Nintendo Switch

User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Nintendo Switch

Post by TG »

A, da, stiu ca nu e prima data si nici nu ma surprinde ca e asa. Doar remarcam din cum s-a exprimat marvas ca deja si cazul nasol a devenit dezirabil, 200 de lei.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Nintendo Switch

Post by Mahdi »

200 de lei înseamnă ~40 de euro - nu ar fi ceva chiar așa dramatic pentru un remaster/remake, când 60 de euro e norma pentru un joc nou non-indie.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Nintendo Switch

Post by Magicake »

Io nu cumpar pana nu apare acolo la pret 50 lei. Vreau cand cumpar sa cumpar asa cu liniste interioara.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Nintendo Switch

Post by TG »

Lel, poate dacă era un remaster sau remake major mai ziceam. 40 de euro pentru un joc pe care multă lume îl deține probabil deja pe altă platformă și care a costat poate pe sfert cât dezvoltarea inițială. Să fim serioși, așa e la multe, prețurile sunt umflate și sunt promovate ca jocuri noi, tocmai ca să fie ok să faci comparația asta.

Înțeleg că așa e norma și toate cele (trebuie să-și ia fiecare parte banii), dar mă mir că nu se plânge lumea mai des.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Nintendo Switch

Post by marvas »

TG, bineinteles ca ai dreptate, dar cel putin cand vine vorba de Nintendo am incetat sa mai sper ca o sa gasesc jocuri la preturi decente. Nici pentru 3DS si nici pentru Switch am reusit sa imi fac o colectie din cauza preturilor. Se mai intampla cateodata sa fie reduceri mari pe store, dar jocurile fizice sunt scumpe.

Unul dintre motivele pentru care pretul e mai ridicat ar fi stocarea pe memory card, care e mai greu de produs decat DVD sau Blu Ray. Si nu ajuta nici ca Nintendo se incapataneaza sa pastreze pretul jocului digital in aceeasi zona cu cel fizic.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Nintendo Switch

Post by marvas »

so this happened

Image
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Nintendo Switch

Post by marvas »

daca e careva interesat, am gasit The Legend of Zelda Link's Awakening la 100 RON la Carrefour Vivo Cluj.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Nintendo Switch

Post by MC »

Mersi!
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Nintendo Switch

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

marvas wrote: 29 Aug 2020, 09:53 so this happened
am început recent să folosesc bitwarden, maybe it helps out. Are și extensie de browser.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Nintendo Switch

Post by Mahdi »

marvas wrote: 30 Aug 2020, 16:31 daca e careva interesat, am gasit The Legend of Zelda Link's Awakening la 100 RON la Carrefour Vivo Cluj.
băăă, luați și mie o copie, că vă dau banii dup-aia :(
REMEMBER CITADEL
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Nintendo Switch

Post by Mahdi »

phpBB [video]
REMEMBER CITADEL
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Nintendo Switch

Post by cg1700 »

Galaxy 1 fara Galaxy 2? Super lame Nintendo.
Image
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Nintendo Switch

Post by marvas »

Mahdi wrote: 30 Aug 2020, 21:02 băăă, luați și mie o copie, că vă dau banii dup-aia :(
de-abia azi am apucat sa trec iar pe-acolo, dar nu mai aveau, sorry!

In schimb aveau Ring Fit Adventure la 329 RON, cel mai mic pret la care l-am vazut pana acum si mi-am petrecut cateva minute in fata raftului incercand sa imi dau seama daca l-as folosi sau nu. Nu l-am luat.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Nintendo Switch

Post by Bogdan »

French consumer group UFC-Que choisir is suing Nintendo for planned obsolescence (Nintendo Switch JoyCons) - French Article, translation provided as is.

Acum am aflat ca si la Switch Lite e aceasi problema cu drift-ul, desi Nintendo stia de mult de ea de la consola intiala, dar a ales sa nu faca nimic. Sincer, nu concep asa ceva. E jegos de-a dreptul.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Nintendo Switch

Post by Mahdi »

phpBB [video]


phpBB [video]


phpBB [video]


phpBB [video]
REMEMBER CITADEL
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Nintendo Switch

Post by reV »

Dezamagitor cam tot Nintendo Direct. Poate 3-4 titluri de interes, in rest o gramada de MOBA-uri (sau ce par a fi MOBA) si... DC Bratz Edition...
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Nintendo Switch

Post by Bogdan »

Poate ba intereseaza - Pro Controller foarte ieftin (pe scara Nintendo):

www.altex.ro/controller-nintendo-switch ... WPROCONTR/
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Nintendo Switch

Post by MC »

M-ai nimerit la fix! Chiar ma uitam acu ceva zile dupa un controller third party pentru Switch.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Nintendo Switch

Post by marvas »

phpBB [video]


The Lost Vikings pe Switch? DON'T MIND IF I DO
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Nintendo Switch

Post by marvas »

phpBB [video]


ce făinutz
Post Reply

Return to “Nintendo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests