Eve

User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Eve

Post by Soarecu »

Da pe un caracter cel putin mining/trading cu ore-ul, eventual fac un alt caracter de PVP/mercenariat.
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Eve

Post by Quackers »

Little in game news.. Somer Blink s-a inchis, conturi banate, ISK dati inapoi. Drama si scandal.
Cata
Zergling
Posts: 137
Joined: 10 Mar 2014, 16:36

Re: Eve

Post by Cata »

Quackers » 22 Aug 2014, 01:08 wrote:Little in game news.. Somer Blink s-a inchis, conturi banate, ISK dati inapoi. Drama si scandal.
Pacat ca n-au facut asta acum ceva timp. In felul asta poate n-aveam nici eu gaura de 50-100b :))
User avatar
Negaterium
Space Invader
Posts: 29
Joined: 3 Jul 2014, 17:09
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Eve

Post by Negaterium »

Mda. Closed. Eu n-am avut treaba cu ei.
Mai nasol pentru mine e DDOS attackul de ieri. Eram intr-un horde patrol cand a plesnit. Am tot incercat sa intru si nimic. M-am intors dupa 2 ore si ... surpriza. Eram in capsula. Rattlesnake lost.... Am facut petitie, sper sa il primesc inapoi, chiar nu am chef sa bag ISK in alta nava de ratting acu.
Un incident "funny"... Un "destept" din corp a golit toate CHAs de mineralele compresate... am luat gaura de 100 mil. Acu trecem pe PHA. Naspa ca nu se tin log-uri cine ce acceseaza...
User avatar
Negaterium
Space Invader
Posts: 29
Joined: 3 Jul 2014, 17:09
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Eve

Post by Negaterium »

Yupii. CCP mi-a dat Rattle inapoi, e drept cu ceva shuruburi lipsa, dar e back on track. 15 mil/tick, e timpul sa cumpar Dominix-ul si sa cresc rata, sper sa ajung la 40/tick (2 chars).
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Eve

Post by Soarecu »

Fac niste misiuni de explorare in low si null sec, gasesc niste relic site-uri (si foarte multe WH), si la fiecare dupa 2 hack-uri nereusite se auto-disturgeau containerele si ma lasau cu ochii-n soare.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Eve

Post by Soarecu »

Mdea, am aflat de ce se numeste null-sec. Faceam explorare intr-un relic site, hackuiesc primul cargo, si cand sa merg la al doilea vine unu cu un Astero si ma bubuie impreuna cu vreo 5 mil de loot. Mai atent sa fiu data viitoare.
User avatar
Negaterium
Space Invader
Posts: 29
Joined: 3 Jul 2014, 17:09
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Eve

Post by Negaterium »

:)
Told ya. Ochii cat cepele pe local (daca nu esti in WH). Oricum, dupa ce incepi sa ai skills mai bune si te obisnuiesti poti scoate loot frumos din explorare.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Eve

Post by Soarecu »

Negaterium » 25 Aug 2014, 14:25 wrote::)
Oricum, dupa ce incepi sa ai skills mai bune si te obisnuiesti poti scoate loot frumos din explorare.
Faza e ca l-am vazut in local dar ma gandeam ca se uita pe harta sau ceva, oricum din relic/data sites am scos pana acum 5 mil in hisec, o sa vand in Dodixie chestiile.
PS: Se merita sa fac un alt trader pe acelasi cont?
User avatar
Negaterium
Space Invader
Posts: 29
Joined: 3 Jul 2014, 17:09
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Eve

Post by Negaterium »

Da, caci trainingul e diferit si nu vrei sa ai un jack-of-all-trades. Problema e insa ca nu poti face training simultan fara un PLEX in plus.
Vezi pe wiki ce si cum pentru trading, ca e important sa le faci cum trebuie.
Si nu uita de implants si de neural remaping (if needed).
E nebunie jocul asta, am ajuns sa visez noaptea planuri in EveMon si fit-uri in EFT :)
User avatar
Negaterium
Space Invader
Posts: 29
Joined: 3 Jul 2014, 17:09
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Eve

Post by Negaterium »

Am prins un mic jackpot in weekend, un grup de drone haulers intr-un asteroid cluster, 500+ mil in minerale (trit+pyerite). Easy $. Mai distractiv a fost/este cu hauling-ul ca nu avem statie in systemul respectiv (real -1). Dar un krios "tunat" si ochii pe intel l-am mutat aproape tot 5 jumps mai incolo.
Mai am un pic si pe al doilea acc o sa pot misca un Maelstrom, va fi mai "distractiv" la ratting, dar tot mai putin boring decat mining.
User avatar
Negaterium
Space Invader
Posts: 29
Joined: 3 Jul 2014, 17:09
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Eve

Post by Negaterium »

Gata, trec pe POS. A mai fost inca o tura de furat prin SMA-s, s-au "pierdut" cateva BS-uri. Din fericire nu am pierdut nimic, ca tin doar ceva T1 industrials pe-acolo, insa lumea e furioasa. CCP fix your crap, macar logs daca nu un re-design ar fi nevoie.
Un small tower cu un SMA si un PHA imi e suficient si ma scapa de grija si de warpat aiurea intre sisteme.
Ca si fun fact, aseara am fost pe post de procurer-bait la un Proteus care ne stresa :) Din pacate nu l-am prins, era chiar bun, desi am facut deploy la bubles and stuff.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Eve

Post by Soarecu »

Bilant: 5 zile, peste 400mil in wallet, cu pierderi minore (1-2 imicus ca sunt prea tamp sa ies din bubble), farmez pentru un plex (tinta mea e sa am cam 1.2 bil pana mi se termina plexul asta) iar la cum merg lucrurile sper sa-l fac. Dupa ce am fost podded aseara, am zis sa incerc si heron, ca nu am inca skill de warp cloacked asa ca nu are rost sa bag bani intr-un astero.
User avatar
Negaterium
Space Invader
Posts: 29
Joined: 3 Jul 2014, 17:09
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Eve

Post by Negaterium »

Dupa cum ti-am zis: Great job! Ca si beginner sa faci atati bani din explorare e super. Keep it up.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Eve

Post by Soarecu »

Negaterium » 10 Sep 2014, 11:44 wrote:Dupa cum ti-am zis: Great job! Ca si beginner sa faci atati bani din explorare e super. Keep it up.
Am pierdut intr-o zi 30 de mil din cauza ca eram in null sec, si a fost un gate roam (din cate am inteles dintr-un mail ultierior de la unul din ucigasii mei) si m-am panicat, pe viitor sa fiu mai atent.
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Eve

Post by Quackers »

Hit the books. 7/10 poti sa scapi din orice in null intr-o fregata. 8/10 poti sa scapi din orice in null cu un covops cloak. 9/10 poti sa scapi cu un T3 nullified/covopscloaked. Rar vezi un gatecamp ultraserios cu sensorboosted interceptors in afara a intrari in null/pipelineuri.

Nu sari gate to gate daca banuiesti ceva dubios sau ai cargo de valoare. Sari la un unghi care nu poate fi usor prezis, gen de la un moon sau minim un celestial off-warp. Mai exact, invata cum se pun bubbles de fapt, sa stii cum sa scapi pe langa ele.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Eve

Post by Soarecu »

Quackers, ce ID ai in joc. Aia cu gatecampul a fost un must pentru ca nici un WH nu era prin apropiere si in spate aveam unu care ma astepta, am sarit, si in noul sistem eram vreo 7 insi cu ceva cruisere parca, normal T2 la arme, deci ciuciu escape.
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Eve

Post by Quackers »

Cauta-ma pe Eustise, dar momentan i'm winning Eve si joc SkillQueue Online. ;P
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Eve

Post by Soarecu »

Bilant dupa 1 luna fara 2 zile : 907mil. Time to get in industry :)
User avatar
Negaterium
Space Invader
Posts: 29
Joined: 3 Jul 2014, 17:09
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Eve

Post by Negaterium »

Cute. Prepare to lose ISK :)
Intre timp eu m-am aranjat in POS, vorba aia, ca in gospodarie. Plin de oratanii in jur. Intr-o ora de ratting fac rost de fuel pentru 1 luna so all is good.
Am luat si un Maelstrom sa merg dual in anoms si am suferit o dezamagire crunta... cu Proton aveam 77 DPS !!! Doh... Totusi e BS, skills cam pe 3-4 toate esentiale, fit T1. Ma asteptam la ceva mai serios... Am trecut acu pe EMP si am ajuns la 200. Alpha bun (1 shot la frigs/cruisers), insa tot la ani lumina fata de Rattle. Drept "razbunare" am trecut char-ul ala la training pentru sentries si o sa iau un Dominix.
Am facut fit la cateva fregate pentru PvP, mai ales tacklers sa avem pentru vizitatorii din system... am avut un hot drop cu Nyx de curand, "distractiv".
Post Reply

Return to “EVE Online”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests