Playstation 4

Post Reply
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Playstation 4

Post by marvas »

varianta slim cica e mai silentioasa si nu se incalzeste asa tare. Eu as zice sa iti iei de 1 GB.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Playstation 4

Post by cg1700 »

Plus ca daca prinzi versiunea de 1TB intr-un bundle la reducere e posibil sa iesi mai ieftin decat daca ai fi luat versiunea de 500GB si jocul din bundle separat.

Ca de exemplu aici versiunea aia de FF costa cam vreo 350 RON separat, deci tehnic vorbind ai da pe consola doar 1000 RON.
Image
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: Playstation 4

Post by SnipeRulz »

marvas wrote:varianta slim cica e mai silentioasa si nu se incalzeste asa tare. Eu as zice sa iti iei de 1 GB.
Si cica mai are ceva imbunatatiri pe partea de Wifi(care nu stiu cat conteaza, ca oricum e o mizerie viteza de DL de pe PSN) +gamepadurile sunt diferite (dar nu cu mult).
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Playstation 4

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Nu ar fi mai bine sa astepte pana apare noul xbox (ala project scorpio) ?

Ma pot gandi la cateva obiectii dar intreb mai mult din curiozitate. Aparitia lui nu inseamna oricum ca se va trece curand la PS5?
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: Playstation 4

Post by SnipeRulz »

Nu cred ca vom vedea un PS5 mai repede de 2020 (cel mai fericit caz 2019). Mai ales ca abia anul trecut au lansat PS4 Pro.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Playstation 4

Post by MC »

Ms baieti. Hmmm..
Arata bine acel Ps4 FF si ca pret si ca aspect.
Ma gandeam la varianta de 500 Gb in ideea ca oricum nu joc mai mult de 2-3 jocuri simultan. Sunt genul de jucator care nu se apuca de un joc nou pana nu termina sau sterge din alte motive jocul anterior.
Dar daca o sa prind un pret bun o sa merg pe o varianta de 1 TB.
Mai mult ma intereseaza diferentele intre fat si slim, iar faptul ca slim e mai rece si mai silentioasa ar fi motive suficiente sa ma indrept spre o asemenea versiune.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Playstation 4

Post by cg1700 »

phpBB [video]


wub wub Gundam
Image
User avatar
caleb
Pig Cop
Posts: 854
Joined: 25 Mar 2014, 17:03

Re: Playstation 4

Post by caleb »

Ideea e că sunt obligați contractual producătorii de jocuri pentru PS4 să optimizeze titlurile așa încât să ruleze decent atât pe Pro, cât și pe Slim. Mai mult în ideea asta corelată cu mai rece și mai silențios plus, de ce nu, prețul mai mic, dacă voi lua vreodată PS4, ăla va fi Pro Silm sau actualul Slim. Funk it, dacă vrei grafici super și nebunii rămâi la PC, mai ales că nici Pro nu poate cine știe ce pe lângă ce se poate pe PC.

Acum, de când cu PS Now sau cum s-o numi serviciul ăla de streaming, dacă chiar vrei să butonezi un exclusiv de PS3, cred că o poți face acceptabil și abonându-te o lună, două, trei, la tărășenia aia, iar PS4 nu pot zice că are față de PC exclusivități care să mă spargă.
Mi-ar conveni chiar un sistem în care să plătești serviciul ăla pe oră jucată, ce-i drept, fiindcă acum mă joc mult mai puțin și aș ieși poate mai bine.

Da, Bloodborne e ok dar ai Souls oricum, Guardian mă abțin, nu l-aș prea juca, Robo-dino-hunt-ul ăla cu roșcata e more or less Far Cry n+1, Uncharted x e tot Uncharted, dacă l-ai jucat știi care-i faza. Cel puțin așa gândesc acum. Nu că n-ar fi motive, dar parcă PS3-ul era ceva mai convingător la vremea lui. Adică o să-mi lipsească Demons' dacă dau PS3-ul, fiindcă e 'the odd one out' din serie mai mult decât Bloodborne. FFS, până și Tekken ajunge pe PC la iterația 7, greu de justificat să investești într-un "PS4 cu grafică ceva mai bună" (dar care huruie ca o hotă când intră în load și se încinge de-l ia naiba).

Cam de-aia Slim mai pricep, dar Pro mi se pare cam overkill, chiar dacă n-ai nu știu ce PC performant să te spele cu shadere pe retină.
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: Playstation 4

Post by SnipeRulz »

Se stie cand va fi PS now disponibil si in RO?
ca momentan in Europa e doar in UK, Belgia si Olanda
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Playstation 4

Post by MC »

Bun.
Am luat Slim 500Gb 1100 lei.
Am un singur joc momentan, unul pe care il voiam de ceva vreme si pe PS3, The Last of US Remastered.
Sunt foarte incantat de achizitie si ca m-am hotarat sa trec in sfarsit la PS4. Banii erau pregatiti initial pentru Switch, dar m-am convins ca nu prea merita, cel putin pentru moment.

Mersi de informatii si pareri :D

Cat despre exclusivitati sunt cateva care, cel putin pe mine, m-au atras: Bloodbourne, Uncharted 4, Horizon Zero Dawn, Ratchet & Clank, Nioh si multe altele
In plus sunt cateva care vor aparea: Death Stranding, RDR 2, Ni no Kuni 2, Yakuza 6, noul Grand Turismo, The Last of Us Part II, noul God of War, Days Gone...
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Playstation 4

Post by ola small dickie »

Sunt cateva si multe altele :lol:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Playstation 4

Post by MC »

Tot mai amuzanta mi s-a parut aia cu "mie imi place telefonul in starea lui naturala". :lol:
Nu mai retin exact cine a zis-o. Tre' sa arunc un ochi pe topicul cu pricina.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Playstation 4

Post by .chester »

Fa-ti abonament la PS Plus si o sa ti se mareasca lunar colectia de jocuri.
I'm livin' in a love shadow
Monk0054

Re: Playstation 4

Post by Monk0054 »

joonior_bmf wrote:Vorbind de console-exclusive, this shit looks cool:
phpBB [video]
Awesome!! :shock:
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: Playstation 4

Post by SnipeRulz »

cat timp nu dai mai mult de 10 euro pe el, sure
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Playstation 4

Post by joonior_bmf »

phpBB [video]
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Playstation 4

Post by sebas »

Am luat și eu un PS4Pro, mai joc câte ceva cu soția plus all the exclusive goodies. Prima problemă, absolut idioată, nu pot adăuga bani de pe carduri, îmi zice Credit Card Invalid cu oricare aș încerca. Este vreun truc aici pentru România sau care-i faza? Sunt carduri pe care le folosesc în zeci de locuri online cu zero probleme până acum...
dump CHA
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: Playstation 4

Post by SnipeRulz »

incerci de pe site, sau direct din consola?
Eu aveam probleme cand voiam sa iau ceva de pe store folosind browseru, dar pe store din consola mergea ok
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Playstation 4

Post by sebas »

Am incercat ambele.

edit.
Au carduri pre-pay pe emag, o sa folosesc astea. E fascinant oricum ca se poate in 2017 sa nu poti plati online. Acuma imi zice ca-s blocat pt 48h din a mai incerca plata pe PSN. :lol:
dump CHA
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Playstation 4

Post by MC »

Nici eu nu pot plati daca intru in store din browser, dar reusesc direct din consola exact cum a spus sniperulz.
A....si nu mi-a mers cu card VisaElectron de la ING, dar a mers cu VisaElectron de la Raiffeisen.
Post Reply

Return to “PlayStation”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests