Assassin's Creed Odyssey

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Assassin's Creed Odyssey

Post by marvas »

Habemus screenshot! Pana acum se stie ca vor reveni bataliile navale si ca harta va fi de dimensiunile lui Skyrim.

Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Assassin's Creed Egypt

Post by .chester »

Gameplay-ul interesant cand va reveni?
I'm livin' in a love shadow
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Assassin's Creed Egypt

Post by TG »

"Reveni" :lol:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Assassin's Creed Egypt

Post by DarthZombie »

Hai ca pentru 5 minute a fost foarte interesant gameplay-ul. Pe urma iti aduceai aminte ca exista Thief si Splinter Cell si le instalai pe alea.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Assassin's Creed Egypt

Post by DANiel »

Image

imi aduce aminte de imaginea asta
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Assassin's Creed Egypt

Post by marvas »

asta trebuia sa fie din urmatorul Prince of Persia care mai apoi s-a reprofilat.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Assassin's Creed Egypt

Post by DANiel »

Sunt sceptic, pentru ca urmatorul POP trebuia sa fie POP assassins care a dus in primul AC. Faceam acum un timeline cu jocurile si cu surse mai vechi si gasisem o chestie postata de Kotaku de prin 2014 legat de evolutia POP/AC. Also, imaginea de mai sus e dupa primul AC. Nu vreau sa sune conspirational, dar cred ca e aceeasi idee a jocului, doar ca au lasat acolo totul mort, si acum cand au avut nevoie de idei fresh au revenit la cutia cu maimute si au gasit ceva acolo ca sa poata fi atacat.

phpBB [video]


Oricum tot ce tine de AC a murit de la Blackflag.

EDIT: Si am mai gasit de atunci o poza, in care are arc. POP? niet.

Image

God, e ultima saptamana de munca si nu am nimic de facut, asa ca scormonitul prin internet e foarte misto.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Assassin's Creed Egypt

Post by Magicake »

I wanna hear the soundtrack, poate va fi in acelasi stil ca:
phpBB [video]

So cool. Sunt curios overall, nu e un setting comun in jocurile de genul asta. Heck, si in city builders e sub-exploatat.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Assassin's Creed Egypt

Post by DANiel »

O mare întrebare: oare protagonistul are degetul tăiau de la mâna? Ca Altaïr îl avea pentru lamă, și tocmai in 2 face Da Vinci ceva ca să nu mai.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Assassin's Creed Egypt

Post by Magicake »

Image
User avatar
Rukifer
Zergling
Posts: 177
Joined: 30 Mar 2016, 18:45
Contact:

Re: Assassin's Creed Egypt

Post by Rukifer »

Assassin's Creed Origins Gold Edition - pre-order pentru €80.99
Mi-e răuţ.
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Assassin's Creed Egypt

Post by ne0lith »

What the fuck. That must be a damn good mission.
Pre-order to get an additional mission: Secrets of the first Pyramids. €89.99
http://store.ubi.com/eu/assassin-s-cree ... b456c.html
"da" - chestrony, 2016
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Assassin's Creed Egypt

Post by Magicake »

?

Nu misiunea e 90 euro, ci intreg Gold Edition. Contine si alte stuff, de ex. season pass.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Assassin's Creed Egypt

Post by Magicake »

phpBB [video]

:lol:
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Assassin's Creed Odyssey

Post by Cristan »

phpBB [video]
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Assassin's Creed Odyssey

Post by TG »

Faină grafică, au mai avansat băieții.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Assassin's Creed Odyssey

Post by TG »

Cică e cel mai bun RPG de la Diablo încoace. They outdid themselves.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Assassin's Creed Odyssey

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

phpBB [video]
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Assassin's Creed Odyssey

Post by stef »

Imi place ideea ca e inspirat din mitologia greaca, in trailerul oficial am vazut-o pe Medusa, arata destul de misto.
Image
User avatar
Rukifer
Zergling
Posts: 177
Joined: 30 Mar 2016, 18:45
Contact:

Re: Assassin's Creed Odyssey

Post by Rukifer »

Okay, deci. Mie-mi place.

Puţin background, eu am jucat toate Assassin's Creed până la Black Flag. Inclusiv Black Flag. Şi, plm, mi-au plăcut. AC 2, cu Brotherhood şi Revelations mi-au plăcut cel mai mult, 1 a fost decent, 3 mi-a stat în gât că nu mi-a plăcut deloc şi Black Flag a fost probabil mai bun decât seria Ezio, dar n-o să spun că-i preferatul meu că, subiectiv, n-am fost la fel de încântată. M-am oprit că n-aveam chef să mai joc aceeaşi poveste cu alte haine în fiecare an.

Şi m-am apucat de Odyssey şi nici măcar nu pare a fi Assassin's Creed. N-o spun la modul "omg e atât de mişto că nici nu zici că face parte dintr-o serie moartă de 5 ani", ci la modul "nu se simte ca un joc în care eşti un asasin care tre' să omoare templari".

Că nici nu eşti. Şi e bine. E fix Witcher 3, cu femei mai urâte, cu o poveste puţin mai seacă, dar nu destul cât să nu fie interesantă, fără ţâţe la vedere şi cu toate scenele de sex în spatele unui black screen. Da' e okay. Am vreo 80 de ore in joc până acum şi mi-a rămas doar ultimul quest line de făcut. Doar că am rămas la partea cu Medusa şi n-am nervii necesari să mă bat cu ea 30 de minute până mor.

Arată bine şi are un soundtrack foarte simpatic, asemănător cu Witcher 3. Din nou. Dar voice actingul. Sfinte căcat, este oribil. Bă, da' absolut oribil pe absolut toată lumea. Singura parte okay e vocea extraterestră din forge pentru că e efectiv singura scenă în care cineva nu încearcă să imite un accent grec foarte prost. Oribil.

A fost chiar o surpriză plăcută, totuşi. Cu tot voice actingul de căcat şi cu femeile urâte. Povestea e okay, în special dacă uiţi că ar trebui să fie un joc despre asasini. Side questurile sunt, în mare, interesante (mai puţin când trebuie să plimbi colete de parcă i-a sponsorizat Fan Curier). Nici sistemul de combat nu-i aşa rău, în special după ce mai creşti puţin şi îţi iei toate special attacks. Dar mi-e dor de hidden blade...
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests