Eve

Cata
Zergling
Posts: 137
Joined: 10 Mar 2014, 16:36

Eve

Post by Cata »

Cine mai joaca, unde mai joaca, pareri, etc.

Pana una alta se pare ca DD si-a luat disband.
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Eve

Post by Quackers »

Nu stiu daca ce fac eu poate fi numit jucat. Dar da, DD disband, BNI hop si ei sa fure un station. Oddly, nimic de asta pe mittani. CFC conspiracy?
Cata
Zergling
Posts: 137
Joined: 10 Mar 2014, 16:36

Re: Eve

Post by Cata »

Cel mai probabil a fost cineva suparat.

In vara cand noi ne-am luat disband la S2N Citizens tot la fel a fost, cu putin account sharing, de la 2 persoane in care mai toata lumea avea incredere.

De ce nu poate fi numit jucat?
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Eve

Post by Quackers »

Lack of real time to dedicate. Intru, mai schimb niste skilluri in queue, mai chattuiesc oleaca here and there and that's about it.

E trist ca's in BNI cu multe assets mutate and i could /totally/ get in on the null-action going on right now. Dar nu apuc sa am macar doua ore puse cap la cap sa pot sa ma dedic la un fleet deployment.
Cata
Zergling
Posts: 137
Joined: 10 Mar 2014, 16:36

Re: Eve

Post by Cata »

Baga-ti jabber-ul si intra cand vezi pings de flote daca ai timp, daca nu asta e.
User avatar
Negaterium
Space Invader
Posts: 29
Joined: 3 Jul 2014, 17:09
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Eve

Post by Negaterium »

Newb here. Am doua conturi, high-sec carebear ...
Pe un account am un char cu care pot rula aproape orice L4 (Rattlesnake cu cruise si wardens). Pe celalalt account am un miner care recent l-am "teleportat" in null (Drone region) ca sa mai cresc eficienta, la un renter corp.
Pe moment imi place in null, e destul de liniste, intel avem in caz de pew-pew, incerc sa ma acomodez. Ma gandesc sa mai duc un miner de pe contul principal sa pot sa le dau de lucru la ambele cont-uri, comparativ cu high sec, mining-ul e mult mai profitabil (rorqual boost 24/7).
Ma bate gandul sa duc si char-ul de PvE in null pentru ratting (am un Raven ce leneveste). Decisions, decisions.
As I said ... carebear :)
Cata
Zergling
Posts: 137
Joined: 10 Mar 2014, 16:36

Re: Eve

Post by Cata »

Negaterium » 3 Jul 2014, 16:21 wrote:Newb here. Am doua conturi, high-sec carebear ...
Pe un account am un char cu care pot rula aproape orice L4 (Rattlesnake cu cruise si wardens). Pe celalalt account am un miner care recent l-am "teleportat" in null (Drone region) ca sa mai cresc eficienta, la un renter corp.
Pe moment imi place in null, e destul de liniste, intel avem in caz de pew-pew, incerc sa ma acomodez. Ma gandesc sa mai duc un miner de pe contul principal sa pot sa le dau de lucru la ambele cont-uri, comparativ cu high sec, mining-ul e mult mai profitabil (rorqual boost 24/7).
Ma bate gandul sa duc si char-ul de PvE in null pentru ratting (am un Raven ce leneveste). Decisions, decisions.
As I said ... carebear :)
Si vrei sa iti inchiriez sistem propriu? :))
User avatar
Negaterium
Space Invader
Posts: 29
Joined: 3 Jul 2014, 17:09
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Eve

Post by Negaterium »

Hehe.
Noh way. Inca nu-s la nivelul la care sa imi permit asa ceva. Si cu invatatura ma simt pe undeva pe la genunchiul broastei.
Jocul asta parca nu se termina cu cate is de invatat la el. De-abia acu daca incep sa dibuiesc cat sa fac un fit amarat de unul singur, etc, etc.
Cel mai mult invat din greseli si de pe diferite blog-uri.
Ce e binishor in regiunea unde sunt in null e ca rats nu dau web/scram si ca sistemul e linistit.
Cata
Zergling
Posts: 137
Joined: 10 Mar 2014, 16:36

Re: Eve

Post by Cata »

Ai grija ca si la drone dau. La drone sa dai EM dmg si sa mergi spre carrier in viitor.
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Eve

Post by Quackers »

Lasa ma baiatu' in pace, nici sa dea dscan nu cred ca stie prea bine inca si tu-i zici de carriere.
Cata
Zergling
Posts: 137
Joined: 10 Mar 2014, 16:36

Re: Eve

Post by Cata »

D-apoi asta e viitoru (si prezentul) si la rat si la pvp, asa ca ii fac un bine. Mai ales ca de cand au modificat modul in care se trainuiesc skillele faci carriera mai usor.

OFF: Pletosu de pe fb is eu, raspunde-mi te rog cand ai timp.
User avatar
Negaterium
Space Invader
Posts: 29
Joined: 3 Jul 2014, 17:09
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Eve

Post by Negaterium »

Acu chiar un DScan mai stiu sa dau, problema e sa-mi aduc aminte sa-l dau cand si cum trebuie :)
User avatar
Negaterium
Space Invader
Posts: 29
Joined: 3 Jul 2014, 17:09
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Eve

Post by Negaterium »

Ca tot n00b-ul m-am uitat ce ar insemna sa pot pilota un carrier... 128 zile de training. Doh, crazy game indeed :). Altii ajung lvl 90 intr-o zi in WoW.
How is this fair?! (pun intended...)
Cata
Zergling
Posts: 137
Joined: 10 Mar 2014, 16:36

Re: Eve

Post by Cata »

Baga tu mare farm, strange isk si poti cumpara un char de carrier decent la 8-15b.
User avatar
Negaterium
Space Invader
Posts: 29
Joined: 3 Jul 2014, 17:09
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Eve

Post by Negaterium »

Mi-a trecut ... am vazut cateva "istorioare" legate de carrier ratting :). Sfatul general era ... don't do it.
E bun si BS-ul care-l folosesc acum, daca-l pierd nu-i mare branza, doua zile de mining si-l pun la loc.
User avatar
Negaterium
Space Invader
Posts: 29
Joined: 3 Jul 2014, 17:09
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Eve

Post by Negaterium »

"E bun si BS-ul care-l folosesc acum" ... a fost bun, pana mi l-a "imprumutat" careva din SMA si nu l-a mai pus la loc.
Acu folosesc cu success un Rattlesnake (cruise + imperial navy curators) insa nu mai las in SMA decat nave ieftine (procs, transportoare). Ar trebui sa fie un log or something sa vezi cine si cand scoate ceva de acolo, sau posibilitatea sa faci lock cu parola la o nava. Cei cu carriers vad ca stau online in ele, sau fac de-log langa POS.
La partea de mining misca frumos treaba dupa ce am inceput sa folosesc cristale, cca 50 mil/ora/2 accounts. Insa, inca nu m-am indurat sa cumpar skiff or mack...
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Eve

Post by Quackers »

Exploring is the best PvE ISK-making content Eve can offer. Acei 50 mil ii fac in null gol in juma de ora odata ce am intrat pe chain si am inceput primul scan. It's fun, mai vezi niste chestii, poate prinzi un minigank sa-l faci three-way, mai dai jos un friendly explorer.. n-as mai mina sau sa fac misiuni/incursions nici sa ma pici cu ceara. Same for faction warfare missions.
User avatar
Negaterium
Space Invader
Posts: 29
Joined: 3 Jul 2014, 17:09
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Eve

Post by Negaterium »

Ai dreptate, insa semi-AFK mode (adica ma joc altceva intre timp sau ma uit la un film/etc) mining merge ok.
Pentru explorare trebuie skills bune ca sa nu devina frustrant.
User avatar
Negaterium
Space Invader
Posts: 29
Joined: 3 Jul 2014, 17:09
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Eve

Post by Negaterium »

De test am rulat aseara cateva drone patrols, cu Rattlesnake. 50 mil/ora, not bad!. Si folosind un MJD nu am avut absolut nici o problema. Ma gandesc acu sa fac train la un alt de pe celalat cont la BS si sa merg cu 2 nave la patrols/hordes (hmm).
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Eve

Post by Soarecu »

Care-i faza cu Buddy Invite? 21 de zile de trial in loc de 14 si oricine poate da la un prieten prin email?
Post Reply

Return to “EVE Online”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests