Playstation 4

User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Playstation 4

Post by Magicake »

Depinde si de zona in care te afli, daca te uiti pe net sunt unii carora PSN le limiteaza viteza sever, si altii carora nu le limiteaza deloc.

Cea mai mare viteza de download pe PC am avut-o cu Blizzard downloaders, urmat de Steam. Si Origin era undeva intre Blizz si Steam, dar nu mai prea dau pe-acolo.
User avatar
caleb
Pig Cop
Posts: 854
Joined: 25 Mar 2014, 17:03

Re: Playstation 4

Post by caleb »

PSN-ul e oricum o glumă proastă în materie de afișat conținutul disponibil. De exemplu căutam Supersonic Acrobatic Rocket-Fueled Battle Cars. Rocket League mai complex decît Rocket League, pentru PS3, split screen în 4, tot ce vrei, 1,99 GBP. Pui filtru pe titluri pînă în 2 lire, să zicem, dar nu apare.
Doar la search explicit. Efectiv nu au un browse ca lumea. Acum 10 ani era de înțeles, dar de cînd vînd PS3-uri cu harduri de 500GB și PS4 cu 1TB, mi se pare că au rămas mult în spate cu infrastructura și interfața și tot ce altceva mai vreți. Nu pot compara cu Live!, căci am o aversiune față de Xbox și Live!, dar e absolut sinistru magazinul PSN în sine, cred că doar cel Nintento e mai tîmpit.
Dar chiar și așa, interfața abia se tîrăște și nu au un mod 'emphasize content over graphics', nu au recomandări relevante, e absolut teribil față de ce m-aș fi așteptat să văd în 2017.
Adică viteza aia de download e importantă, dar nu e singura hibă majoră. Am înțeles că PSN-ul s-a degradat mult de cînd au intrat în horă unitățile PS4, da' oricum e cam horror.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Playstation 4

Post by cg1700 »

Dupa ce am asteptat o gramada de ani in sfarsit s-a lansat oficial in engleza un Super Robot Wars. L-am jucat aseara putin si e destul de fainut.

Also, sweet JAM Project op:
https://www.youtube.com/watch?v=Aw0vA6zgKyM
Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Playstation 4

Post by .chester »

https://blog.eu.playstation.com/2017/02 ... gtav-more/

Reduceri gravone pe PS Store. Mi-au sarit in ochi BF1 si GTA V la 134 RON si BF4 la 31 RON (!!!). Il am deja pe PC, dar cred ca o sa imi iau BF4 si pe PS4. :lol:
I'm livin' in a love shadow
User avatar
caleb
Pig Cop
Posts: 854
Joined: 25 Mar 2014, 17:03

Re: Playstation 4

Post by caleb »

Meh. EA. :)
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Playstation 4

Post by marvas »

incerc sa nu mai imi cumpar nici un joc pana nu apare Red Dead Redemption 2.
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Playstation 4

Post by vulp »

eu inca astept sa apara red dead redemption 1 pe pc :cry:
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
caleb
Pig Cop
Posts: 854
Joined: 25 Mar 2014, 17:03

Re: Playstation 4

Post by caleb »

Mmm, eu am GOTY pe PS3, jucat recent și pot spune cu regret că, în cei șase ani de la apariție, fazele dubioase de animație și în general render-ul au îmbătrînit cam nasol. E jucabil dar te poate enerva des. Poate prinzi un remaster mai degrabă, deși nu prea i-am văzut pe ăștia preocupați de așa ceva.

Mai e și chestia că între timp au dat buluc toți pe open world, jupuit petunii, cules blănuri de animale, sidestuff inutil în general, chestie care face RDR cu mult mai puțin distractiv decît la lansare, cînd nu era piața încă sufocată de titluri cu apucături similare.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Playstation 4

Post by .chester »

So, pana pe 13 martie poti sa iti iei o luna de PS Plus cu 4 lei. Foarte frumos. Apas cu o vigoare demna de invidiat butonul BUY si primesc urmatorul mesaj:
Not available for purchase. You are already a PS Plus member. Your current membership will expire on 14/02/2017.
Wat? :lol:

Scrie ca oferta nu se adreseaza decat celor care nu au abonament la momentul cumpararii. Ce-i drept, tocmai mi-am activat un trial de 2 zile. O sa astept sa expire si asta si mai incerc o data, dar tot mi se pare dubios sa-mi spuna ca abonamentul imi va expira acum doua saptamani. A mai patit cineva?
I'm livin' in a love shadow
User avatar
caleb
Pig Cop
Posts: 854
Joined: 25 Mar 2014, 17:03

Re: Playstation 4

Post by caleb »

Dă și tu un link să vedem exact la ce te referi.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Playstation 4

Post by .chester »

Ei, dracovenia naibii. Azi a mers fara probleme. :))

Cum ziceam, imi mai activasem un trial de doua zile, nu stiu care era faza cu el, l-am vazut si am dat Activate. Astazi a expirat si am reusit sa cumpar o luna de PS Plus la oferta.

DECI PENTRU TOTI BAIETII CU PS4 DACA NU AVETI LA MOMENTUL ASTA ABONAMENT SAU TRIAL INTRATI SA LUATI CU 4 LEI!
I'm livin' in a love shadow
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Playstation 4

Post by DANiel »

Pana cel tarziu de Paste vreau sa imi achiztionez un Playstation 4, si sincer nu am stat sa caut prea multe detalii. Fac o jmecherie cu un Card Avantaj, dar intebarea ramane: Pro sau simplu? Cine ce are? Ce si cum sta treaba?
vorbim totusi de o diferenta de 600 de lei
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Playstation 4

Post by marvas »

Image

Eu zic ca Pro merita doar daca intentionezi si sa iti iei si un TV 4k, desi nu ruleaza chiar 4K nativ si e valabil doar pentru anumite jocuri.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Playstation 4

Post by MC »

Eu zic ca mertita efortul pentru un Pro.
Cred ca in timp producatorii vor face jocurile sa arate mai spectaculos/sa ruleze mai bine (60 fps) pe Pro si vor scoate versiuni downgrade pentru PS4 simplu.
Personal as opta pentru Pro daca ar fi sa imi iau un PS4 in momentul de fata. E mai future proof.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Playstation 4

Post by marvas »

Pro e un pic de praf in ochi, mai mult facut sa se vanda si TV-uri 4K. PS4 inca de la lansarea avea specs de PC mid-range, ceea nu avea cum sa sune bine pentru viitor, asa ca au venit cu gaselnita asta. Daca ai bani, ia Pro, dar sa nu te astepti la nimic spectaculos.

Abia la PS5 cred (SPER!) ca o sa vedem o evolutie, asa cum promit Microsoft cu urmatorul Xbox (Project Scorpio).
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Playstation 4

Post by .chester »

marvas wrote:RRRRROCKET LEAGUE!

merge si in 4.
Mi-am amintit de postarea asta aseara si am zis sa incerc Rocket League prin metode neortodoxe pe PC. I think I'm hooked. Vad ca e la oferta pe PS Store acum. Hmmmmmmmmmmmm.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Playstation 4

Post by marvas »

corpul tau, regulile tale, dar ia-l si o sa ne imprietenim.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Playstation 4

Post by cg1700 »

Mi-a venit si mie azi Persona 5. Review-urile pentru el au fost foarte pozitive asa ca sunt destul de hyped sa il incerc.
Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Playstation 4

Post by MC »

Ma bate gandul sa imi iau un PS4.
Ma uit la varianta de 500 gb pentru ca oricum o sa ma joc destul de rar si in general exclusivitati care nu apar pe PC. Si tre sa recunosc ca o iau si ca sa am toata "colectia" de PlayStation (detin PS1, 2, 3, PsP si PsVita).
Nici nu intra in discutie PS4 Pro pt ca nu am Tv 4K si nici nu ma intereseaza sa fie nu stiu cat de future proof.

Bun. Intrebarea:
E vreo diferenta intre PS4 500Gb fat si PS4 500Gb slim, in afara de pretul mai bun in favoarea fat?
Stiu ca d.p.d.v hardware ar trebui sa fie identice dar intreb in legatura cu "calitatea" consolei, fiabilitate etc.
De ex intre varianta PS3 fat aia originala si versiunile PS3 slim sunt diferente. Varianta slim nu se incalzeste asa de tare, in schimb a fost cipartita de porturi si alte asemenea in favoarea costurilor de productie mai reduse.
La PS4 cum sta treaba? Ca daca nu e nicio diferenta as lua fat ca imi place mai mult cum arata :D
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Playstation 4

Post by cg1700 »

Nu stiu daca e o idee asa de buna sa iti iei versiunea de 500gb. Tinand cont ca jocurile ocupa destul de mult e posibil sa ajungi sa regreti ca nu ai luat o versiune cu 1tb.
Image
Post Reply

Return to “PlayStation”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests