Dark Souls 3

Discuții axate pe jocurile RPG.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Dark Souls 3

Post by Mahdi »

Nu se putea să nu las un spârc mic.

Vedeţi c-a ieşit şi trailerul între timp. Looks niec, deşi un pic prea convenţional plasat în vecinătatea clişeului "hai să facem un expansion cu zăpadă".
REMEMBER CITADEL
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Dark Souls 3

Post by Mahdi »

Heh, poate că există totuși speranță pentru Sigmar the unkindled. :D
Nu m-aș entuziasma prea tare încă, dar cine știe, poate se dau pe brazdă băieții.
Hello guys,

Huge patch ahead coming this Friday, enjoy ;) It will mostly prepare the game for the release of Ashes of Ariandel plus a LOT of balancing, some of them really interesting in my opinion :D

Please find below the changes included in this update:

System updates for DLC "ASHES OF ARIANDEL".
Adjusted poise values across the board. Poise is now more effective for heavier weapons and armor.
Improved regular attack animations of hammer category weapons.
Improved regular attack animations of greatsword category weapons.
Improved regular attack animations of axe category weapons.
Improved regular attack animations of fist category weapons.
Improved the "Neck Swipe" weapon skill animation of scythe category weapons.

(+ other irrelevant stuff)
REMEMBER CITADEL
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Dark Souls 3

Post by Waaagh! »

lel! lal! lol!

Btw, intre timp s-a descoperit ca sistemul trebuia sa functioneze cum intuisem eu. Poise p much trebuia sa fie echivalent cu un fel de hyper armor in timpul animatiilor de atac pentru toate armele. Problema e ca era (probabil inca e) nerfuit atat de tare incat fara zweihander sau ceva similar erai blocat in situatia mea, anume turnat in tabla din crestet pana-n talpi si stunlocked pana la moarte de dintisorii sobolanilor care erau mai rapizi decat barditza.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Dark Souls 3

Post by Mahdi »

Aaaand there's another one:

phpBB [video]

At the close of the Age of Fire, as the world ends and all lands converge upon themselves, a lone adventurer descends into the madness of the earth and uncovers the secrets of the past.

The Ringed City is said to be at World’s End, as far as one can go…

The Ringed City, Dark Souls 3’s second and final DLC, will be released on March 28th, 2017
REMEMBER CITADEL
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Dark Souls 3

Post by Waaagh! »

Coolio. Sa alergi si tu o tura in Full Havel's ca sa stie burvis daca-i cazul sa reinstaleze sau ramane la ds1.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Dark Souls 3

Post by sebas »

Mahdi wrote:Aaaand there's another one:
Last one. :D
dump CHA
User avatar
caleb
Pig Cop
Posts: 854
Joined: 25 Mar 2014, 17:03

Re: Dark Souls 3

Post by caleb »

Arată ca dracu' în afară de bunoaca aia de trei ori cît tine. Și cornuta aia incendiară îmi amintește de cel mai prost boss din 2. Meh.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Dark Souls 3

Post by Mahdi »

Nu știam dacă să pun aici sau la topicul cu Cuphead.

phpBB [video]
REMEMBER CITADEL
User avatar
Mikael
Zergling
Posts: 168
Joined: 25 May 2014, 09:59

Re: Dark Souls 3

Post by Mikael »

phpBB [video]
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Dark Souls 3

Post by MC »

Literalmente mi-a picat o plomba cand am vazut asta.
Tre sa-mi sun stomatologul luni.
User avatar
DreadWing
Headless Kamikaze
Posts: 277
Joined: 2 Mar 2014, 21:13

Re: Dark Souls 3

Post by DreadWing »

Nice editing
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Dark Souls 3

Post by Mahdi »

Ultima bârfă: e pe vine Dark Souls 1 remastered.

Image
REMEMBER CITADEL
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Dark Souls 3

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

lol

(warning: absolutely nsfw dark souls lore)
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Dark Souls 3

Post by Magicake »

Nu zic ca-i naspa sau ceva, da asa poti posta r34 content la orice alt thread cu jocuri de pe forumul asta, chiar are sens? :lol:
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Dark Souls 3

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Ai dreptate doar ca am fost surprins cand am dat random de el (si de cat de dedicatii sunt unii fani, ca a pastrat stilul jocului la expozitie and such). Anyway, poate fi sters postul. Recunosc ca n-ar fi ideal daca as posta peste tot r34 content :D
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Dark Souls 3

Post by Magicake »

Chinuitor rau daca vrei ceva heavy weapon, toata lumea in jocul asta se misca cu o viteza halucinanta :lol:

N-am putut sa bat frost knight-ul de dinainte de crucifixion woods cu rolling fara cheese (daca-l atragi langa lift ai timp sa fugi sa deschizi poarta, si prin poarta nu va incerca sa iasa ever deci poti sa hit & run). Cred ca mi-ar trebui 3 cafele sa trackuiesc miscarile alea, jfc.

Principalul motiv pentru care gasesc ca DS3 e mai neplacut de jucat decat anterioarele, imi placea stilul slow & defense steady din DS2 dar mai ales din DS1.

Am incercat spear dar am fost dezamagit de damage, desi stun-urile erau misto. Apoi am incercat halberd si mi-am luat-o rau de tot la cat de rar puteam ataca, si ca prin magie stun-urile au disparut. Am facut switch pe Irithyll Straight Sword si cu asta e alta viata.

Macar acum stiu clar ca nu mi-ar place Bloodborne deloc :lol:
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Dark Souls 3

Post by Mahdi »

Heavy weapons sunt cât se poate de legit în DS3, deși poate nu cele mai eficiente. Eu am mers pe zweihander de la crucifixion woods încolo, apoi mi-a picat black knight greatsword, cu care am și terminat jocul. Cheia e în jocul de glezne și, pe cât posibil, să dai tu primul. De obicei e gg după prima lovitură - ori moare, ori ia stunlock și îi mai plesnești una. La genul ăsta de arme e avantajos și poise-ul pe care îl dobândești în timpul loviturii. De la un punct încolo în animația de atac ești de neoprit. Îmi amintesc și acum cu plăcere de cei care mă invadau cu te miri ce scobitori pe post de arme. Începeau ori să spameze r1 attacks, ori să facă parry baits, but guess what, nu-l poți opri pe Terente "Nuclearul". Din două lovituri erau pe lumea cealaltă, pentru că uitau să mai bage puncte și în vitality.
REMEMBER CITADEL
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Dark Souls 3

Post by cg1700 »

Pătrunjelu' wrote: 26 Sep 2018, 23:12 Apoi am incercat halberd si mi-am luat-o rau de tot la cat de rar puteam ataca, si ca prin magie stun-urile au disparut.
Pfff, halebarda e cea mai buna arma din joc. Eu am jucat toate Dark Souls-urile si Bloodborne exclusiv cu ea.
Image
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Dark Souls 3

Post by Waaagh! »

DS3 are de departe cel mai retardat sistem de combat din serie, dar da, ideea de baza e sa te rostogolesti peste tot ca un ninja si sa le trantesti mormanul de fier in cap la momentul critic. Asa cum a zis si Mahdi, cam orice arma chiar si semi-morman ca dimensiune are poise activ pe animatia de atac (alea mai mici trebuie tinute cu doua maini). So, te dai de trei ori peste cap ca Greuceanu', trantesti mormanul si invingi, iar apoi repeti timp de cele 1500 de ore sau cat avea jocul asta. Gl hf. :lol:

Edit: also, nu uita de "tari ca muntii" sau cum naiba ii spune. Era o abilitate pe unele mormane de fier care-ti dadea poise in prostie si dmg reduction timp de cateva secunde. Pe popandaul ala congelat asa l-am miruit. Induram furtuna si apoi il bateam ca pe friptura.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Dark Souls 3

Post by Magicake »

It's too late, m-am convertit la frost straight sword. Am inceput sa upgradez si un alt straight sword la care o sa-i dau mai apoi ceva efect, gen fire sau dark. Straight swords all the way.

Cand a auzit ce a patit varu' din tutorial dupa ce l-a intalnit pe Maestrul Rucăr, sticletele asta s-a hotarat sa nici nu mai incerce si s-a cheesuit el pentru mine. Nice.
Image
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests