Assassin's Creed Odyssey

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Assassin's Creed Odyssey

Post by stef »

Rukifer wrote: 21 Nov 2018, 01:49Sfinte căcat, este oribil.
Apreciez feedback-ul despre joc, insa aceasta expresie, just uau: e prima oara cand citesc tradus in romana celebrul "Holly shit". Cand l-am citit, parca m-a luat prin surprindere si m-a lovit in plinul vederii. :lol:
Image
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Assassin's Creed Odyssey

Post by marvas »

e folosit destul de des pe interneturile romanesti, poate te delectezi doar cu lectura straina.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Assassin's Creed Odyssey

Post by ola small dickie »

Jocul anului conform forumului
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Assassin's Creed Odyssey

Post by Cimitri »

stef wrote: 23 Nov 2018, 21:37
Rukifer wrote: 21 Nov 2018, 01:49Sfinte căcat, este oribil.
Apreciez feedback-ul despre joc, insa aceasta expresie, just uau: e prima oara cand citesc tradus in romana celebrul "Holly shit". Cand l-am citit, parca m-a luat prin surprindere si m-a lovit in plinul vederii. :lol:
Lasa ca si tu ai niste exprimari prin postarile de zilele trecute de am crezut ca imparti contul de forum cu fratiorul de 9 ani. Stii vorba cu ciobul si cu oala sparta :)
Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Assassin's Creed Odyssey

Post by MC »

Cimitri wrote: 24 Nov 2018, 10:28
stef wrote: 23 Nov 2018, 21:37
Rukifer wrote: 21 Nov 2018, 01:49Sfinte căcat, este oribil.
Apreciez feedback-ul despre joc, insa aceasta expresie, just uau: e prima oara cand citesc tradus in romana celebrul "Holly shit". Cand l-am citit, parca m-a luat prin surprindere si m-a lovit in plinul vederii. :lol:
Lasa ca si tu ai niste exprimari prin postarile de zilele trecute de am crezut ca imparti contul de forum cu fratiorul de 9 ani. Stii vorba cu ciobul si cu oala sparta :)
Credeam ca doar eu observ :lol:
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Assassin's Creed Odyssey

Post by Triggerix »

Cred că a observat tot forumul dar n-a vrut nimeni să zică nimic. :mrgreen:
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Assassin's Creed Odyssey

Post by marvas »

cool, now back on topic.
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Assassin's Creed Odyssey

Post by stef »

Pai asa se intimpla cand lumea se ia prea in serios cu ce se posteaza pe aici :roll: Back on topic: daca AC Oddysey seamana foarte mult cu Wicer, atunci cel mai probabil ca o sa astept sa-l cumpar cand o sa fie la reduceri atat de bune, incat sa nu-mi para rau ca am dat banii pe el.
Image
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Assassin's Creed Odyssey

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Indicat ar fi să facă toată lumea așa din cauza standard, digital deluxe, gold, ultimate, medusa, spartan și pantheon edition.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Assassin's Creed Odyssey

Post by TG »

Dacă seamănă atât de mult cu Witcher, stef așteaptă când e la super mega reducere. Bezna minții unde s-a ajuns. O să fie dezamăgit ne0lith pentru că în toate discuțiile mele cu el și oricât a încercat, nu a reușit să se pișe pe Witcher așa cum s-a făcut cu ocazia lui Odyssey. Ar fi de râs dacă n-ar fi de plâns. :lol:

Mai lipsește un review non ironic pe RPG Codex și încrederea mea în omenire ajunge în sfârșit să fie sub zero.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Arthur Trevor
Space Invader
Posts: 11
Joined: 3 Dec 2018, 18:59

Re: Assassin's Creed Odyssey

Post by Arthur Trevor »

E o confuzie mare pe aici fiindca e topic si de Odyssey si de Origins.

Nu ca jocurile n-ar semana intre ele destul de mult.

Si ca sa-mi expun parerea, imi plac mediul, tematicile alese, atmosfera redata, elementele de explorare.
Dar pacat ca au renuntat la conceptul initial fiindca din ce observ, ultimele doua jocuri par a fi mai degraba despre gladiatori decat despre asasini.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Assassin's Creed Odyssey

Post by Cristan »

Assassin’s Creed Odyssey – Discovery Tour: Ancient Greece releases as a free update on September 10th
Ubisoft has announced that Discovery Tour: Ancient Greece will be coming to Assassin’s Creed Odyssey on September 10th. Similarly to the mode for Origins, this Discovery Tour will allow you to explore the world of ancient Greece.

Going into more details, this mode will allow you to explore the world as a living museum through guided tours curated by historians and classical experts. Naturally, this will be a free update to all Assassin’s Creed Odyssey owners.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Assassin's Creed Odyssey

Post by tnt »

Huh? Nu stiam ca Origins are un asemenea mod. Explorarea Egiptului antic era singurul motiv pentru care eram interesat; iar acum pot sa fac asta fara sa fiu nevoit sa le joc prostia de grind si sa platesc tot jocul? Si sa mai fie si educational cu guided tour? Sunt placut surprins!

Mi-l iau, raportez mai incolo daca bate British Museum :D
https://store.steampowered.com/app/7754 ... ent_Egypt/

Astept si pe ala de la Odyssey.
Thanks for sharing!
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Assassin's Creed Odyssey

Post by Cristan »

Să vedem întâi dacă o să se vândă și separat că modul pentru Egipt. Dar oricum, e o veste bună. Au băgat mult conținut în joc după lansare, și plătit, dar și gratis.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests