Outward

Discuții axate pe jocurile RPG.
Post Reply
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Outward

Post by joonior_bmf »

User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Outward

Post by joonior_bmf »

User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Outward

Post by joonior_bmf »

Se lanseaza azi. Looks really nice.
phpBB [video]
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Outward

Post by Stokkolm »

Chiar am auzit lucruri bune despre el. Pacat ca nu joc jocuri mai noi de 2008.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Outward

Post by Mahdi »

>"nu joc jocuri mai noi de 2008"
>joaca Dota 2 zilnic
REMEMBER CITADEL
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Outward

Post by ola small dickie »

:lol:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Outward

Post by cg1700 »

Pe de o parte arata interesant. Pe de alta parte "survival elements"...
Image
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Outward

Post by joonior_bmf »

Am incercat primele ~2 ore de joc. Pretty good.
Elementele de survival nu sunt foarte neiertatoare, si cu putina precautie se gestioneaza cu usurinta (sete, foame, oboseala). La inceput cunosti cateva retete de crafting pentru chestii de baza (torta, bata, rucsac etc), iar ingredientele nu sunt greu de gasit. Din fericire, nu trebuie sa culegi multe pietre/bete/iarba/etc de pe jos ca in Don't Starve, dar tot va trebui din cand in cand sa "recoltezi" copaci (care contin lemn infinit :lol: ) si sa vanezi cateva bestii. Retete aditionale se gasesc la vanzatori sau ca loot.
Incepi fara bara de mana, si pentru a invata magie trebuie sa faci un "pelerinaj" intr-o anumita zona. Progresia "clasica" nu exista la propriu. Nu castigi puncte de experienta de la inamici sau questuri. Skill-urile se invata de la trainers, contra cost.
Inventarul e principalul bottleneck pentru mine :( . Cleptomanii obsesiv-compulsivi vor trebui sa-si puna pofta in cui, si sa fie foarte selectivi (sau sa faca mai multe drumuri). Rucsacii sunt cea mai importanta unealta, si veti fi tentati sa cumparati un sac mai bun cand aveti ocazia. Dar recomand sa ramaneti cu un saculet improvizat la inceput. Cel putin pana cand rezolvati primul quest principal. Apropo:
Spoiler:
Banii pentru datorie se pot strange usor in primele 3-4 zile, chiar si fara a rezolva questuri. Trebuie doar sa fii "minutios" in satul de la inceput, si in imprejurimi.
Combat-ul poate fi frustrant daca nu sunteti rabdatori. Combos par foarte eficace, dar oponentii pot trece prin barajul de lovituri, si va pot casapi daca nu sunteti atenti. Incercati sa nu va luptati cu mai mult de un inamic deodata la inceput, pe cat posibil. Recomand sa treceti prin tutorial, just in case.
Harta nu contine indicatori. Trebuie sa te ghidezi dupa repere. Busola din partea superioara a HUD-ului e doar pentru orientare.
Inca e devreme, dar pare foarte fain. No bugs so far.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Outward

Post by Mahdi »

Joci în coop?
REMEMBER CITADEL
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Outward

Post by joonior_bmf »

Il joc solo. Nu l-am luat dintr-o sursa legitima :oops:
Pretul pare a fi principalul obstacol pentru multi. Ar fi mai bine undeva intre 20-30. Still, daca mi-as permite, cred ca l-as cumpara si la pretul de lansare (40).
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests