Untold Festival - Cluj 2015

User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Untold Festival - Cluj 2015

Post by ola small dickie »

http://untoldfestival.com/en/

Din cauza unui zvon mai vechi, nefondat si oparit cum ca ar veni Arctic Monkeys in Romania anul asta la Untold Festival din Cluj am ajuns pe situl festivalului. Din lista de trupe invitate primul rand, cel mai mare, e ocupat de armin van buren, avicii, david guetta si dimitri vegas like mike. Nu ma intereseaza niciun oparit dintre astia, de amicii si de nike like nici n-am auzit. In schimb, in cel mai pur stil de batran obosit, mi s-a parut interesant chiar ultimul rand al invitatilor, ala scris cu fontul cel mai mic. Boney M, Culture Beat si Mr. President. Pai pe Mr. Vain, Rivers of Babylon si Coco Jambo plus cateva beri m-as rupe pe o campie in Cluj. As face un festival cu astia, as mai adauga si niste 2unlimited, Maxx, East17 si altii. Sa ne rupem:





Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3669
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Untold Festival - Cluj 2015

Post by marvas »

inca nu mi-am luat bilet, da' o sa-mi iau pentru ATB. Noah hai la Cluj, Nivelu 2!
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2413
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Untold Festival - Cluj 2015

Post by Mărar »

N-am bani si de Untold, o sa trec pentru Electric Castle in schimb.
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2413
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Untold Festival - Cluj 2015

Post by Mărar »

Aaa, am facut rost de bilet de o zi, o sa trec joi. Mai vine cineva?

In principiu o sa incerc sa fiu prezent la urmatorii:

18:00 ȘUIE PAPARUDE
21:15 GRAMATIK
22:00 BONEY M
23:15 WILKINSON
01:15 DIMITRI VEGAS & LIKE MIKE
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Untold Festival - Cluj 2015

Post by .chester »

Cat sange ai donat?
I'm livin' in a love shadow
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3669
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Untold Festival - Cluj 2015

Post by marvas »

unde ai gasit programul? Eu joi o sa fiu la ATB.
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2413
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Untold Festival - Cluj 2015

Post by Mărar »

chestr0ny » Fri Jul 17, 2015 1:01 pm wrote:Cat sange ai donat?
Nu m-au lasat, am unghiile... prea mov, am incercat sa le explic ca am ekg-ul facut recent, tensiunea era ok, glicemia la fel, unghiile mele sunt mov din nastere dar nu m-au ascultat :(.
marvas » Fri Jul 17, 2015 1:12 pm wrote:unde ai gasit programul? Eu joi o sa fiu la ATB.
https://untoldfestival.com/en/schedule/

Pai si nu treci si pe la alte scene? Ma batea gandul sa vad si ATB, o sa ascult zilele astea sa ma hotarasc unde vreau sa merg :lol:
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3669
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Untold Festival - Cluj 2015

Post by marvas »

nu stiu pe unde sa trec, ca nu prea stiu cine-s ceilalti. Ar trebui sa mai ascult si eu.
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2413
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Untold Festival - Cluj 2015

Post by Mărar »

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Untold Festival - Cluj 2015

Post by Stokkolm »

Good luck sa gasesti pe cineva in ce harababura o sa fie acolo.
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2413
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Untold Festival - Cluj 2015

Post by Mărar »

"Sunt in fata scenei, putin spre stanga, ridic telefonul acum, il vezi?" :lol:
User avatar
Michilangelo
Headless Kamikaze
Posts: 330
Joined: 2 Mar 2014, 19:24

Re: Untold Festival - Cluj 2015

Post by Michilangelo »

O întrebare pentru clujenii de pe aici: aveți vreo cunoștință sau vreun prieten care are măcar două locuri de cazare în oraș? Or alte idei de cazare pentru perioada festivalului? Am neglijat aspectul ăsta și se pare că deja nu mai sunt locuri disponibile.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Untold Festival - Cluj 2015

Post by ola small dickie »

Vrei sa spui ca nu mai sunt locuri de cazare in tot clujul? Nicio pensiune, vila, hotel, bordel, motel, mini hotel, tractir nu mai are 2 locuri libere?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Untold Festival - Cluj 2015

Post by Waaagh! »

Cate zile tine festivalul si de ce ar fi o problema sa o rupi ca barbatul pe banci si prin carciumi. Cazarea e pentru familisti sau pensionari.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Untold Festival - Cluj 2015

Post by ola small dickie »

Probabil ca e cu partenera, o posibilitate avand in vedere ca cauta 2 locuri. Ceea ce face cam dificil sa o rupi ca barbatul pe banci si prin carciumi.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Untold Festival - Cluj 2015

Post by .chester »

ola small dickie wrote:Vrei sa spui ca nu mai sunt locuri de cazare in tot clujul? Nicio pensiune, vila, hotel, bordel, motel, mini hotel, tractir nu mai are 2 locuri libere?
E foarte posibil, din pacate. Cand am fost cu Mahdi ca feciorii acum 3 ani la Rockstadt Extreme Fest in Rasnov, ne-a lovit de aceeasi problema. Fiind orasul mic si festivalul oarecum popular, se cam ocupasera pensiunile si hotelurile din zona. Pana la urma am avut noroc si am gasit locuri la un hotel in varful dealului, dar am cautat ceva pana sa gasim.

Untold fiind un festival mult mai popular, se prea poate sa se fi cam ocupat locurile de ceva vreme.
Last edited by .chester on 22 Jun 2016, 20:57, edited 1 time in total.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2413
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Untold Festival - Cluj 2015

Post by Mărar »

ola small dickie wrote:Vrei sa spui ca nu mai sunt locuri de cazare in tot clujul? Nicio pensiune, vila, hotel, bordel, motel, mini hotel, tractir nu mai are 2 locuri libere?
Nu mai se gasesc locuri de luni de zile deja, asta din ce ar fi disponibil de pe net. Probabil ca or exista pe undeva, dar in afara de a intreba pe forum de ele sau de a cunoaste oameni din cluj nu stiu cum ai putea sa le gasesti.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Untold Festival - Cluj 2015

Post by sebas »

Michilangelo wrote:O întrebare pentru clujenii de pe aici: aveți vreo cunoștință sau vreun prieten care are măcar două locuri de cazare în oraș? Or alte idei de cazare pentru perioada festivalului? Am neglijat aspectul ăsta și se pare că deja nu mai sunt locuri disponibile.
Merită încercat la căminele din Observator/Hașdeu. Pe când eram eu în Cluj se putea închiria peste vară.
dump CHA
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Untold Festival - Cluj 2015

Post by ola small dickie »

Atunci daca nu se mai gasesc locuri de cazare in Cluj putem sa mergem in California la Desert Trip in octombrie:

Image
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2413
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Untold Festival - Cluj 2015

Post by Mărar »

http://sieudonez.ro/
Donează sânge într-unul din centrele de transfuzii din țară între 7-29 iulie, înscrie-ți codul de donator in formularul de mai jos și primești reducere la abonamentele UNTOLD. Reducerea este valabilă maxim o săptămână din momentul primirii codului!

Vino și donează la caravana mobilă din CLUJ și BUCUREȘTI și primești pe loc bilet pentru prima zi a festivalului.
Se mai baga careva? In prima zi e Faithless... Poate anul asta chiar o sa ma lase sa donez, nu de alta dar toti doctorii la care am fost m-au asigurat ca sunt sanatos tun ( :lol: )
Post Reply

Return to “Concerte”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests