Urmatorul draft

Un obicei tradițional levelesc.

Moderator: Michilangelo

User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Urmatorul draft

Post by TG »

A fost draft-ul în care se putea alege orice joc, din moment ce lumea în general și-a cumpărat edițiile mai smechere la jocurile preferate, bănuiesc că tot cam așa vor alege. Doar că na, conținutul fizic ar fi subiectul.

Apropo de SF draft, confirmați care mai participați, să vedem câți am fi. Dar oricum, zic să mai așteptăm, abia s-a terminat dtaft-ul și poate între timp mai reapare lumea pe forum.

Science-Fiction Movies Draft: Raptor, TG, Michilangelo, Mahdi, Cataclism, Deathstrike si posibil Juve
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6549
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Urmatorul draft

Post by joonior_bmf »

Confirm pentru sci-fi draft
User avatar
Michilangelo
Headless Kamikaze
Posts: 330
Joined: 2 Mar 2014, 19:24

Re: Urmatorul draft

Post by Michilangelo »

Si Deathstrike si joonior. Am fi 7 sigur, posibil cu juve 8. Pe Edeph parca l-am intrebat si zicea ca nu participa.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Urmatorul draft

Post by ola small dickie »

TG » Sun Jul 20, 2014 10:10 am wrote:A fost draft-ul în care se putea alege orice joc, din moment ce lumea în general și-a cumpărat edițiile mai smechere la jocurile preferate, bănuiesc că tot cam așa vor alege. Doar că na, conținutul fizic ar fi subiectul.

Apropo de SF draft, confirmați care mai participați, să vedem câți am fi. Dar oricum, zic să mai așteptăm, abia s-a terminat dtaft-ul și poate între timp mai reapare lumea pe forum.

Science-Fiction Draft: Raptor, TG, Michilangelo, Mahdi, Cataclism, joonior, Deathstrike si posibil Juve
Sunt convins ca orice jucator de la draftul all stars games nu detine retail nici macar jumatate din jocurile alese de el. Nu stiu cati au si un sfert jocuri retail din jocurile din lista lui. 12 jocuri in total au fost in lista, asta ar insemna 3 jocuri retail. Eu cred ca din lista mea am retail doar 2 jocuri. Asa ca cele 2 competitii ar fi total diferite. Cred ca e o diferenta destul de mare la noi intre jocurile preferate all-time si jocurile originale (excluzand digital) pe care le detinem din mai multe motive. Multe jocuri preferate din listele alea sunt mai vechi, din perioade in care la noi gaseai greu retail, mai nou multi prefera varianta digital etc..
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Urmatorul draft

Post by TG »

Am retail jumătate din lista mea și nu am mai cumpărat nimic de vreo 4-5 ani. Dar înțeleg ce zici, nu am prins perioada în care retail-ul reprezenta mai mult decât niște cutii de plastic cu DVD-ul înăuntru și nici nu am fost vreodată interesat de colecție, așa că mi s-ar părea interesant măcar de urmărit un astfel de draft, dacă într-adevăr s-ar alege și jocuri mai puțin apreciate dar care au avut ediții de colecție mai speciale. Nu știu însă dacă sunteți destui.

Cu privire la SF draft, fac thread dacă ne adunăm mai mulți, dar aș vrea să participe doar cei care pot și să posteze (în general) la timp. Deși e ok să-i sărim, la Greatest Moments s-a abuzat de acest lucru până când nu mai știam cine e la rând și ce se întâmplă acolo. Iar pe măsură ce draft-ul încetinește se pierde și interesul, sau cel puțin așa mi se întâmplă mie.

LE:
Btw, în caz că nu e clar, SF draft e cu filme. :)
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6549
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Urmatorul draft

Post by joonior_bmf »

Nu am participat pana acum, dar am urmarit cateva draft-uri. In caz ca va decideti pentru SF draft, as vrea sa-mi clarificati daca sunt reguli speciale/in plus fata de draft-ul precedent.
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Urmatorul draft

Post by Mafio »

Nu ați vrea un alt general movie draft? Nu de alta, dar nu sunt atât de multe filme SF cu adevărat bune. După patru, cinci runde maxim, lumea o să fie limitată doar la trashy B-movies. :mrgreen:
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Urmatorul draft

Post by Stokkolm »

Depinde daca incluzi si comic book action movies...
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Urmatorul draft

Post by ne0lith »

Oricum cine ia Gravity primul castiga draftul.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6549
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Urmatorul draft

Post by joonior_bmf »

Dar trebuie doar filme? Sau putem include si romane/joace/seriale?
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Urmatorul draft

Post by Mahdi »

Nu fiţi copii. O să fie mai interesant cu un număr mai restrâns de filme bune care pot fi alese. Provocare, creativitate, bla bla. Pentru liste complete după pofta inimii vă puteţi deschide oricând un thread de Oracol.
REMEMBER CITADEL
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Urmatorul draft

Post by TG »

Doar filme, joonior, pot fi și animații, dar nu seriale (cum a fost și la draft-urile precedente). În ce privește comic book movies, le putem include, oricum nu văd prea multă lume alegând vreunul, lol.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6549
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Urmatorul draft

Post by joonior_bmf »

Nu ar fi mai interesant sa includem si alte chestii? Filmele SF "bune" se epuizeaza cam repede. :)
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4951
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Urmatorul draft

Post by TG »

Păi... întotdeauna așa au fost draft-urile, nu prea merge și cu filme și jocuri sau cărți în același timp.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6549
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Urmatorul draft

Post by joonior_bmf »

I hate to be "that guy", but why? Last time, I swear.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Urmatorul draft

Post by Stokkolm »

Ai vazut vreodata vreun top care sa contina si filme, si seriale, si carti, si feluri de mancare? Eu nu.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6549
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Urmatorul draft

Post by joonior_bmf »

Nu vad de ce trebuie s-o duci la absurd, dar am zis ca 'e ultima' si nu mai protestez. Desi ar fi trebuit sa mentionati ca e "SF movie draft", si nu ceva mai cuprinzator. I guess I'm out, then :?
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Urmatorul draft

Post by Stokkolm »

Good, exactly my plan :evil:

Sa inteleg ca acum aveti un loc liber? :D
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4675
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Urmatorul draft

Post by Magicake »

joonior_bmf » Mon Jul 21, 2014 5:52 pm wrote:Nu vad de ce trebuie s-o duci la absurd, dar am zis ca 'e ultima' si nu mai protestez. Desi ar fi trebuit sa mentionati ca e "SF movie draft", si nu ceva mai cuprinzator. I guess I'm out, then :?
Uneori nu cunosti suficiente materiale de ales incat sa participi la un draft pe o anumita tema. Asta e. Don't worry, si eu sunt in aceeasi oala cu tine.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6549
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Urmatorul draft

Post by joonior_bmf »

Daca nu ar fi doar filme, as avea suficiente materiale :D
Last edited by joonior_bmf on 21 Jul 2014, 21:14, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Forum Drafts”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests