Dark Souls 3

Discuții axate pe jocurile RPG.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Dark Souls 3

Post by .chester »

ola small dickie wrote:Poti sa repeti povestirea asta maine la o bere fata in fata? Dar cu aceleasi cuvinte.
:lol: adu-mi aminte
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2413
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Dark Souls 3

Post by Mărar »

66% off DARK SOULS™ II: Scholar of the First Sin

Am asteptat doi ani momentul asta :lol:

Numai bun de jucat in weekend-ul prelungit ce va urma.

Oh boy oh boy oh boy :D
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Dark Souls 3

Post by .chester »

Ce mai zice bajetii?

Eu imi continui periplul prin DS1. In dimineata asta l-am ucis pe Sif si am facut niste PVP pentru prima oara, in Darkroot Forest. A fost prima data cand m-a invadat cineva, dar a fost frumos si civilizat, cu plecaciuni si multumiri. Apoi au mai intrat niste shai si am facut niste 2v2. Acum am 150.000 souls cu care nu stiu ce sa fac. Nu am avut niciodata atat de multe.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Dark Souls 3

Post by sebas »

Dacă mai vrei dueluri cred că Oolacile Township este cel mai popular loc acum.

Apropo, dacă tot ai terminat cu Sif eu zic să faci o vizită prin Oolacile, ar fi păcat să fii overleveled pentru ce bunătăți de lupte sunt pe acolo.
dump CHA
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Dark Souls 3

Post by Waaagh! »

chestr0ny wrote:Ce mai zice bajetii?
Not much. Dupa ce-au iesit baietii si au zis ca poise is working as intended (afecteaza nu stiu cum durata unui roll dat imediat cu ce-o incasezi :lol: :lol: :lol: ?!?!?!?!wtf si nu mai confera abilitatea de a rezista la lovituri fara sa te clatini) mi-am dat seama ca ds3 s-ar putea sa ramana primul titlu din serie pe care nu-l termin. Too tedious fara poise pentru stilul meu de joc.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Dark Souls 3

Post by .chester »

sebas wrote:Dacă mai vrei dueluri cred că Oolacile Township este cel mai popular loc acum.

Apropo, dacă tot ai terminat cu Sif eu zic să faci o vizită prin Oolacile, ar fi păcat să fii overleveled pentru ce bunătăți de lupte sunt pe acolo.
S-ar putea sa fie deja prea tarziu, ca pe Sif l-am omorat cam repede. Macar nu a fost nevoie sa vad cum schioapata pe acolo. :(

Dar mersi pentru pont, ca nu prea stiam ce sa fac mai departe. Deci Duke's Archives, apoi Oolacile. Thanks.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Dark Souls 3

Post by Waaagh! »

Schioapata oricum cand are putina viata. Ai ratat altceva da' nu verifica acum ca te spurci la detalii fine. :(
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Dark Souls 3

Post by .chester »

Dupa sfatul lui sebas, ieri am facut Duke's Archives si Crystal Cave. Frumoase zone, mai ales Arhivele. Mi s-a parut ca jocul a devenit mult mai aratos din secunda in care am iesit pe acoperisul Sen's Fortress. Dupa beciurile insalubre din Depths, mlastina fetida din Blighttown si temnitele mucegaite din Sen's, a fost o adevarata victorie sa ies in sfarsit la suprafata si sa vad soarele din nou, iar Anor Londo probabil ca va ramane unul dintre nivelurile mele preferate din toate jocurile ce le-am jucat.

Am obtinut si primul meu Lord Soul, apartinand lui Seath, care si-a adjudecat premiul de cel mai usor boss. Mi-am pus armura lui Havel si Cursebite Ring si am sarit pe el. Nici nu a apucat sa-mi faca damage.

Ce a fost insa dificil a fost drumul prin Crystal Cave, ca m-au cam exasperat toate platformele alea inguste. Si, in timp ce imi croiam drum a treia oara prin Arhive, m-a si invadat un muila. Cred ca se chinuia sa imi dea backstab, ca se tot invartea in jurul meu. Anyway, se apara foarte bine cu scutul, dar l-am miruit cu Black Knight Halberd si mi-am vazut de viata. Ma mai invadase unul in Crystal Cave, dar cred ca a cazut in abis imediat ce am terminat cu Seath. Shubi dubi.

Acestea fiind zise, imi iau Broken Pendant-ul si ma duc sa vad ce-i cu Oolacile. Sper sa prind niste dueluri misto.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Dark Souls 3

Post by Waaagh! »

in arhive nu invadeaza decat ultimii nabi. pregateste-te de impartasanie daca te bagi la pvp in dlc. :lol:

btw, cand omori bosul unei zone nu mai poti fi invadat acolo.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Dark Souls 3

Post by .chester »

Nu stiam asta, mersi.

EDIT: Ahhhhh deci de-aia nu ma invada nimeni in Undead Burg. :lol: Abia acum inteleg de ce ziceau unii ca ei nu il omoara pe Taurus.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Dark Souls 3

Post by cg1700 »

Image
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Dark Souls 3

Post by Waaagh! »

huh, am citit de cateva ori si tot n-am gasit vreo mentiune despre repararea poise-ului, ca sa si faca ceva daca tot e cu doua zecimale. :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Dark Souls 3

Post by sebas »

Nu e nimic de reparat, ei au spus de la început că poise-ul funcționează corect, diferit, dar corect. :s
dump CHA
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Dark Souls 3

Post by Waaagh! »

Daca prin functionat corect => nu face nimic, da, e working as intended. :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Dark Souls 3

Post by sebas »

Nu înțelegi tu, blondo.
dump CHA
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Dark Souls 3

Post by Waaagh! »

De fapt, n-a inteles nimeni din comunitatea ds3. :lol:

Conform cu wikiul celor mai seriosi testeri ai seriei de care stiu eu:
There are two in-game concepts called Poise. The player has the stat Poise, that is obtained from Armor, the Lothric Knight Long Spear, Yhorm's Greatshield and the Wolf Ring and has currently unknown (if any) functions beyond turning hyper-armour on at any value different than zero.

There is also the poise that is provided by the skills Unfaltering Prayer, Perseverance, Stone Flesh, and the pyromancy Iron Flesh, that allows the player to take hits while not being staggered or interrupted.
Eu vorbesc de statul discutat in primul paragraf.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Dark Souls 3

Post by sebas »

hyper armor bro, hyper
dump CHA
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Dark Souls 3

Post by Waaagh! »

:lol:

Ar fi fost ok chiar si numai un efect de hyperarmor, cu doua conditii:

1) era valabil pentru toate armele

2) scala cu poiseul total

Problemele sunt ca

1) hyperarmorul nu functioneaza decat pe o selectie destul de limitata de stronk weapons (zweihander, greataxe, cathedral mace etc). De exemplu, pentru un battleaxe obisnuit nu ai deloc hyperarmor.

2) numarul de frame pentru hyperarmor nu depinde de poiseul total. Ori ca porti full plate mail de 70 poise ori ca ai o zdreanta in jurul salelor de 0.35 poise, ai acelasi numar de frame.

Cu alte cuvinte, un zdrentaros rupt in fund si cu zweihander, prins in canale de sobolani, are sanse sa-i faca pateu, in timp ce un platemonster cu battleaxe o sa fie stunlocked to death de dintisorii jivinelor turbate. :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Dark Souls 3

Post by Mahdi »

git gud scrub :D
REMEMBER CITADEL
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Dark Souls 3

Post by Waaagh! »

:lol:

Va distrati pe cinste prikolicilor. Ursule, tu n-ai sardine de mancat? Te-a prins cutremurul?
NO COVER. ALL MAN.
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests