Dragon Age 3

Discuții axate pe jocurile RPG.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Dragon Age 3

Post by McWilliams »

Acum ca ti-ai scos asta de pe suflet, ti-a inviat display-ul? Sau trebuie sa treaca 3 zile ca in Scripturi? Anyways, faci off-topic cand problema ta avea drept target alt topic.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
DreadWing
Headless Kamikaze
Posts: 277
Joined: 2 Mar 2014, 21:13

Re: Dragon Age 3

Post by DreadWing »

Ai incercat sa dezactivezi placa integrata din BIOS?
Incearca si Display Driver Uninstaller
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Dragon Age 3

Post by Waaagh! »

10x dreadwing, dar dupa cum am zis, dupa ce-am incercat sa fac un update la driverul placii integrate si s-a busit laptopul, dupa reboot a mers (?!?! :? whatever). Daca mai face probleme o sa incerc tip-ul din BIOS.

Am intrat si eu putin de tot in el, mi-a trezit o meganostalgie ca pe configuratia care ruleaza la un framerate bun arata ca un adventure d-ala 3d penal, de la mijlocul anilor '90. :lol: Eu am un gtx 660 si i-am zis ca daca e cuminte o las sa se joace de pe calculatorul meu, ca oricum eu rar butonez chestii mai noi de ~10 ani si nu-mi trebuie dotari video impresionante.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Dragon Age 3

Post by sebas »

Image

Încă nu mi-e clar dacă îmi place sau nu jocul ăsta.
dump CHA
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Dragon Age 3

Post by TG »

^aidplm sebas

Am ajuns la ultima parte, o să-l termin dar a fost un alt nope marca Bioware. Restrâns fix la o hartă (Hinterlands) și questul principal, e chiar un RPG de vreo 50 de ore în general mediocru dar fun to play. În rest e pretty much o mizerie, multe hărți într-adevăr realizate superb dar cu aceleași misiuni reciclate, sistem de combat neinteresant... meh, mi-e și lene să fac o enumerație pseudo-amuzantă.

Sunt faine mențiunile de lore și dinamismul vizual și fizic al luptelor. Dar în rest, cred că reușește doar să depășească marele tag team Dragon Age 2 - Mass Effect 2. :lol: Și chiar începuse bine, m-a prins tare pentru o perioadă, după ce i-am pus MOD-uri și mi-am creat niște reguli. Apropo, singurul joc din istorie pe care recomand să îl jucați cu FXAA injector sau ceva similar. În mod normal FXAA e doar o urinare pe stilul artistic al jocurilor, dar aici schimbarea e de la cer la pământ. Jocul în starea sa naturală pare că a avut cromatica reglată de oameni cu probleme de vedere. De asemenea, singurul joc în care lipsa unui AA de calitate te zgârie efectiv pe ochi.

Nici pe departe comparabil cu Origins, dar nu pot să zic că mă surprinde asta. Măcar are meritele de a te lăsa să explorezi zone menționate acolo. Și până la urmă, nu e nici un joc așa de prost cum a fost tătuca lui, Skyrim, pentru că nu are așa de mult potențial irosit.

Acum să merg și să-i dau în cap bosului, care și el e reciclat dintr-un DLC la rândul lui reciclat după The Golems of Amgarrak. Uite cine contribuie la mediu.

LE:
Și are castele realizate fain.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests