Witcher 3 - Spoilers

Discuții axate pe jocurile RPG.
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by Fedaykin »

Bad ending. Bad, BAD ending :(
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by ola small dickie »

de ce? :(
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Fedaykin
Pig Cop
Posts: 814
Joined: 13 Jun 2014, 07:18

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by Fedaykin »

Pt ca 1-2 decizii de dialog in care nu iti dai seama exact contextul, tipic CDPR/The Witcher, vrei sa faci un bine si mai rau dai cu batu-n balta
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by Mahdi »

L-am terminat azi. Mi-ar plăcea să dau o dare de seamă mai extinsă, dar să văd cum am timp.

Pe scurt despre finalul meu:
Spoiler for ending:
Inițial am zis că am nimerit finalul nașpa. Eram pregătit să accept că Ciri a murit - m-aș fi mulțumit și cu acest final amar - dar m-au prostit. Ciri lived & became a witcher. Tears of fatherly joy. Și m-am mutat la țară cu Yennefer, departe de regi și politică.

Singurul regret pe care îl am e că nu am putut accesa subquestul cu asasinarea lui Radovid. L-am îmbrâncit pe Dijkstra și i-am rupt piciorul, într-un caz clasic de overreaction.
Also, am luat achievement pentru colecționarea tuturor cărților de gwent. Cică only 1% players have this. Nu-mi dau seama cum de e așa de rar, a fost mai puțină muncă decât mă așteptam.

Oricum, gg, GOTY so far, în ciuda unor neajunsuri.
REMEMBER CITADEL
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by McWilliams »

Este rar pentru ca, pana acum un update sau doua, existau 1-2 carti pe care le puteai pierde pentru ca disparea innkeep-ul din doua locuri (iar cele doua carti erau, cate una, in inventarul acestora - disponibile doar prin cumparare, nu si random-drop).
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
Zaorish
Headcrab
Posts: 98
Joined: 5 Mar 2014, 12:31

Re: Witcher 3 - Spoilers

Post by Zaorish »

L-am terminat si eu astazi, cu final ca a lui Mahdi mai putin femeia (adica Triss in loc de Yen) si cu Dijkstra mort. Nu a fost rau deloc, desi cateva "design choices" au fost cel putin discutabile pentru mine.
- mult prea multe questuri secundare. Care combinate cu un scaling complet stupid ajungeau ori sa fie ignorate (cred ca am facut cam 1/3 din questuri ca sa nu fiu peste nivelul recomandat - unde oricum era prea usor) ori sa dilueze excesiv povestea. Nu stiu, sentimentul asta l-am avut si in Inquisition, probabil sunt prea atasat de modelul de RPG clasic, nu open world. Desi cred ca preferam questuri mai putine in schimbul la inca o zona.
- de la Skelige incolo cam incearca sa-l bage pe Geralt in book canon. Ceea ce e ok i guess, e jocul lor, dar e complet in contradictie cu modul in care au construit-o pe Triss (fara prea mare legatura cu cartea). Also, cand introduci un caracter " romance" de la jumatatea jocului incolo si nu-i dai nici o personalitate extraordinar de simpatica nu ni-l baga pe gat tot restul jocului.
- finalurile. In jocul meu au venit natural, dar jesus christ, dupa ce am citit pe google m-am crucit de cat de prost sunt facute. Nu avem butoane ca in Deus Ex HR, avem franturi de dialog.
- Batman detective mode. Prea mult, prea ca la tara. Errr, vreau sa zic prea abuzat la fiecare quest, de ajungeam sa stau mai mult cu right click apasat. Give it a fucking rest.
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests