Witcher 3 - Spoilers

Discuții axate pe jocurile RPG.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Witcher 3 - Spoilers

Post by Magicake »

Spoilerific discussion here.
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by kensky »

Abia am facut primul quest din main din insule, sper sa nu ma apropii de final :lol: ; din ce am vazut se apropie o batalie epica in fortareata witcherilor fiindca tot recrutez subtil oameni :D
Image
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by zme-ul »

pe mine m-a lasat masca cum Emhyr a zis nu cand a fost vorba sa trimita un detasament la Kaer Morhen sa o apere pe Ciri - super face palm
人は地獄を作った
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by Fedaykin »

Sa fiu sincer, nu stiu prea bine cam cum e Emhyr in carti, dar... daca avea nevoie neaparata de toata armata lui impotriva lui Radovid intr-o lupta importanta sau ceva, nu mi-e greu sa mi-l imaginez ca ar fi ignorat-o pe Ciri (in plus, se gandea "da' ce, voi nu sunteti suficienti sa o aparati? Am incredere in tine, Geralte!")
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by zme-ul »

Fedaykin » 27 May 2015, 12:18 wrote:Sa fiu sincer, nu stiu prea bine cam cum e Emhyr in carti, dar... daca avea nevoie neaparata de toata armata lui impotriva lui Radovid intr-o lupta importanta sau ceva, nu mi-e greu sa mi-l imaginez ca ar fi ignorat-o pe Ciri (in plus, se gandea "da' ce, voi nu sunteti suficienti sa o aparati? Am incredere in tine, Geralte!")
pai tocmai asta e! pe tot parcursul discutiilor dintre Geralt si Emhyr, idiotu se tot indoieste de capacitatea lui; plus ca lupta e cu The Wild Hunt, nu cu Radovid
in discutie Emhyr tine mortis ca un general de-al sau sa conduca regimentul, Geralt zice nu - si aici se termina toata discutia :o
人は地獄を作った
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by Fedaykin »

Ziceam ca ma gandeam ca poate Emhyr are de purtat o lupta importanta cu Radovid, mi-am dat seama ca la sfarsit pe Geralt il asteapta cafteala cu Eredin... pnm

l.e.: Macar recunoaste ca ti-a placut jocul si nu mai fii chiar atat de carcotas
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by zme-ul »

inca nu am terminat povestea, desi cateva lucuri inca au ramas nerezolvate/fara explicatie
Geralt moare la un moment dat, in poveste (inainte de TW), dar nu explicat cum e reinviat, sau nu-mi aduc eu aminte; si care-i legatura dintre el si The Wild Hunt

sunt lucrurile astea mici, marunte, dar care pe mine ma racaie - ochiu' dracului e in detalii
人は地獄を作った
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by Fedaykin »

Geralt moare iar Yennefer moare si ea incercand sa-l invie. Apare Ciri si ii "invie" pe amandoi si ii duce pe Isles of Avallach (or whatever, mai mult sau mai putin un fel de metafora pt "Rai") where they live happily ever after.

Apoi TW2 arata ca la un moment dat Wild Hunt da buzna peste ei, o rapesc pe Yennefer, Geralt incepe sa o caute, da peste Letho si ailalti 2, gaseste Wild Huntu, nu poate sa castige, isi ofera sufletul la schimb pt Yennefer.

Long story short.

P.S.: Nasol daca nu explica mai precis CUM a scapat Geralt din Wild Hunt, ceea ce a dus la amnezie si TW1
User avatar
Mikael
Zergling
Posts: 168
Joined: 25 May 2014, 09:59

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by Mikael »

Voi ce ati facut cu spiritul din copac?

Ca din ce am descoperit sunt 3 optiuni acolo.

1. Eliberezi spiritul, copiii sunt salvati, satul e distrus iar vrajitoarele o blestema pe Gran (care e defapt sotia baronului) care rezulta in sinuciderea baronului.
2. Omori spiritul, copiii sunt mancati, dar salvezi satul si pe sotia baronului.
3. Eliberezi spiritul inainte sa primesti quest-ul si atunci salvezi pe toata lumea (copiii, satul, sotia baronului).

SI bonus, spiritul din copac nu e niciun un druid, e defapt mama celor trei frumuseti. Mai multe detalii gasiti in cartea "She who knows."
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by Mahdi »

Killed it with fire. N-aveam cum să mă încred în arătarea aia.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Mikael
Zergling
Posts: 168
Joined: 25 May 2014, 09:59

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by Mikael »

Da, aia vreau sa fac si eu, dar... the kids, think about the kids! Desi, acum incep sa ma intreb daca chiar i'au mancat sau daca i'au trimis pe lumea cealalta, la elfii aia (wild hunt).
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by Mahdi »

Cred că faci ceva greșit. Nu ar trebui să știi dinainte care sunt toate consecințele alegerilor tale. Iar dacă nu-ți place cum iese, mi se pare meh să faci save scumming ca să iasă totul perfect (iar de multe ori nu există alegeri optime). Just roll with it. Acceptă că nu ești mântuitorul și nu toată lumea poate fi salvată.
REMEMBER CITADEL
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by kensky »

Initial omorasem spiritul dar m-am razgandit si l-am salvat dupa; abia la final mi-a parut rau fiindca imi placea foarte mult Gran :D

L-am terminat acum dupa 98h, si chiar daca e threadu de spoilere :lol: , despre Ciri
Spoiler:
devine witcher la mine
Image
User avatar
Mikael
Zergling
Posts: 168
Joined: 25 May 2014, 09:59

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by Mikael »

Mahdi » 28 May 2015, 22:13 wrote:Cred că faci ceva greșit. Nu ar trebui să știi dinainte care sunt toate consecințele alegerilor tale. Iar dacă nu-ți place cum iese, mi se pare meh să faci save scumming ca să iasă totul perfect (iar de multe ori nu există alegeri optime). Just roll with it. Acceptă că nu ești mântuitorul și nu toată lumea poate fi salvată.
Pana la urma aia am facut, am mers cu prima decizie, sa omor spiritul :)
User avatar
Gabriela
Headcrab
Posts: 67
Joined: 28 Apr 2014, 15:38
Location: Wonderland

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by Gabriela »

Random thought: zicea cineva pe thread-ul principal de Witcher că a omorât-o pe Keira, iar altcineva spunea că o să aibă pe conștiință oamenii care mor de la plague. For the record, la mine a apărut și opțiunea să o trimit la Kaer Morhen și să-mi lase mie research stuff.
Alone, important and wise. (W. B. Yeats)
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by Fedaykin »

Same here, nu vedeam nici un motiv pt care sa o omori atata timp cat puteai sa o opresti
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by Fedaykin »

Kalkstein :( chiar aveam chef sa mai stau la un pahar de vorba cu el. Dammit
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by Mahdi »

At least he went out in style.
REMEMBER CITADEL
User avatar
ProtectorateNova
Headcrab
Posts: 57
Joined: 30 Jul 2014, 14:52

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by ProtectorateNova »

Am terminat astazi Witcher 3 v1.03 pe Death March sunt level 35 cu Mastercrafted Feline Armor Set cu tunsoarea elven cut si mustata si putin cioc.(la numerotare scrie ca joc de 9 zile si ceva)
Am prins finalul cu Ciri Empress si eu cu Yennefer traim linistiti intro cabana pana la adanci batraneti.(am fost foarte multumit de final, asa da nu ca porcaria aia de final de la Mass Effect 3)
Sunt putin dezamagit ca nu conteaza ABSOLUT DELOC deciziile din W1 si W2 si lipsesc cateva personaje favorite mie gen Saskia, Iorveth, Shani, Siegfried, Yaevinn, Yarpen Sigrid si mi-ar fi placut sa vizitez Dol Blathana.(nu prea sunt incantat ca Imparatul a cucerit asa usor nordul as fi vrut mai multe optiuni in joc, se vede clar ca fost facut sa fie mai mult Action decat RPG pentru marea masa)
Pacat ca nu pot sa pun cateva poze facute de mine din joc aici.
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by Fedaykin »

Micro-spoler:

Unul din bosii din questurile cu Fist Fights e un elf dat dracului, pe numele Durden the Tailor.

Let that sink in a bit...
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests