Dark Souls 2

Discuții axate pe jocurile RPG.
User avatar
NickoTyn
Space Invader
Posts: 44
Joined: 2 Mar 2014, 19:14

Re: Dark Souls 2

Post by NickoTyn »

Vorbesti de Belfry Luna? Am crezut ca arunc gamepadul pe geam aseara cu boss—ul si zona aceea.
Image
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Dark Souls 2

Post by Waaagh! »

Ah, daca stiam mai stateam in zona, sa te ajut. Acum s-ar putea sa am lvl prea mare.

Ideea e ca nivelul e complet optional (e un singur obiect util altundeva la sfarsit, dar nenecesar) si dedicat multiplayerului. L-am terminat cu un bro si am petrecut 2 seri broing cu altii. Nimic mai sublim ca un double warcry dupa boss. :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Dark Souls 2

Post by kensky »

yep e imposibil solo :D, am reusit din prima cand am incercat cu altcineva :P

2 momente WTF azi
Spoiler:
in shaded woods in padurea aia cu ceata cand mi-a dat backstab o fantoma instakill, nici n-am stiut ce se intampla; si tot in shadow woods dupa ce gasesti pe ornifex si continui in pestera, cand tot gearu' s-a stricat in 5 secunde iar wtf, am crezut ca se intampla ceva cu jocu' :lol:
Image
User avatar
kaibamon
Space Invader
Posts: 6
Joined: 28 Apr 2014, 15:53

Re: Dark Souls 2

Post by kaibamon »

Vorbiti de Gargoyle boss batle? Pentru mine era usor, iti trebe multa rabdare dar e usoara batalia.
Spoiler for spoilers:
Idea e sa iei cate un Gargoyle de vreo 5-6 ori. Vezi ca e corosoive water pe jos si tipu ala parca te paote invata ceva Hexuri, singuru care te baga in seama, mai sunt cativa dar toti ma alunga. Oh si vezi ca in Shaded woods daca o iei la stanga o sa ajungi la o ruina unde o sa poti vorbi cu un NPC care ii doar un cap. Nu mai retin cum se numeste dar daca vorbesti de mai multe ori cu el iti da helmetul lui, restu armurii parca il iei de pe corpu lui care te ataca dupa ce il iei pe primall boss din Black Gulch parca si e si merchant.
Last edited by marvas on 1 May 2014, 03:42, edited 1 time in total.
Reason: added spoiler tag
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Dark Souls 2

Post by Mahdi »

Kaibamon, foloseşte spoiler tags. Unii de-abia s-au apucat de el şi preferă să-l descopere singuri.
REMEMBER CITADEL
User avatar
kaibamon
Space Invader
Posts: 6
Joined: 28 Apr 2014, 15:53

Re: Dark Souls 2

Post by kaibamon »

Ah scuze. By the way, stie careva unde mai pot gasi giants? I-am luat pe aia din Forest of the Fallen Giants dar nu se intampla nimic.
Edit: Nu mai trebe, am gasit eu. Si am terminat si jocu.*Spoiler* Ultimele batalii sunt cele mai ofticante si grele posibile.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Dark Souls 2

Post by Waaagh! »

Pai asta-i bine. Pana acum am avut parte de cam multi bosi extrem de usori, si prea putini cu ceva schepsis, desi cativa au fost intr-adevar foarte interesanti. Ultimul peste care am dat a fost bestie totala. Noroc ca aveam la mine o bucata de granit cu maner, ca altfel nu stiu cum treceam. :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Dark Souls 2

Post by Mafio »

M-am uitat aseară la stream-ul lui Northerlion, l-am prins mai pe la sfârșit. S-a chinuit o jumătate de oră să bată un bos și eram curios să văd următoarea zonă. După ce-l bate, credits roll. Era ultimul și m-am spoilat fără să vreau. Mai are rost să-l joc? :(
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Dark Souls 2

Post by Waaagh! »

Toata lumea trebuie sa-l joace, chiar si numai pentru intalnirea cu colectivul de clopotari si cantori. :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Dark Souls 2

Post by kensky »

daca era un cod mai intelegeam sa-l lasi dar un dark souls :|
Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3053
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Dark Souls 2

Post by MC »

Mafio » Sat May 03, 2014 1:55 pm wrote:M-am uitat aseară la stream-ul lui Northerlion, l-am prins mai pe la sfârșit. S-a chinuit o jumătate de oră să bată un bos și eram curios să văd următoarea zonă. După ce-l bate, credits roll. Era ultimul și m-am spoilat fără să vreau. Mai are rost să-l joc? :(
Mate, Dark Souls se joaca pentru gameplay, ptr provocare, ptr level designul demential, ptr atmosfera. Stii si tu astea :D Normal ca merita sa-l joci :)

Asta e genul de joc despre care se va vorbi peste ani si ani ca acum de un half-life, FEAR, Gothic....
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Dark Souls 2

Post by kensky »

spoilers - toti bossii omorati in 2 ore, senzational tipul :P

https://www.youtube.com/watch?v=cNV6IxdIWpg
Image
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Dark Souls 2

Post by Waaagh! »

In PVE toata lumea e senzationala. Luati in schimb niste love train. :lol:

phpBB [video]
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Dark Souls 2

Post by Mahdi »

Lol. Gamespot review sau "de ce nu primesc totul mură-n gură?!?!"
REMEMBER CITADEL
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Dark Souls 2

Post by TG »

Da, însă sunt două review-uri. :) Capra și varza and all that.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Dark Souls 2

Post by Mahdi »

Yeah, ştiu, îl citisem şi pe ăla acum o lună. Pot înţelege de ce e copleşitor jocul pentru un începător, dar tot jenantă e toată ieremiada aia. E ca şi cum m-aş plânge că Crusader Kings nu-i ca Age of Empires.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Dark Souls 2

Post by Waaagh! »

Awww, ce scrub. Si-a luat-o de la Dark Souls timp de 25 de ore si plange. :lol:

Eu mi-o iau de 90 de ore si inca nu a terminat cu mine lol, cred ca ma mai asteapta vreo 4-5 ore de amaraciune, in functie de cat de triste vor fi ultimele zone. Probabil cand o sa fie cu busola si luminite care sa il ghideze prin coridor spre obiectiv (sa nu greseasca sensul ca e terminat, game over man, game over), fara stamina si alte prostii d-astea (auzi domnule, sa pierzi stamina cand blochezi cu scutul, unde s-a pomenit?!?!?!?! :lol: ), si o sa aiba replici de action hank, atunci va fi un joc reusit pentru iustin sau cum plm il cheama.

N-am avut rabdare sa citesc tot bocetul. A pomenit cumva clopotarii? :lol: Au sters pe jos cu el cum trebuie? :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Dark Souls 2

Post by Waaagh! »

I did it!

Una peste alta, cred ca isi merita banii pe deplin, daca cineva e interesat si inca are dubii. Mie mi-a luat aproape 100 de ore sa-l duc la capat, si asta fara sa ma blochez cu zilele undeva sau sa fiu nevoit sa fac grinding. E (mult) mai lung si (nu mult) mai dificil ca primul, mai ingrijit in anumite aspecte dar mai necizelat in altele.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Dark Souls 2

Post by kensky »

Ce nu mi-a placut la el, nu prea a mai fost atat de atmosferic si dark ca primul; un rol important cred ca l-a avut si majula si cum arata, acel asfintit cu nuantele portocalii accentuate si faptul ca revii in zona de n ori cred ca si-a pus amprenta.; probabil daca era mult mai sumbra locatia, macar sa ploua nonstop or something era alt feeling
Image
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Dark Souls 2

Post by Waaagh! »

Da, e o alta atmosfera, si nu e la fel de apasatoare ca in dark souls 1. Mi-a placut faptul ca au facut din hub o locatie totala opusa lui firelink shrine, care devenea destul de repede un loc pustiu. Majula se umple de suflete abatute si e placut sa te intorci pe acolo s-o arzi cu sinistratii dupa ce ti-ai rupt ciolanele pe naiba stie unde. Pacat ca acel naiba stie unde nu este niciodata chiar la fel de penal ca adancurile de sub burg sau blighttown.
NO COVER. ALL MAN.
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests