Fallout 76

Discuții axate pe jocurile RPG.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Fallout 76

Post by TG »

Nu știu, am văzut multă lume dezamăgită. It ain't no TES VI, ăla ar stimula erecțiile mai mult.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Fallout 76

Post by Mahdi »

Well, e un joc multiplayer. Dacă reușesc să capteze cu vreun gimmick atenția maselor de casuals (care nu sunt fidelizate cu un steam library consistent), câștigă jackpotul, cu extra 30% pe care nu mai trebuie să-l dea la Valve. Nu cred că majoritatea celor care joacă LoL, Fortnite și ce o mai fi au colecții de jocuri pe steam și pe gog.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Fallout 76

Post by Mahdi »

REMEMBER CITADEL
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Fallout 76

Post by sebas »

:lol:
dump CHA
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Fallout 76

Post by McWilliams »

Ma uit la stream-ul lui Cohh, ma uit la stream-ul lui Gassy... 30 de minute si inca n-au iesit din crafting screen. :lol:
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Fallout 76

Post by tnt »

Se pare ca e slab tare

phpBB [video]
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Fallout 76

Post by DANiel »

Mie mereu mi s-a parul ca Fallout nu este genul de joc care daca pastreaza fix aceeasi formula de gameplay (de la Fallout 3) nu are succes ca un sequel. Vorbind aici fix la mecanica jocului si chestiile noi care tot se aduc. Intradevar, daca jocul se reinveteaza dar daca te intorci pe timeline mi se par din start chestii trase de par. And for fuck sake, jocul arata la fel de lifeless ca Fallout 3 aparut acum 10 ani.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Fallout 76

Post by TG »

Mamă Daniel, ai scris cu Google translate?
And for fuck sake, jocul arata la fel de lifeless ca Fallout 3 aparut acum 10 ani.
Cred că doar asta s-a înțeles.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Fallout 76

Post by DANiel »

Welp, este ca atunci cand ai folosi formula de joc (gameplay si toate cele) folosita de EA pentru NFS in perioada NFS Underground- NFS Carbon insa dupa carbon ai reveni cu un timeline de prin anii '80 (again, fix cu aceleasi mecanici, aceleasi mod artistic). Fallout nu este Metal Gear sa conteze chiar atat de mult un prequel. Da, conteaza pentru lore si toate cele, dar marele pion in joc este tehnologia. Again, pot fi chestii frumoase in joc dar plusul cam pe asta vine. Sper ca oarecum am explicat, pentru ca ar fi foarte mult de explicat pe idee. In mare, nu poti face un sequel la Mortal Kombat fara sa faci un reboot sau sa schimbi mecanica, pentru ca acolo conteaza diversitatea personajelor, nu povestea. Same here.

EDIT: Acum am observat cat de mult m-am incurcat in comentariul de mai sus, my bad.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Fallout 76

Post by McWilliams »

Orice joc care marseaza pe ideea "it's better with friends" merita sa ajunga la 50% reducere dupa doua trimestre. Orice este mai bun cand e cu prieteni. Dar asta nu spune nimic pozitiv despre joc.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Fallout 76

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

https://arstechnica.com/gaming/2018/11/ ... wasteland/
These fellow players are the only non-irradiated humans you'll find in Fallout 76. That doesn't mean there aren't traditional, scripted stories to be told in Fallout 76. It does mean that those stories are told through notes, computer terminals, tapes, and robots.
Spoiler:
Loaded up the game and during character creation the first thing that happened was hearing some random person casually dropping homophobic slurs about the women in the game.

Yep, real good immersion there.

Private servers can't come fast enough.

(Also thanks for auto-opting us into public voice chat, Bethesda. /s)
Online Game Worlds: Perpetually ruined by "L33tM4s7er484" and his ilk since time immemorial.
It really breaks the immersion when you're creating your character, or searching a house, and hearing Johnny talking to his friends in discord.
The mic's are defaulted to on, you can hear anyone near you talking
:lol:
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Fallout 76

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

phpBB [video]


Apropo de ce-am postat mai sus, pare ca e un conflict între carebears și xxxGhoulDestroyerxXx :lol: Nu am nici o experiență cu jocurile online de tip MMO dar n-ar fi cel mai bine să existe zone unde e universal permis PVP și zone unde e interzis (gen starting area)?
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Fallout 76

Post by cg1700 »

phpBB [video]
Image
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Fallout 76

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

phpBB [video]
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Fallout 76

Post by DarthZombie »

Jesus Christ, m-ai trigger-uit bine de tot cu desteptul asta. Nici macar nu sunt hardcore Obsidian fan si asta ma face cu nervii la ce tampenii debiteaza.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Fallout 76

Post by Bogdan »

User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Fallout 76

Post by DANiel »

Pentru mine Fallout 76 este ca TES Online. Adica nu exista. Fake news.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Fallout 76

Post by cg1700 »

TES Online macar pare sa aiba pus putin efort in spate.
Image
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Fallout 76

Post by sebas »

N-am jucat, doar urmarit. Pare destul de evident ca jocul asta e nascut prin ceva mgmt meeting, cand aveau nevoie de un proiect sa arate shareholderilor cum vor creste ei revenue prin new customer aquistion. Or some shit like that.

Soulless and pointless.

Starfield next.
dump CHA
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Fallout 76

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Eu cred că a fost mai mult un experiment să vadă dacă ar putea face un fallout game în multiplayer. S-ar putea ca următorul fallout să fie ca ăsta dar cu poveste și grafică mai bună sau va fi ceva pe modelul dark souls.

Asta ar explica și de ce pare că au depus puțin efort cu grafica și povestea. Still, this is Bethesda, you can never tell.
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests