WoW: Classic

User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: WoW: Classic

Post by sebas »

La ce dimensiune au serverele noi, ma indoiesc ca APES va mai monipoliza ceva. Plus ca conform reddit servey serverul are 60% horde, deci va fi cine sa le tina piept.
dump CHA
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: WoW: Classic

Post by MC »

Oricum, la ce queues vor fi la lansare probabil ca imi face char pe unul din serverele noi.
Nu ma astept sa existe server english PvP unde sa nu fie queues deloc dar macar sa fie sub 1 ora. :P
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: WoW: Classic

Post by McWilliams »

Ma uit la niste streamer-i care "joaca" WoW. Reusesc sa prinda cam un mob/un loot drop/un loot spawn la 5 minute, pentru quest-urile din zona de start. AMAZING CONTENT!

Si inca o chestie old-school - se umbla cu "dubluri" la char, un healer cu 2-3 macro-uri banale de a urmari personajul principal si a baga heal constant.

And the lag. Oh my dear sweet God, there is so much lag, all we're missing is the Dial-Up tone.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: WoW: Classic

Post by MC »

Eu astept sa se mai aseze lucrurile si apoi ma apuc de joaca.
Probabil dupa 1 sept.
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: WoW: Classic

Post by kensky »

Aia care au avut queue de 1000000+ e vina lor, poate in viitor nu vor mai plati sa-si rezerve nume. Blizzard a dat drumu ieri la servere noi si n-am avut nici lag, nici queue pe unul din alea, am intrat chiar la 1 fix.
Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: WoW: Classic

Post by MC »

intra acuma sau maine pe serverele alea noi :lol: Nu exista server PvP english fara queues. Care nu au e pentru ca sunt foarte noi si nu s-au umplut...inca.
Si nu s-a platit ca sa iti rezervi nume lol. Ce prostii vorbesti. Cei care au avut sub activ pt retail au putut sa-si rezerve cu 2 sapt inainte. Asta nu inseamna ca au platit ca sa-si rezerve nume. Nu a fost nici o taxa in plus sau ceva doar pt asta.

Poate intru si eu la noapte :lol:
Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: WoW: Classic

Post by MC »

Poate le dau o idee astora de la Blizz sa bage ceva premium queue. Cine vrea sa aiba prioritate la rand sa plateasca si merge in fata. Cred ca le-ar surade ideea :D
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: WoW: Classic

Post by SnipeRulz »

eu intram dimineata si apoi cu teamviewer miscam charu ca sa nu ma deconecteze
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: WoW: Classic

Post by MC »

da asa am procedat si eu la un moment dat.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: WoW: Classic

Post by McWilliams »

And, of course, some no-lifer already maxed out his level. Nici macar nu sunt 4 zile intregi de la lansare.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: WoW: Classic

Post by Magicake »

Ma intreb cand o sa inceapa lumea sa ceara BC :thinking:
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: WoW: Classic

Post by MC »

Cert e ca m-a prins grav iar. E atat de mare diferenta fata de ce e acum WoW. Sa poti sa faci questuri impreuna cu alti jucatori random cu care te intalnesti la locatia questului. Sa vina sa te ajute chiar daca ei au indeplinit questul. Dungeonurile sa se faca pe modul slow paced si nu rush to boss...plus o gramada de alte chestii. Sa muncesti pentru fiecare item pe care ti-l doresti.

Abia acum imi dau seama cat de mult s-a schimbat in rau jocul asta in decursul anilor.
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: WoW: Classic

Post by kensky »

No flying si no mounts pana la 40 ajuta foarte mult la feeling, poti interactiona cu toata lumea de aproape. BC ar fi awesome sa iasa, ala e expacul meu favorit. Mai joaca cineva pe nethergarde keep eu hoarda de aici?
Image
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: WoW: Classic

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

phpBB [video]
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: WoW: Classic

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Văd că primesc o ofertă de o lună la jumătate de preț pentru starter account. Cred că o să joc o lună classic să văd dacă-mi place. Deocamdată am ajuns pe la lvl15 cu un orc shaman la wow obișnuit. Mult questing, e ok(ish). Mai am 5 levels până la cap.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: WoW: Classic

Post by MC »

Classic e mult grinding. E pentru nostalgici si cam atat.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: WoW: Classic

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Păi nu erai foarte entuziasmat de el în restul threadului? :D Să fiu sincer, pe mine cel mai mult mă atrage că ocupă doar 5gb, plus că nu necesită și ultimul expansion cumpărat separat de subscription.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: WoW: Classic

Post by MC »

Ferrrrrrrrrdinand wrote: 16 Feb 2020, 19:29 Păi nu erai foarte entuziasmat de el în restul threadului? :D
Pai tocmai aici e spilul...ca eu sunt foarte nostalgic.
Am jucat WoW de prin 2005 cu colegii de liceu si cu o parte din ei am intrat in Classic.
Acum s-a cam dus nostalgia si a ramas grinding-ul. :lol:

Poti sa-l incerci nu-i bai, dar 90% din questuri sunt de tipul fetch si asta inclusiv in end game. In plus lipsesc unelte pe care acum le consider esentiale (daca nu ai un grup de prieteni cu care sa joci). Ca de exemplu Dungeon finder sau Raid finder. Totul e mult mai rudimentar in classic.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: WoW: Classic

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Început un tauren druid pe golemagg. Starting zone cam empty totuși. Cred că am văzut doar 4-5 playeri în ~4 ore de jucat. Questline cu trials e drăguț, atmosferic etc.
Nu mi se pare extrem de greu, dar măcar există posibilitatea să mori la mobs de nivel mic față de jocul obișnuit unde toți scalează la nivelul tău și ai o grămadă de hp/mana în plus parcă.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: WoW: Classic

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

First run Wailing Cavern (ca healer), got a nice staff. După am făcut un reset cu hunter-ul fiindcă mai aveam o creatură pentru quest. Am făcut pull din greșeală la un druid of the fang și-am murit amândoi după ce ne-a fugărit tot dungeonul :lol:
Post Reply

Return to “World of Warcraft”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests