Game Draft XV: Runda I - ne0lith vs. Mahdi

Un obicei tradițional levelesc.

Moderator: Michilangelo

User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Game Draft XV: Runda I - ne0lith vs. Mahdi

Post by Mahdi »

Postați în thread user-ul căruia îi acordați votul. Termen limită vot: 12.03 la ora 21.

Image - ne0lith Image - Mahdi
  1. Kentucky Route Zero (2013)
  2. Shadow Tactics: Blades of the Shogun (2016)
  3. Mount and Blade Warband (2010)
  4. Firewatch (2016)
  5. Hitman (2016)
  6. Subnautica (2018)
  7. Cradle (2015)
  8. E.Y.E: Divine Cybermancy (2011)
  9. Borderlands 2 (2012)
  10. Far Cry 4 (2014)
  1. Dark Souls (2011)
  2. Crusader Kings 2 (2012)
  3. Fallout: New Vegas (2010)
  4. Civilization V (2010)
  5. The Binding of Isaac: Rebirth (2014)
  6. Serious Sam 3: BFE (2011)
  7. Wasteland 2 (2014)
  8. Prey (2017)
  9. Samorost 3 (2016)
  10. Undertale (2015)
Descrieri Descrieri
Spoiler for voturi:
ne0lith
  1. McWilliams
  2. Triggerix
  3. marvas
  4. Mahdi
  5. juve3332
  6. ola small dickie
Mahdi
  1. Mărar
  2. azertys
  3. cg1700
  4. joonior_bmf
  5. DarthZombie
  6. Azad
  7. Ferrrrrrrrrdinand
  8. Cristan
  9. TG
  10. ne0lith
  11. Michilangelo
  12. Stokkolm
Votul s-a încheiat. Câștigător: Mahdi.
REMEMBER CITADEL
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Game Draft XV: Runda I - ne0lith vs. Mahdi

Post by McWilliams »

Lista lui ne0lith este cam ciudata pentru mine. Am jucat cam jumatate dintre jocuri, si sunt bune; insa pentru cealalta jumatate, sunt total pe din-afara. La Mahdi este ceva mai usor, mai direct.

Hai sa zicem ne0lith, la mustata.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Game Draft XV: Runda I - ne0lith vs. Mahdi

Post by Triggerix »

Pentru mine sunt mai multe jocuri care-mi plac în lista lui ne0lith so my vote goes to him. :D
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2410
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Game Draft XV: Runda I - ne0lith vs. Mahdi

Post by Mărar »

Mahdi
azertys
Space Invader
Posts: 17
Joined: 27 Feb 2019, 18:51
Location: Timisoara
Contact:

Re: Game Draft XV: Runda I - ne0lith vs. Mahdi

Post by azertys »

Am jucat aproape tot de pe ambele liste, dar Mahdi are cel putin 2 jocuri care le-am jucat la nebunie. My vote goes to him.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Game Draft XV: Runda I - ne0lith vs. Mahdi

Post by marvas »

Din pacate nu am jucat nici un joc din lista lui Mahdi. Ah, mint, am jucat Serious Sam 3.

DAR pe ne0lith mi-e ciuda ca a luat Shadow Tactics asa repede. Faina lista lui. Votez ne0lith.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Game Draft XV: Runda I - ne0lith vs. Mahdi

Post by cg1700 »

Votul meu merge catre Mahdi fiindca are o gramada de alegeri care mi-au placut foarte mult si care au fost in lista mea de potentiale la un moment dat. Also Undertale.
Image
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Game Draft XV: Runda I - ne0lith vs. Mahdi

Post by joonior_bmf »

Am jucat mai multe de pe lista lui Mahdi. Si oricum, are Binding of Isaac Rebirth, care ar fi fost instant add pe lista mea.
Votez Mahdi
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Game Draft XV: Runda I - ne0lith vs. Mahdi

Post by DarthZombie »

Neolith are o lista destul de interesanta prin prisma varietatii. Are si niste alegeri ok gen Mountain Blade, Firewatch [still a walking simulator but still with much more to offer in terms of story vs Gone Homo] sau Hitman. Sunt pe jumate tentat sa-l taxez pentru Far Cry 4 in calitatea sa de sequel care nu inoveaza cu mai nimic, dar e alegerea a 10-a, se cam termina oaza inspiratiei atunci. Dar pentru ce-l taxez este Boredomlands 2, rar un joc realizat de atatia oameni antipatici si cu o scriitura parca menita sa-l antipatizezi si mai tare, huo!

Mahdi da in schimb o dubla lovitura, Crusader Kings 2 si Civ 5 le-as fi bagat in lista mea fara sa clipesc, alaturi de Binding of Isaac Rebirth. Restul listei sale nu-i de lepadat insa, F:NV, Serious Sam 3 si Wasteland 2 sunt alegeri demne de tema acestui draft. Insa nu pot sa rezist sa nu-l taxez pentru ca a bagat hipster trash Undertale pe lista, insa in comparatie cu Borderlands 2 pare jocul mileniului so there's that.

Asadar, votul meu se duce in buzunarul lui Mahdi
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Game Draft XV: Runda I - ne0lith vs. Mahdi

Post by Azad »

Ne0lith vine cu niste alegeri pe gustul meu: Kentucky Route Zero, Mount & Blade Warband (desi trebuie sa recunosc ca prefer With Fire and Sword strict pentru atmosfera), Firewatch (pe care nu l-am terminat pentru ca nu puteam sa ma bucur cum trebuie de el pe laptop). Shadow Tactics nu am jucat, spre rusinea mea, dar are un plus de la mine pentru setting-ul sau. Despre Hitman nu am ce spune, I'm not much into the Hitman series. Subnautica arata amazing, pacat ca nu imi merge pe laptop. Cradle looks nice iar Borderlands si Far Cry nu imi spun nimic. Blood Dragon e FC-ul cel mai interesant de la 2 incoace, dar nu stiu daca se putea alege in draft. EYE...heh. L-am incercat acum cativa ani, dar am jucat doar superficial. Ii inteleg appeal-ul, dar sunt mai mult un Deus Ex filthy casual.

Mahdi m-a cucerit cu New Vegas, though. Si eu am terminat toate jocurile Samorost, asa ca un plus si acolo. Undertale a fost chiar cute si enjoyable. In rest, probabil mi-ar fi placut Dark Souls si Wasteland, dar nu am cum sa le joc cum trebuie pe rasnita mea de laptop. Mi-am tot propus sa invat sa joc Civilizations, but never got around to it. De CK 2, oricat de iubit e, nu o sa ma apuc niciodata.

So yeah, Mahdi are votul meu. New Vegas a inclinat balanta cel mai mult. Si faptul ca mi-a reaprins interesul pentru Civ 5.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Game Draft XV: Runda I - ne0lith vs. Mahdi

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Mahdi mi-a furat cel putin doua alegeri. Imi place lista lui neolith chiar daca nu prea am jucat majoritatea jocurilor de acolo am impresia ca mi-ar place cam toate (tot aud de Kentucky Route Zero) minus ultimele doua fata de care sunt ambivalent.

Deci votez... Mahdi.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Game Draft XV: Runda I - ne0lith vs. Mahdi

Post by Cristan »

Duelul cel mai strâns din draftul ăsta, e practic o finală. Ambii au mai multe titluri care erau alegeri sigure pentru mine dacă aș fi ajuns la ele.

La ne0lith apreciez în special Shadow Tactics, Subnautica, Firewatch - le-am terminat pe toate (spre deosebire de ne0lith, care nici nu cred că a ajuns în zona cu lavă din Subnautica) - dar și Kentucky Route Zero și Hitman, ambele sus în backlog. E.Y.E. e o alegere interesantă - nu auzisem de el până la review-ul lui Caleb din Level - l-am și jucat puțin, dar ce să vezi, n-am înțeles mare lucru -, iar de Cradle nu știu mare lucru. Unde-s descrierile, ne0lith?

La Mahdi, cu excepția lui Binding of Isaac, nu cred că e vreun titlu pe care nu l-am jucat sau să nu vreau să-l joc (am impresia că vrea să câștige). Bine, de Dark Souls și Crusader Kings 2 nu cred că voi avea timp să mă apuc să le joc ca lumea, dar altfel sunt jocuri care știu că mi-ar plăcea.

Strâns, dar votul meu merge la Mahdi.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Game Draft XV: Runda I - ne0lith vs. Mahdi

Post by TG »

Mă aștept ca Mahdi să câștige draftul. Poate, cine știe, mă bate iar în finală. Votul meu merge însă la ne0lith, cu toate că nu merită de fel.

KRZ și Shadow Tactis sunt excelente, două din potențialele mele alegeri. M-am apucat acum de Subnautica și cu toate că nu am jucat prea mult (posibil mai mult ca el totuși), îmi place și ăsta. Hitman încă nu am jucat, dar din tot ce am auzit despre el, e ggwp. E.Y.E e un fel de Alpha Protocol, un joc cu multe lucruri mișto, care însă o dă în bară la niște capitole. Dar oricum, printre preferatele mele din perioada asta.

A ales Borderlands 2, care e o mizerie, dar și Mahdi are Undertale, cui pe cui se scoate. Far Cry 4... meh, în afară de Blood Dragon nici un Far Cry nu ar trebui să existe în acest draft. În rest, alegeri care par ok dar nu mă foarte interesează.

Mahdi îi dă tare din prima, cu Dank Souls. Poate îl joc și eu până la urmă, vedem. Excelente CK2, New Vegas, să zicem și CIV V. Aș fi ales și eu Civ pentru că e un joc foarte distractiv, nu neapărat pentru că îl respect ca joc de strategie. Mă rog, sigur câștigă și mai detaliez în duelurile următoare. Diferența se face prin faptul că Mahdi are jocuri despre care știu că sunt bune, dar nu prea mă interesează, în timp ce ne0lith satisface (yes indeed) ambele condiții.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Game Draft XV: Runda I - ne0lith vs. Mahdi

Post by Mahdi »

Vot la ne0lith pentru KR0, Shadow Tactics, Firewatch și nu numai.
REMEMBER CITADEL
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Game Draft XV: Runda I - ne0lith vs. Mahdi

Post by ne0lith »

Pai vot la Mahdi pentru tot ce nu e Dark Souls si Undertale atunci.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
Michilangelo
Headless Kamikaze
Posts: 330
Joined: 2 Mar 2014, 19:24

Re: Game Draft XV: Runda I - ne0lith vs. Mahdi

Post by Michilangelo »

Coin toss aici... serios, am dat cu un 50 de bani: Mahdi.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Game Draft XV: Runda I - ne0lith vs. Mahdi

Post by Stokkolm »

Vot Mahdi

Shit man, cine a facut tragerea la sorti? This ain't right. Eram cat pe ce sa votez ne0lith pentru Hitman si Borderlands 2. Dar Mahdi are un top 4 de neoprit. Si nici restul alegerilor nu sunt rele.

ne0lith are imo cea mai neasteptata alegere de pozitia 1. Nu comentez ca nu l-am jucat inca, si auzit chestii pozitive, dar is it that good?
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Game Draft XV: Runda I - ne0lith vs. Mahdi

Post by juve3332 »

neOlith.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Game Draft XV: Runda I - ne0lith vs. Mahdi

Post by ola small dickie »

ne0lith: + Kentucky Route Zero, Firewatch

Mahdi: + Samorost 3

vot ne0lith
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Game Draft XV: Runda I - ne0lith vs. Mahdi

Post by ne0lith »

Gg Mahdi.
"da" - chestrony, 2016
Post Reply

Return to “Forum Drafts”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests