GTA V

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
Post Reply
User avatar
brutalistu
Hammer Haunt
Posts: 2293
Joined: 2 Mar 2014, 15:53

Re: GTA V

Post by brutalistu »

phpBB [video]
Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4672
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: GTA V

Post by Magicake »

Noile GPU-uri integrate sunt misto :lol:
phpBB [video]
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: GTA V

Post by kensky »

aiurea ca nu-ti da un sumar la final sau ceva, tre sa stai tu sa calculezi media wtf :lol:
Image
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: GTA V

Post by zme-ul »

人は地獄を作った
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4672
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: GTA V

Post by Magicake »

kensky » Wed Apr 15, 2015 12:10 pm wrote:aiurea ca nu-ti da un sumar la final sau ceva, tre sa stai tu sa calculezi media wtf :lol:
Eh pentru cine are integrata partea importanta e ca merge super jucabil :P
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: GTA V

Post by Mafio »

N-am înțeles nimic din graficul postat de zmeul. Îmi poate explica cineva ce se petrece acolo?
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: GTA V

Post by McWilliams »

It's like Tropico - take a look at these charts. My personal favourite is the pie-shaped one. Which he ominously missed to link.

Mafio, graficul zice ca PCMasterRace. Nuff said!
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: GTA V

Post by kensky »

phpBB [video]
:o

phpBB [video]
:lol:
Image
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: GTA V

Post by RaptoR »

diseara ma duc si eu sa-l iau. Retail, l-am gasit in GAME la 60, fix ca pe steam. Sper sa fie activabil pe steam.
Nu lasam si noi aici ceva ID-uri ca sa tragem un multiplayer?
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: GTA V

Post by SnipeRulz »

din cate stiu eu, retail nu se poate activa pe steam.

http://socialclub.rockstargames.com/member/sniperulz
Last edited by SnipeRulz on 16 Apr 2015, 13:26, edited 1 time in total.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3053
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: GTA V

Post by MC »

Cred ca e cel de pe Rockstar social crap club
Eu il am pe kensky si cum ajung acasa pun si eu id-ul aici.
Puneti si id-ul de steam ca e mai usor sa ne intalnim asa :D
Al meu e cel de la semnatura
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: GTA V

Post by kensky »

Image
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: GTA V

Post by RaptoR »

snipe, u right, nu e activabil pe steam. ce e misto insa e ca am primit cod de preorder, chiar daca nu am facut preorder si am luat bonusurile de cash.
also, case is pretty nice, si are si harta :)
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: GTA V

Post by sekaba »

Mafio » Thu Apr 16, 2015 12:26 am wrote:N-am înțeles nimic din graficul postat de zmeul. Îmi poate explica cineva ce se petrece acolo?
Tre sa dai click sa intri in articol pentru context :)
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: GTA V

Post by ne0lith »

Man, au reusit sa scoata o gramada de chestii care faceau San Andreas distractiv, daca ma gandesc mai bine nu vad nici un alt aspect la care GTA V sa nu fie mai prost in afara de grafica. Stiu ca toate criticile astea se aplica si la IV, care iar nu mi-a placut, dar nu pot intelege de ce s-au indreptat spre semi-realism intr-o serie care credeam ca e sinonima cu arcade-ish fun. In ce mod e distractiv un sistem de fizica unde personajul cade ca o balega oricand se atinge de vreo masina? In San Andreas puteam intra cateva minute, ma urcam pe primul vehicul intalnit intr-o intersectie si incepeam sa lovesc acoperisul cu picioarele, soferul se panica si baga viteza, eu incercam sa rezist cat mai mult pe acoperis ---> instant fun. Aici iti pica personajul de cum pleaca masina. De asemenea, am mentionat deja ca trebuie sa ai grija si cand atingi masinile in mers pentru ca personajul tau e sensibil si orice bataie de vant e suficienta sa ii zgaltaie genunchii de gelatina. Poate o sa ajungem sa asteptam verde la semafor si sa mergem pe trecerea de pietoni pentru a fi in siguranta. In a GTA game.

Also, where are the bicycles? A trebuit sa caut pe internet pentru a afla daca exista, dupa cateva ore de joc inca nu am vazut niciuna. Erau foarte distractiv de folosit in San Andreas, inca tin minte sariturile pe care le faceam peste tot felul de obiecte, incluzand masini in mers. Aici va trebui sa le caut prin locuri speciale doar pentru a fi din nou enervat de sistemul de fizica, cel mai probabil.

Hainele si frezele, toate pe care le-am vazut se incadreaza in tipare normale. Nu am pretentia unui Saints Row, dar posibilitatea de a merge imbracat doar in chiloti cu inimioare, cu o creasta roz in cap si purtand ochelari cu nas si mustata precum in San Andreas nu exista aici, din ce-am vazut.

Luptele n-au fost niciodata bine facute in vreun Gta, dar intre animatiile rapide, cu aspect arcade din jocurile vechi, si astea noi si greoaie unde astepti sa iti iei avant din fundul gradinii cand dai un pumn, le prefer pe cele vechi.

Umorul si radiourile in general mi se par sub cele din San Andreas. E subiectiv, ca toate lucrurile pe care le-am criticat pana aici, dar cu siguranta nu vorbesc prin prisma nostalgiei avand in vedere ca pe cele vechi le-am ascultat relativ recent si nu poate fi vorba de amintiri exagerate.

In rest, chestia cu 3 personaje jucabile mi se pare un gimmick, iar online-ul nu prea ma atrage, o sa il incerc de curiozitate inainte sa-mi dau cu parerea, totusi. Din pacate nu e un joc ca vechile din serie, in care sa pot intra si sa ma distrez facand chestii ridicole, uitand de misiuni.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: GTA V

Post by .chester »

Cu alte cuvinte, te plangi ca GTA V nu e Saints Row. Tot ce ai enumerat tu mi se par avantaje, in special engine-ul fizic. Then again, mie GTA IV mi s-a parut cel mai bun din serie si nu inteleg plangerile legate de realism. Mi s-a parut o miscare in directia buna. Pentru cascadorii, urcat pe capota masinilor si alte mizerii, avem Saints Row, axat pe asta.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: GTA V

Post by McWilliams »

Vorbim de realism intr-o serie care a fost luata la **** de mass-media pentru ca puteai bate o prostituata pana la moarte ca sa obtii bani de pe cadavrul ei. Ok, GTA nu e bat-shit crazy ca Saints Row, dar nici sa ajunga in extrema cealalta si sa fie ca The Sims.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: GTA V

Post by kensky »

tldr gta5 are o multime de chestii care nu's in san andreas
Image
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: GTA V

Post by DANiel »

ne0lith » 18 Apr 2015, 14:18 wrote:Nu am pretentia unui Saints Row, dar posibilitatea de a merge imbracat doar in chiloti cu inimioare, cu o creasta roz in cap si purtand ochelari cu nas si mustata (in timp ce esti negru) precum in San Andreas nu exista aici, din ce-am vazut.
Fixuit.
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: GTA V

Post by ne0lith »

kensky » Sat Apr 18, 2015 2:59 pm wrote:tldr gta5 are o multime de chestii care nu's in san andreas
Nu vad problema in compararea unui titlu cu precedentele din serie si exprimarea preferintei personale a celor din urma.
"da" - chestrony, 2016
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests