest XI

Post by cg1700 »

Dragon Quest XI launches for PS4 and PC on September 4 in North America and Europe

Dragon Quest mi s-a parut intodeauna o serie interesanta din perspectiva receptiei ei in Japonia vs Vest. In Japonia seria e considerata un fenomen national jucat de atat de multi oameni incat release date-ul jocurilor noi din serie e pus in weekend-uri astfel incat sa nu isi ia lumea liber de la serviciu en masse. Pe de alta parte in vest e cel mult o serie de nisa eclipsata complet de Final Fantasy, iar uneori poate sa dureze si ani pana cand jocurile sa fie traduse in engleza. Pentru DQXI o sa dureze doar un an si un pic dar pentru remake-ul de DQVII pe 3DS a durat mai mult de 3 ani.

Anyway, eu am jucat multiple titluri din serie si per total mi se par ok, desi sistemul de combat nu e foarte complex si ajungi sa te plictisesti de ele la un moment dat. Sunt curios XI ce imbunatatiri aduce seriei.

phpBB [video]
Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Dragon Quest XI

Post by ola small dickie »

Le ai jucat in japoneza?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Dragon Quest XI

Post by cg1700 »

Nu.
Image
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Dragon Quest XI

Post by cg1700 »

phpBB [video]
Image
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Dragon Quest XI

Post by TG »

Wow this review was great you really made me laugh and feel hyped for the game. I will for sure buy this after seeing your review. Looking forward to hanging out with my bros!
Wow, grețos. M-am uitat la 10 minute, nu am prins nimic relevant despre joc în afară de faptul că e un JRPG. În schimb am auzit 30 de glume pe care un elev de clasa a patra cu probleme mentale probabil le-ar găsi amuzante. Who actually likes these? Aparent multă lume. :?
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Dragon Quest XI

Post by ciolan »

Kotaku și ai spus tot :)
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Dragon Quest XI

Post by cg1700 »

Mie mi-a placut. Asta e.
Image
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Dragon Quest XI

Post by ciolan »

Kotaku e o mizerie, jocul e foarte fain. Vorba unuia, mă face să vreau să-mi trag o pereche de șosete flaușate în picioare și să beau cacao cu lapte în timp ce-l joc :D
kostyka
Headless Kamikaze
Posts: 284
Joined: 28 Feb 2017, 23:39

Re: Dragon Quest XI

Post by kostyka »

Cristan e(ra) bolnav cu cacao and stuff, tin minte ca se lauda ca juca in copilarie Dizzy cu damigeana cu cacao langa spectrum!; Nu stiu cu sosetele insa! That your guy though?! :D
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Dragon Quest XI

Post by ciolan »

Neah, un ins de pe Codex :) Ei fac chestii din ăstea :D
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Dragon Quest XI

Post by Cristan »

Mie mi-a plăcut review-ul ăla. Habar n-am ce e Dragon Quest, dar mi s-a părut super captivant entuziasmul tipului și cumva am rămas să-l văd pe tot.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Dragon Quest XI

Post by marvas »

nu l-am vazut pe tot, dar apreciez si eu entuziasmul.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Dragon Quest XI

Post by TG »

Mi s-a părut mai fals ca țâțele de la baba zilei. :lol: Am citit și chestii mișto pe Kotaku, RPS sau Eurogamer, mai rar dar apar și articole decente.

În schimb recenziile astea animate, cu filmulețe, bastonașe, Angry Joes... am un dispreț aparte pentru ele și o convingere personală că erod consumatorii de jocuri mai puțin înzestrați. Mai mult de poluare nu le-aș putea numi.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests