Monster Hunter World

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
Post Reply
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Monster Hunter World

Post by cg1700 »

phpBB [video]


A aparut saptamana trecuta pe PS4 si Xbone si o sa vina in toamna si pe PC. Fiindca ma batea gandul sa incerc seria de ceva vreme l-am luat si eu si l-am jucat, iar dupa cateva ore de joc mi-am dat seama ca ma descurc oribil la el.

Sistemul de combat pare la fel ca cel din Dark Souls la prima vedere dar in realitate e destul de diferit ceea ce m-a incurcat destul de mult la inceput. Cam toate tipurile de arme au tot felul de mecanici si combouri cu care trebuie sa te familiarizezi destul de bine daca vrei sa poti sa faci damage decent. Am incercat mai multe tipuri de arme dar nu am gasit inca una cu care sa ma simt comfortabil in afara de Dual Blades care sunt de departe cele mai simple de folosit si probabil cam singurele care poti sa le folosesti doar cu button mashing, fara sa inveti combo-uri si timing-uri. Lock-on-ul functioneaza diferit fata de cel din DS si daca incerci sa te bazezi pe el ca in DS te incurca mai mult decat te ajuta. Si in plus sunt o gramada de staturi si sisteme care ma fac sa ma simt destul de des ca nu am nici un fel de idee ce fac. Dar cu toate astea mi se pare distractiv si chiar ma simt motivat sa invat diversele sisteme si sa incerc sa inteleg cele mai bune moduri de a folosi armele disponibile.

Singura problema care o am cu el e ca nu sunt eu cel mai mare fan al jocurilor cu grinding si trebuie sa grinduiesti ca sa obtii materialele necesare ca sa iti imbunatatesti gear-ul asa ca e posibil sa ma plictisesc de el inainte sa ajung la final.
Image
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Monster Hunter World

Post by cg1700 »

Image
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Monster Hunter World

Post by cg1700 »

Image
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Monster Hunter World

Post by cg1700 »

phpBB [video]


Pffff, in ritmul asta o sa il vedem pe Geralt in Smash Bros.
Image
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Monster Hunter World

Post by Cristan »

Monster Hunter World is free to play on PlayStation 4 through May 20
https://www.techspot.com/news/80044-mon ... rough.html
two of the game’s five locations – Wildspire Waste and the Ancient Forest – are available to play for free
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests