Dark Souls 2

Discuții axate pe jocurile RPG.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Dark Souls 2

Post by Waaagh! »

Nici eu n-am inteles (Mafio stfu). Oricum, am abandonat ds2 prin primul dlc dupa ce-am ajuns la faza in care mergi de tampesti pana ajungi pe o lespede ingusta la 3 km inaltime unde apare un sir onion cu poise infinit care da parry/guardblock din roll si te impinge cu riposta in abis. not fun at all.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Dark Souls 2

Post by Magicake »

Am avut primul meu jolly cooperation din serie cu altcineva decat NPC-uri :lol: Ma duceam sa bat Belfry Gargoyles si am vazut intamplator summon sign. Am facut saluturile alea standard de inceput, am rupt gargoyles ca nu aveau nici o sansa, apoi a fost un moment super awkward in care nu stiam ce trebuia sa se intample dupa final thanks. Tipul a disparut pana la urma in timp ce adunam loot, sper ca nu a fost la fel de awkward si pentru el.

Anyway — best. moment. EVER!
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Dark Souls 2

Post by Magicake »

Am primit Black Knight's Greatsword drop de la unul din astia din Shaded Woods:
Image

Aparent devine traditie pentru mine ca la inceput de Dark Souls sa primesc Black Knight weapons. Daca aveam STR build era GG, la fel ca DS1 :lol: As putea face respec dar ar fi prea cheap, vreau sa continui pe DEX.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Dark Souls 2

Post by sebas »

După ce u git gud oricum vrei să joci Dex pentru counter attacks. DS2 cu un rapier e fun times!
dump CHA
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Dark Souls 2

Post by Waaagh! »

lol dex :lol: :lol: :lol:

singurul fel eficient de a juca e ful stronk. orice altceva inseamna sa-ti pui singur handicapuri inutile.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Dark Souls 2

Post by sebas »

Waaagh! wrote: 12 Sep 2018, 17:25 singurul fel eficient de a juca e ful stronk
Yeah, if you're a slow poke!
dump CHA
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Dark Souls 2

Post by kensky »

Turtoise dude in toate 3 am fost :))
Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Dark Souls 2

Post by Magicake »

Ma descurc bine cu asta:
Image

In special la bossi. Damage-wise e k, am trecut recent de la enchanted falchion la uchigatana si cel mai probabil la asta raman — I mean come on, e o katana (si spre deosebire de falchion are si ceva range).

Bossii mi se par destul de weak in comparatie cu DS1 (nu mai zic de 3 sau Bloodborne). Nu neaparat la dificultate ci la modele, animatii, arene etc. Cei mai boring looking bossi ever. N-am ajuns decat la vreo 6 din ei, poate-si revin mai incolo. Unul interesant era in subteran, dar m-a omorat hoarda lui de sobolani cand i-a aparut health bar-ul pe ecran asa ca nu am apucat sa-l vad.

Un alt lucru ce ma deranjeaza e tona de repetitie cu pharros' lockstones si creaturile impietrite. Freaking hell, sunt peste tot. Sunt toate optionale (cred), dar fac jocul sa para mega run of the mill cheap RPG.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Dark Souls 2

Post by Waaagh! »

sebas wrote: 12 Sep 2018, 21:47
Waaagh! wrote: 12 Sep 2018, 17:25 singurul fel eficient de a juca e ful stronk
Yeah, if you're a slow poke!
:lol:

In timpul in care executi nu stiu ce fandari/scheme cu scobitoarea (uchigatana :lol: ), mai bine-i faci clatita cu trunchiul de stejar si treci mai departe.

In rest, da, DS2 e foarte fad si neinspirat fata de primul. Puteai sa-l sari linistit si sa-l incerci pe 3, desi poate cel mai bine era sa-l mai joci o data pe primul. :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Dark Souls 2

Post by Magicake »

E un joc bun, mentionez eu doar negativele dar daca nu era bun nu mai vorbeam de el deloc :-P Nu as trece peste, elementele de gameplay de baza sunt acolo, explorarea lumii e la fel de, daca nu chiar mai rewarding si elementele noi gen no respawn la mobi dupa X kills si hollowing adauga un twist interesant. Anyway, o sa zic ce mi-a placut pe larg cand termin jocul.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Dark Souls 2

Post by Magicake »

Am descoperit PvP cu prima invazie si apoi Rat King's Covenant. Jocul are acum o noua dimensiune si nu stiu daca vreau sa continui cu story-ul sau sa le fac viata amara altora :lol:

Nu m-a invadat nimeni pana acum tho :-(
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Dark Souls 2

Post by Waaagh! »

Probabil era un NPC scriptat. Covenantul ala a fost mort la 3 zile de la lansare. Nu cred ca mai joaca cineva DS2 in afara de tine. :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Meetzer
Space Invader
Posts: 31
Joined: 26 Dec 2017, 14:27
Location: Constanta

Re: Dark Souls 2

Post by Meetzer »

Greșit. Sunt 800+ chiar acum, dacă e să cred steamcharts.
M-am reluat și eu recent de joc și am avut două invazii în sub 3 ore de joc. (unul chiar primul hacker pe care l-am întâlnit în toate orele de joc)

@Pătrunjelu' - ratbros a fost probabil cea mai distractivă parte a jocului pentru mine. Făceam invazii acolo cu zilele, în cele două zone de covenant. Lasă cancerul să curgă nestingherit, și bucură-te de delușoarele de Pharros' Lockstones strânse!

LE: Apropo, în caz că vrei Jolly Co-operation, hit me up.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Dark Souls 2

Post by Magicake »

Sa nu fie confuzie, joc Scholar, nu stiu cum sunt stats la DS2 classic. Sunt jucatori destui pe Scholar imo, mai ales in weekend — ieri seara de ex. erau in jur de 1500, acum sunt 1600. Se mai intampla chestii relativ naspa, gen sa prind de doua ori la rand acelasi dude in rat catacombs. Sau sa fiu invadat de acelasi tip de doua ori la rand (mi s-a intamplat azi in Iron Keep ugh).

In other news, viitoarele X fugi pana la Old Iron King o sa fie soooooooo fuuuuuuun. Nu e Sen's Fortress dar nici departe nu-i. Ma duc prin alte zone gen Belfry Sol sau ce am mai ratat/ignorat prin zonele trecute ca sa ma mai racoresc :lol:
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Dark Souls 2

Post by Magicake »

Am fost summonat for the first time, pentru bossul care mi-a cauzat cele mai multe probleme initial. Feels good man.

Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Dark Souls 2

Post by Magicake »

User avatar
Meetzer
Space Invader
Posts: 31
Joined: 26 Dec 2017, 14:27
Location: Constanta

Re: Dark Souls 2

Post by Meetzer »

N-ai 'trăit' până nu te-a atacat o fantomă îmbrăcată în clovn. Dar și Maldron e un specimen aparte.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Dark Souls 2

Post by sebas »

Pătrunjelu' wrote: 17 Sep 2018, 11:16 Adevaratul boss din jocul asta https://darksouls2.wiki.fextralife.com/ ... e+Assassin
Pentru mine adevaratul boss a fost Black Witch Set. M-am chinuit o zi in Gulch sa inchid torte si omor fantoma, pentru ca lootul sa cada printre lespezi in abis. :cry:
dump CHA
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Dark Souls 2

Post by Waaagh! »

Nu puteai sa dai reset la nivel cu un bonfire ascetic si sa mai incerci o data? Sau exit & reload, parca in ds1 mergea asa. Era si un cufar de lost & found, parca.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Dark Souls 2

Post by sebas »

Cu ascetic da, dar no way I was gonna do that shit again :lol:
dump CHA
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests