Fallout 76

Discuții axate pe jocurile RPG.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Fallout 76

Post by ola small dickie »

nu cred ca e. am dat click fiind la serviciu si nu m-a lasat

Sorry, you don't have permission to visit this site.
Not allowed to browse Adult Material category
You tried to visit:https://falloutfirst.com/
If you believe you received this message in error, please click here to request a review of this site.
See our internet use policy.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Fallout 76

Post by Bogdan »

E doar strong language:

Image
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Fallout 76

Post by Bogdan »

phpBB [video]
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Fallout 76

Post by DANiel »

Here we go again.

Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4667
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Fallout 76

Post by Magicake »

Ce mai vor si acum?
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Fallout 76

Post by Bogdan »

Hmm... mostly positive.

https://www.pcgamer.com/fallout-76-now- ... -on-steam/

Incepe sa imi para rau ca nu l-am cumparat cand a fost 35 de lei la Altex.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Fallout 76

Post by DANiel »

Astăzi am intrat și eu în el și pare promițător, dar tot arată ca un cur și este plin de bug-uri. As a good thing, am început să dau prin joc de diferite construcții improvizate și în zona unde aveam eu camp-ul, aveam o clădire ocupată de schorched care acum este plină cu niste roboți (ăia rotunzi de plutesc) care aparent au venit peste schorched. Să vedem ce urmează.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Fallout 76

Post by reV »

DANiel wrote: 17 Apr 2020, 15:44 Astăzi am intrat și eu în el și pare promițător, dar tot arată ca un cur și este plin de bug-uri. As a good thing, am început să dau prin joc de diferite construcții improvizate și în zona unde aveam eu camp-ul, aveam o clădire ocupată de schorched care acum este plină cu niste roboți (ăia rotunzi de plutesc) care aparent au venit peste schorched. Să vedem ce urmează.
am bagat vreo 10 ore in Wastelanders. Locatii noi legate de locatii vechi, cladiri noi, bug-uri noi si bug-uri vechi, dialog menu cum trebuie, also
Spoiler:
Image
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
nea Caisa
Space Invader
Posts: 26
Joined: 12 Mar 2014, 04:57

Re: Fallout 76

Post by nea Caisa »

ce ii costa daca amanau un an lansarea si il faceau asa, adica macar cat de cat cum trebuie?
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Fallout 76

Post by reV »

nea Caisa wrote: 3 May 2020, 08:08 ce ii costa daca amanau un an lansarea si il faceau asa, adica macar cat de cat cum trebuie?
Avand in vedere cati oameni prefera sa pompeze bani in microtranzactii (read: Atoms) in loc sa adune Atoms din challenges (daily/weekly/etc) si cretinatatea aia de Fallout First? As zice mult.
Din cate am inteles, Wastelanders era planificat de la bun inceput, ca multe alte lucruri adaugate intre timp (si, de cele mai multe ori, parca pe fuga). Inca sunt MULTE lucruri care nu sunt cum ar trebui (sau, mai bine zis, cum am vrea noi) sa fie, dar e un sort-of inceput. Cu Wastelanders au nimerit unele aspecte, dar altele au fost complet pe langa.

Inca ma enerveaza la culme sistemul cu perk cards. Ar trebui sa am cel putin 4-5 caractere ca sa joc cum vreau eu. Power Armor e, de cele mai multe ori, endgame-ul. Adica la level 25 (ish. atunci poti incepe quest-ul pentru Excavator. Pana atunci poate gasesti niste Raider). Pompezi cat poti in Strength si Intelligence, bagi toate perk card-urile pentru Power Armor, Melee, Heavy Weapons si Energy weapons si e cam gata. Mai ramane de farmat cateva zeci de mii de caps pentru mod-uri si te rogi la RNGesus sa-ti pice niste arme ok.
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Fallout 76

Post by Bogdan »

nea Caisa wrote: 3 May 2020, 08:08 ce ii costa daca amanau un an lansarea si il faceau asa, adica macar cat de cat cum trebuie?
Probabil foarte mult. Aveau de platit inca un an de salarii si costuri operationale fara nicio incasare, iar cand jocul ajungea sa fie la un nivel satisfacator de calitate, era deja outdated din punct de vedere tehnic si vizual si lumea deja e cu gandul la next gen. Deci posibil commerical flop anyway. Hence, they tried to pull a No Man's Sky.

Nu zic ca e OK, dar inteleg rationamentul.
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests