Quake Champions

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Quake Champions

Post by Magicake »

ne0lith wrote:@Patrunjelu: Problema cu argumentul bazat pe popularitate este ca nu prea are legatura cu plangerile fanilor.
Ai dreptate aici, I totally get this. Problema cu catering to fans only e ca duce la doar doua posibilitati: joc pentru fani (care in cazul lui Quake nu ar fi, probabil, suficient de rentabil - blame the size of Quake's owner), sau nimic. Nu-s fan Quake, m-ar deranja sa faca cineva un sequel la jocul meu favorit, si sa nu se ridice la asteptarile mele. Dar nu as alege nici optiunea nimic, mi s-ar parea foarte egoist.

Nu prea pot sa mai continui pe subiectul asta pentru ca in esenta e ce imi place mie vs ce ii place altuia, no end to it.
Criticile aduse partilor ce atrag jucatorii average sunt departe de a fi irelevante daca tinem cont de faptul ca jocul face parte dintr-o serie foarte apreciata, iar partile alea merg contra a ceea ce se astepta.
Foarte apreciata in perioada de glorie, e cheie. In absenta unui nou Quake, e apreciat doar din memorie i.e. nostalgie, si de un numar restrans de fani care inca joaca. Cu alte cuvinte, nu mai e Quake regele care era candva. Poate asta nou va fi.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Quake Champions

Post by Bogdan »

Eu cam sunt de acord cu TB.
Daca vreti, ascultati si ultimul podcast al lui, in care il are invitat pe James Harding (ex Quake pro, actualmente implicat in eSports si gamedev).
Link: https://www.youtube.com/watch?v=GGC6AbE5UQ4
Timecodes, daca vreti sa sariti direct la discutiile despre Quake Champions: https://www.reddit.com/r/cynicalbritoff ... h=0a8c9713
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Quake Champions

Post by Cristan »

Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests