Nintendo Switch

User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Nintendo Switch

Post by cg1700 »

phpBB [video]


Inca jumate de luna. Can't wait.
Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Nintendo Switch

Post by Mahdi »

Cred că o să mi-l iau și eu, că o să petrec sărbătorile la niște prieteni și are potențial de caterincă. Ți-l iei digital sau fizic?
REMEMBER CITADEL
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Nintendo Switch

Post by cg1700 »

Chiar nu stiu inca. Ma gandesc sa dau vineri o tura pe la magazine prin Bucuresti si daca il gasesc il iau fizic, altfel il iau digital.
Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Nintendo Switch

Post by ola small dickie »

Observ ca multe jocuri adventure sunt portate sau facute si pt switch in ultima vreme
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
alexroskb
Space Invader
Posts: 3
Joined: 26 Dec 2018, 22:54

Re: Nintendo Switch

Post by alexroskb »

Buna seara,
Am si eu o problema si as avea nevoie de sfaturi din partea voastra. Fi-miu este utilizator de switch, si in ultima excursie cu scoala a fost "deposedat" de noua jocuri pe care le avea la el. Practic a ramas cu doar cu Fifa 18,care era in slotul consolei. Am vorbit si cu reprezentanta din Romania a Nintendo.ma rog subsidiarul grecesc. Ei au ridicat din umeri au spus ca nu se mai poate face nimic, jocurile mai pot fi depistate doar daca se logheaza cine le-a furat cu id-ul de switch al baiatului, varianta imposibila dupa mintea mea. Va intreb pe voi ce imi sugerati sa fac, in ideea in care as avea de scos cam 2300 de lei din buzunar ca sa le recumpar. Multumesc anticipat!
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Nintendo Switch

Post by Magicake »

La profi ai apelat? Daca le-a furat cineva din scoala poate ai sanse sa gasesti asa.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Nintendo Switch

Post by Mahdi »

Pe viitor ai putea lua în calcul cumpărarea jocurilor în format digital. Pe de altă parte spațiul e cam limitat pe consolă.

Cele cumpărate în format fizic nu se pot recupera altfel decât dacă vă înapoiază făptașul cartridge-urile.
REMEMBER CITADEL
alexroskb
Space Invader
Posts: 3
Joined: 26 Dec 2018, 22:54

Re: Nintendo Switch

Post by alexroskb »

@Patrunjelu invatatoarea e in ultimul an inainte de pensie, fi-miu e ultima ei promotie, asa ca a fost mai mult decat depasita de situatie, si daca faceam scandal o aveam pe constiinta pentru ca e cardiaca. Din punctul asta de vedere al recuerarii fizice m-am resemnat. Am urmarit olx-ul o perioada, nu au aparut, deci ceva premeditat nu a fost, probabil alti copii, care au fost in excursie au actionat din invidie sau prostie. Ideea e daca a fost cineva in situatie similara, si cum a procedat. Pe viitor oricum ma gandesc daca pot face o clona la catridge-urile originale, cand mai pleaca cu switchul sa am un backup.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Nintendo Switch

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Cum i-au fost furate? Spui că a fost în excursie deci a stat la hotel undeva? Dacă da atunci acolo nu sunt camere? Dacă nu și i-au fost luate din clasă atunci uite ce poți face după părerea mea:
-vorbești cu femeile de servici, poate le-au găsit ele
-vorbești cu diriginta
-vorbești cu directoarea
Pui accent pe faptul că bunurile respective au costat mult. În cel mai bun caz directoarea/diriginta vorbește în cancelarie iar diriginții vorbesc fiecare la clasele lor. Dacă le-au luat niște elevi din altă clasă probabil au intrat în grup în clasă și-au început să răscolească. Vezi dacă nu le-au dispărut chestii și altor colegi. Dacă au furat 9 jocuri nintendo există șansa să se fi lăudat cu captura la alți colegi caz în care cresc șansele să fie pârâți de cei care nu-i simpatizează.
Să nu faci scandal fiindcă n-ai să rezolvi absolut nimic așa. Te vei lovi de întrebarea: dar ce căuta cu jocurile la școală? Vorbești frumos și vezi dacă poți rezolva ceva așa.
Vezi dacă nu poți primi și varianta digitală a jocurilor (dacă tot le-ai cumpărat deja o dată și poți demostra asta).

Pe de altă parte, nu sunt părinte dar cred că și băiatul tău merită urechiat că nu are grijă de lucrurile lui. Nu trebuie să-i înlocuiești nimic imediat. Spune-i să aibă mai multă grijă de lucrurile lui data viitoare. Dacă știu că am ceva ce nu-mi permit să pierd nu l-aș arăta de față cu alți colegi (asta când eram mic) și nu l-aș duce la școală. Dar poate asta-i doar mentalitatea mea de atunci.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Nintendo Switch

Post by ola small dickie »

Sau poti sa anunti la politie
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
alexroskb
Space Invader
Posts: 3
Joined: 26 Dec 2018, 22:54

Re: Nintendo Switch

Post by alexroskb »

Neata! @Ferdinand am sunat si la pensiune, acolo tot asa nu au vazut nu au auzit , nu stiu nimic. Nu s-a petrecut in scoala, de aici posibilitatea tuturor de a se degreva de responsabilitate. Iar cu politia la asa ceva mai bine te lasi pagubas din start. intr-adevar ultimul paragraf se pune acum in aplicare, nu le voi inlocui acum pe loc, are de suferit o perioada ca lectie, dar incerc sa stiu ce pasi am de urmat, ma gandeam eventual la descarcarea de pe torrente pe card sd sa vad daca fiind deja instalate in radacina accepta jocul. De modat clar nu am gand sa il modez.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Nintendo Switch

Post by MC »

Nu stiu...
Eventual ai putea anunta colegii copilului tau care au fost in excursie ca daca nu ii inapoiaza jocurile te duci la politie si vei depune plangere pentru furt. Acuma...poate fiind copii si auzind ca mergi la politie se vor speria si ii vor inapoia jocurile.
Slabe sanse oricum.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Nintendo Switch

Post by marvas »

User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Nintendo Switch

Post by Mahdi »

phpBB [video]


Iese pe 29 martie.
REMEMBER CITADEL
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Nintendo Switch

Post by marvas »

cool story bro
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Nintendo Switch

Post by Mahdi »

Paging dr. cg1700.
cg1700 wrote:
Care-i treaba cu Travis Strikes Again (și jocurile lui Suda în general)? Merită? Am văzut că l-au băgat pe emag și deja e stoc epuizat.
REMEMBER CITADEL
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Nintendo Switch

Post by marvas »

m-am uitat la vreo 4 review-uri pana acum ca sa ma conving si eu ca merita. Dar inca nu sunt convins.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Nintendo Switch

Post by cg1700 »

Da, sincer nici eu. Initial vroiam sa il iau dar perioada asta a anului e prea incarcata cu jocuri care ma intereseaza asa ca a trebuit sa mai tai din ele. Oricum, e spinoff si as fi preferat daca ar fi portat No More Heroes 1 si 2 pe switch.

Cat despre Suda, e din categoria aia de auteurs japonezi din care mai fac parte nume gen Kojima, Yoko Taro sau Swery care sunt cunoscuti pentru fapul ca isi umplu jocurile cu tot felul de chestii ciudate si experimentale. Din pacate nu am ajuns inca sa joc nimic facut de el desi am Killer 7 si The Silver Case pe steam dar o sa ajung la ele candva.
Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Nintendo Switch

Post by Mahdi »

Meh, se amână Metroid Prime 4. Proiectul o să fie preluat de Retro Studios (băieții cu Donkey Kong Tropical Freeze).

phpBB [video]
REMEMBER CITADEL
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Nintendo Switch

Post by cg1700 »

E mai bine asa, fiindca Retro sunt cei care au facut si primele 3 Metroid Prime-uri. Also, la cat de rau au dat-o in bara cu Other M nu ma mira ca acuma sufla si in iaurt cand vine vorba de Metroid.
Image
Post Reply

Return to “Nintendo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests