Risen 3: Titan Lords

Discuții axate pe jocurile RPG.
User avatar
Michilangelo
Headless Kamikaze
Posts: 330
Joined: 2 Mar 2014, 19:24

Risen 3: Titan Lords

Post by Michilangelo »

Image

Nu s-a mai intamplat mai nimic intre timp, insa pentru cine a ratat vestile din saptamanile trecute, treaba sta asa:
The world of Risen 3 is abandoned by all gods and suffers from the Titan Wars when a new threat rises from the soil. A young warrior is attacked from the shadows and deprived of his soul. He sets off to reclaim what is lost amidst the darkness that is spreading throughout the world. The banned Mages could be powerful allies on his quest. To get their help, he needs to find the Mage sanctuary on Taranis, also known as the Island of Thunder. Protected by the Guardians, the Mages search the mines of Taranis for crystals loaded with magic energy. Will the player join the Guardians to get in contact with the Mages? Or will he choose one of the other guilds in Risen 3 to reach his goals?
Imagini: http://www.worldofrisen.de/english/gallery_170.htm
Alte informatii: http://www.worldofrisen.de/english/article_469.htm
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4950
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Risen 3: Titan Lords

Post by TG »

http://www.worldofrisen.de/english/
As Deep Silver informed us yesterday, Risen 3 will be released at August 15th.

Deep Silver emphasizes again that Risen 3: Titan Lord will be playable to the general public for the first time on the RPC in Cologne, which takes place this weekend.

"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Drackon Lord
Space Invader
Posts: 2
Joined: 21 May 2014, 11:38

Re: Risen 3: Titan Lords

Post by Drackon Lord »

phpBB [media]
Image
User avatar
Michilangelo
Headless Kamikaze
Posts: 330
Joined: 2 Mar 2014, 19:24

Re: Risen 3: Titan Lords

Post by Michilangelo »

Risen 2 cu minimap!

phpBB [video]
Fxhd
Headcrab
Posts: 57
Joined: 29 Apr 2014, 21:39

Re: Risen 3: Titan Lords

Post by Fxhd »

Nu inteleg de ce incearca sa continue cu franciza asta cand primele 2 jocuri au fost esecuri.
Image
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4950
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Risen 3: Titan Lords

Post by TG »

Raportat la genul de jocuri care sunt în general de succes, toate jocurile PB au fost eșecuri din punct de vedere financiar. Dacă ai jucat vreunul dintre ele nu înțeleg cum nu înțelegi de ce continuă franciza.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
Fxhd
Headcrab
Posts: 57
Joined: 29 Apr 2014, 21:39

Re: Risen 3: Titan Lords

Post by Fxhd »

Doar le-am incercat, nu am putut sa le termin.
Image
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4950
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Risen 3: Titan Lords

Post by TG »

Păi spre deosebire de tine, alții le-au apreciat, în bună măsură aceeași bază de fani care a jucat titlurile PB de-a lungul timpului (s-au mai pierdut din ei pe parcurs, dar na). Deși mă nemulțumește enorm că prin Risen 3 vor să fie și ei de succes prin aceleași tâmpenii care sunt în general preferate de producători în ARPG-urile recente, îl voi juca și pe acesta.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
KINGdmn
Headcrab
Posts: 88
Joined: 29 Apr 2014, 19:05
Location: Iasi

Re: Risen 3: Titan Lords

Post by KINGdmn »

Mie personal Risen 1 mi-a placut mult, a fost bun de devorat intr-o vara pe un laptop care statea sa cedeze de la caldura. Dar Risen 2 mi s-a parut alt joc, nu ma plang de bugs & glitches ca sunt obisnuit cu jocurile PB dar diferenta intre cele 2 titluri e destul de mare(calitativ vorbind). Iar faptul ca Risen 2 a fost promovat ca titlu AAA (costa 60 de euro la lansare) ma face sa cred ca si Risen 3 o sa fie un AAA wannabe...
He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster.
And when you gaze long into an abyss the abyss also gazes into you.
Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3052
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Risen 3: Titan Lords

Post by MC »

Imi place ce am vazut in prezentarea asta. Si mi-a placut si cum a fost organizata cuprinzand toate aspectele jocului

phpBB [media]
User avatar
ailailou
Gigănos
Posts: 56
Joined: 4 Mar 2014, 19:26

Re: Risen 3: Titan Lords

Post by ailailou »

La fiecare pronunţare a cuvântului "Gothic" am schimbat câte-o pereche de chiloţi.
Taverna mi-a adus aminte de vila lui Gomez din Old Camp.
Sistemul de magii arată interesant.
Vocea eroului mi se pare jenibilă. Zici că-i Jason Statham suferind de constipaţie, deşi ar fi vorba de un pleonasm.

Una peste alta, arată foarte bine!
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3052
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Risen 3: Titan Lords

Post by MC »

Desi le am pe steam inca nu am jucat niciun Risen ! asta in conditiile in care am adorat gothic-urile (chiar si 3-ul).
Nu cred ca voi avea rabadare sa trec prin cele doua Risen-uri doar ca sa am o perspectiva completa atunci cand voi juca 3-ul. Voi incerca direct Risen 3 ptr ca suna prea bine :D
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4950
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Risen 3: Titan Lords

Post by TG »

Dap, nu arată rău, totul e să nu se mai obosească cu poveste prin cutscene-uri, momente scriptate și alte mizerii de genul ăsta, și dacă le-ar ieși de data asta, tot nu ar fi ceva de bun augur. Do it old school.

Păcat că nu voi avea timp de el prea curând. Și parcă mai aveam câteva insule de curățat în Risen 2, sper că am păstrat salvarea...
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ailailou
Gigănos
Posts: 56
Joined: 4 Mar 2014, 19:26

Re: Risen 3: Titan Lords

Post by ailailou »

Eu n-am butonat 2-ul, că abia îmi rulează pe laptop cu totul la minim. :( L-am amânat pe când mi-oi lua un PC mai ţapăn. Oricum, Risen 1 l-am trecut la scurt timp după lansare, deci acum câţiva ani, aşadar un replay este obligatoriu înainte de a pune mâna pe Risen 3.
User avatar
ProtectorateNova
Headcrab
Posts: 57
Joined: 30 Jul 2014, 14:52

Re: Risen 3: Titan Lords

Post by ProtectorateNova »

Am terminat Risen 1 cu Bandit, Inquisitor si acum cu Mage, am terminat Risen 2 Dark Waters cu inquisition iar al doilea playtrough am incercat cu voodoo dar m-am plictisit si l-am abandonat, Risen 2 a fost slabut dar Risen 1 a fost bun iar grafica superba, mereu stau la manastire sa privesc razele de soare si peisajele, o frumusete.
Din ce am vazut pana acum imi place Risen 3 si este mult mai bun decat Risen 2, combat imbunatatit, animatiile de la vraji dementiale, din nou 3 factiuni, grafica usor imbunatatita, pe PC cu detalii MAX o sa fie extraordinar.
Nu prea imi plac cele 3 armuri de la Factiunea Guardians, sper sa fie si o 4 armura de la guardians.(nu prea imi place ca sa inspirat 70% din Risen 2 si 30% din Risen 1)
16 zile mai sunt pana la joc I can't wait. :D(o sa incep cu factiunea guardian full magic si dupa aceea cu pirate voodoo(in sfarsit au facut-o calumea magia voodoo) si ultimul cu demon hunters(cica seful demon hunters este eldrich deci superb))
User avatar
ProtectorateNova
Headcrab
Posts: 57
Joined: 30 Jul 2014, 14:52

Re: Risen 3: Titan Lords

Post by ProtectorateNova »

Aveti aici un link cu Risen 3 Titan Lords DeepSilver Stream cu factiunea Guardians cu magie si sabie.
Ce parere aveti?(mie mi se pare superb cam din toate punctele de vedere)

http://www.twitch.tv/deepsilver/b/555980904
User avatar
ProtectorateNova
Headcrab
Posts: 57
Joined: 30 Jul 2014, 14:52

Re: Risen 3: Titan Lords

Post by ProtectorateNova »

Eu sunt singurul care vorbeste despre acest joc chiar nu sunt fani al Gothic 1 si 2 si Risen 1 aici pe forum, chiar daca Risen 2 a fost mai slabut Risen 3 este imbunatatit cu mult.
Am vazut primele 15 minute din joc arata bine cum imi imaginam iar Patty arata superb chiar daca are un look nou, dar as vrea sa stiu ce sa intamplat cu erou-ul vechi din Risen 1 si 2 care practic era iubitul lui Patty.
Eroul asta nou pare ca este fratiorul mai mic al lui Patty cel putin asa il striga, iar in Risen 1 si 2 Patty nu a pomenit nimic de un fratior.(as vrea sa explice mai bine lucrurile cand intri in joc te ia prea direct)
As vrea si eu sa fie mai activ topicul asta cu Risen 3 ca jocul pare solid iar cei care au facut jocul sunt Piranha Bytes cei care au facut cele mai bune RPG-uri pana la ora actuala adica Gothic 1 si 2.
Vad ca la topicul The Witcher 3 se uita o groaza de oameni iar la asta doar o mana de oameni chiar daca The Witcher are buget mai mare si este mai bun decat Risen 3 totusi este tot RPG si unul cu atmosfera specifica Piranha Bytes adica foarte buna.

Aici aveti link-ul cu primele 15 minute versiunea Xbox360.(sa tineti cont de asta inainte sa comentati aiurea)

phpBB [video]
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4950
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Risen 3: Titan Lords

Post by TG »

Risen 3: Titan Lords review@PCG

Welp, dacă lua 6 eram mai liniștit. :(
Somebody's clearly been playing Assassin's Creed IV at Piranha Bytes, and it's paid off.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mikael
Zergling
Posts: 168
Joined: 25 May 2014, 09:59

Re: Risen 3: Titan Lords

Post by Mikael »

Refuz sa cred ca nu au reusit nici macar sa reproduca experienta din primul Risen. Sa fii ajuns atat de rau Pirahna Bytes? Sa faci Gothic 1 si 2 dupa care... asta?
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3052
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Risen 3: Titan Lords

Post by MC »

Cum adica sa fi ajuns atat de rau ? Pai din articolul de pe PC Gamer reiese ca e un joc bun.
Nota 83 e iar, una buna.

TG se referea la altceva :D. Si simt si eu la fel :D
Acum cu Witcher 2 si Divinity O.S pe hdd nu stiu cand va veni si randul lui Risen 3
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 11 guests