WoW: Classic

User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

WoW: Classic

Post by Magicake »

Blizzard o sa adauge vanilla servers oficiale.
phpBB [video]


Anyone hyped?
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: WoW: Classic

Post by sebas »

Will definitely play it. :D

edit.
If they don't fuck it up with their QoL bullshit: no LFG, xservers etc. Dar mă cam îndoiesc că Blizzard mai dau 2 bani pe comunitate, având în vedere ce player interaction au făcut pt HS sau OW
dump CHA
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: WoW: Classic

Post by Magicake »

Sunt curios sa vad reactia comunitatii daca baga LFG & co :lol: Too bad pt mine, daca lansau asta acum un an era perfect, acum chiar nu pot sa fac rost de timp sa investesc intr-un mmo platit lunar.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: WoW: Classic

Post by Magicake »

Nu mai pot edita. Ca idee, take a look at RuneScape OldSchool. E practic ce fac Blizz acum, doar ca poti sa studiezi cum a reactionat fanbase-ul.

RS OS e un joc de sine statator acum, constant updatat, dupa cum e si normal (pentru ca pana la urma ai nevoie de content nou sa nu se plictiseasca jucatorii). Insa updates vin via player-voted polls, si se pastreaza ceea ce e loosely defined as "old school RS experience".

RS OS e mai popular decat RS proper, si comunitatea OS e mai activa pe stuff gen Twitch, reddit etc.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: WoW: Classic

Post by Waaagh! »

Mulg astia vaca pana-i sar scantei din uger.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: WoW: Classic

Post by Stokkolm »

Nu chiar, Blizzard au fost mereu impotriva ideii de WoW classic, dar se pare ca au cedat presiunii fanilor pana la urma.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: WoW: Classic

Post by Magicake »

Eh n-au cedat niciunei presiuni, a fost atunci ceva haos cu Nostalrius si cam atat. Jucatorii au uitat intre timp, daca nu lansau Classic nici nu-si aminteau ca vor Classic atat de mult, i.e. presiunea s-a oprit soon after.

Probabil e doar o reactie la faptul ca WoW are constant tot mai putini jucatori de la o vreme incoace, si asta e o metoda nice sa creasca numarul de subscriberi. Nu am vazut detalii yet, dar ma indoiesc ca WoW Classic va fi ceva versiune separata mai ieftina, iti va trebui full WoW subscription sa joci.

Cu WoW classic constant updatat practic scot un nou joc din care sa faca bani pe termen lung. Baga un player poll gen "do you want a new expansion for Classic? with all Classic mechanics of course, not dumbing the game down okay?", il fac sa para majoritar "Yes", baga un nou timeline in lore din cauza unui device al vreunui wizard si bam, new game.

Not milking at all :lol:
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: WoW: Classic

Post by McWilliams »

Blizzard listened to the fans, alright. They listened to the sound fat-wallet I-will-pay-extra-to-be-different new-games-are-too-fucking-casual I-wanna-feel-like-I'm-young-again fans. You know the sound it made? Cha-ching!
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: WoW: Classic

Post by DANiel »

Sa fim sinceri, WOW a disparut din cultura pop si din interesul oamenilor de la Cataclysm. Da, sunt constient ca poate inca mai este jucat, dar nu mai e aceeasi chestie. Cred ca ar avea mai mult succes pana si eu o revigorare de strategie wow decat cu mulsul mmorpegeului. Dar da, sunt fanii care cumpara acolo, dar spre oameni noi nu mai are de mult intrare. Nu de altceva, dar daca te apuci acum de wow trebuie sa ai o cultura bine pusa la punct despre joc. Dar oricum, isi scot banii din altele. Ca Valve, ce sa vezi.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: WoW: Classic

Post by MC »

Pătrunjelu' wrote:
Anyone hyped?
OMG ! Fuck yeahhhhhh
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: WoW: Classic

Post by McWilliams »

@DANiel: Daca tu ai avea o slujba, un loc de munca, un "job", care sa fie bazat pe proiecte lungi, riscante, care iti pot aduce potul cel mare de 3 lamai sau te pot lasa pe salariul minim, nu te-ar tenta sa ai un venit sigur, stabil, pentru care sa consumi doar 10 minute pe zi? Ca, in esenta, la asta se reduce WoW pentru Blizzard. Ah, ca Blizzard doar asta face de la o vreme, este alta discutie. Insa, cum resursele (banii) sunt limitate si optiunile (alte jocuri) sunt numeroase, mai sa iei tu banii la cateva sute de mii (poate milioane, in zilele bune si rare) de oameni constant in loc sa-i ia altcineva?
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: WoW: Classic

Post by sebas »

phpBB [video]
dump CHA
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: WoW: Classic

Post by Waaagh! »

N-am inteles nimic.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: WoW: Classic

Post by sebas »

Da WoW ai jucat? :D
dump CHA
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: WoW: Classic

Post by Waaagh! »

D2 nu se pune? :lol:

Am gasit un coleg odata intr-o sala de seminar, baiat inteligent de altfel, care rupea tastele "!" si "@" pe niste teropode mai fantasy asa. Habar n-am avut ca e netul atat de bun in facultate. That's as close as I ever got to WoW.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: WoW: Classic

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Nu e

N-o sa fie gratis wow classic nu? Am jucat de curand un pic cu gandul de a duce un personaj pana la lvl10 si dupa poate daca-s dedicat sa obtin banii aia virtuali si sa-mi platesc asa o luna. N-a fost sa fie ca am jucat cateva ore si dupa nu l-am mai deschis (panda, monk, alliance starting area). Nu era asa rau, imi placea textul la quest-uri dar dupa kobold mine si cateva quest-uri nu m-a facut nimic sa vreau sa-l mai joc. Poate ca-i genul de joc care trebuie jucat cu alti oameni/prieteni. Huh, who knew? Tot metin2 e rege (or so I hear)
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: WoW: Classic

Post by rdo »

Dc se cheama "vanilla"?
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: WoW: Classic

Post by McWilliams »

Tocmai ca nu prea zice nimeni "vanilla". Cause vanilla WoW was pretty shit a.k.a. no quality of life mechanics, run of the mill button masher, the sound of grind managed to surpass Stannis Baratheon's teeth kinda MMO. S-ar putea sa fie Burning Legion - suficient de avansat pentru clase/eroi/abilitati, dar si gameplay care sa nu iti dea icter (LOOK, I got a +5 str sword. after 6 months of grind. worship me!), insa inainte de a trece in damblaua de a schimba timeline-ul sau a distruge lumea pentru a face o alta lume astfel incat sa nu te plictisesti cand te plimbi prin aceleasi locuri.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: WoW: Classic

Post by kensky »

Inca o luna pana la lansare

phpBB [video]
Image
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: WoW: Classic

Post by Soarecu »

Ma bate gandu sa ma apuc si eu de WoW, e mult de grinduit pana ajungi cat de cat sa te distrezi?
Post Reply

Return to “World of Warcraft”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests