Rage 2

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
Post Reply
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Rage 2

Post by Mahdi »

phpBB [video]


Nu e (doar) de la id, ci de la cei care au făcut Mad Max.
REMEMBER CITADEL
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Rage 2

Post by ne0lith »

Ma intrebam de ce aduce asa mult a Mad Max, now I know.

phpBB [video]
"da" - chestrony, 2016
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Rage 2

Post by Waaagh! »

Primul a fost interesant vreo 10-15 minute, pe care le-a repetat apoi pana la final. Asta pare bun direct de cosul de gunoi.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Rage 2

Post by Magicake »

Din toate jocurile pe care nu le-a cerut nimeni, asta e cel mai necerut de nimeni :lol:
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Rage 2

Post by Mahdi »

phpBB [video]
REMEMBER CITADEL
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Rage 2

Post by Mahdi »

REMEMBER CITADEL
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Rage 2

Post by TG »

Observ o sinergie Ubisoft - Bethesda. Acum se extinde și la decizii tâmpite. Ce să facem după un eșec? Să aducem oamenii cu forța la noi, that should work!
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
Morphine
Space Invader
Posts: 10
Joined: 28 Nov 2018, 16:10

Re: Rage 2

Post by Morphine »

De obicei sunt destul de picky cand dau banii pe un joc si ma interesez destul de mult inainte sa-l cumpar. Cu toate astea Rage2 mi-a tras-o rau, da rau de tot. Asa joc prost eu nu am mai intalnit de mult. Am rezistat cred ca vreo o ora, doua in speranta ca devine mai interesant dar n-ai cu cine. Am vandut jocul mai departe la un pret de nimic doar ca sa scap de el. Mai ca-l dadeam moca numai sa nu-l mai vad prin casa. HORROR!
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Rage 2

Post by marvas »

ce anume nu ti-a placut la el?
Morphine
Space Invader
Posts: 10
Joined: 28 Nov 2018, 16:10

Re: Rage 2

Post by Morphine »

mai bine ma intrebi ce mi-a placut la el ca e mai usor :lol: in afara de efectele speciale, nu mi-au placut urmatoarele:
- drivingul anevoios
- open world fara substanta
- mision design oribil
- story ?!
- replicile npc-urilor puerile
- A.I. ?!

Nu gasesc nimic sa ma atraga sa joc asa ceva. Daca vreau mindless gunplay joc Doom. Asta nici multiplayer sau co-op nu are.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Rage 2

Post by marvas »

speram sa la iasa la fel de distractiv ca Bulletstorm ca primeam un "vibe" asemanator.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Rage 2

Post by DANiel »

Jesus fucking Christ cât de neinteresant și anevoios este jocul ăsta. Bine că nu am dat banii pe el, că mă ofticam maxim. Și eu nu sunt un om pretențios - adică joc inclusiv Fallout 76.

Începând cu începutul, nu știu de ce naiba pe console texturile sunt praf, în special tot ține de teren. Pare că nu sunt încărcate complet, dar de fapt ăstea sunt. Înțeleg că nu există un patch ceva pentru PS5 dar mă așteptam ca măcar pe versiunea de pro să arate mai decent. in afară de asta, pare că și pe anumite suprafețe texturile sunt puse doar unde este necesar. Whatever, going further.

Nu cred că am jucat 30 de minute din el, dar dacă vreți combinația între cele mai clișeice idei din jocuri, un super băiat bun cu un super costum, flashuri și prostii când ori inamicii și cea mai neinteresantă idee de bază a unui joc, ăsta este jocul potrivit pentru așa ceva.
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests