Battlefield 5

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
Post Reply
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1823
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Battlefield 5

Post by tnt »

phpBB [video]


Nu-s expert, dar se pare are ca actiunea noului joculet BF se va petrece in taramul vrajitorului din oz, cu captain hook in rol principal. Totul pare sa fie presarat cu tot felul de primejdii, supravietuirea nu va fi usoara, dar spre dovedirea noastra nu vom fi deloc lipsiti de aparare, avand la indemana tancuri cu ursuleti, sabii katana si geci cu punkul nu-i mort printre multe altele. Asta ca sa nu mai zic de coechipierii transsexuali gata sa ne ofere ajutor! Daca dai preorder poti juca cu Kratos! Ne vedem in lupta!
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Battlefield 5

Post by DANiel »

Eu sper ca macar in jocul asta bazat pe WWII sa fie ceva si cu partizanii italieni, ca si ei s-au luptat acolo. Putin, dar s-au luptat. Numai bun de o mini-campanie co-op.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1823
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Battlefield 5

Post by tnt »

N-ai treaba man cu WW2, e cu femei badass si hipsteri.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4671
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Battlefield 5

Post by Magicake »

It's Bad Bad Company 3.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Battlefield 5

Post by McWilliams »

Ne trebuie un razbel mondial, acum, cu femei si LGBT si evrei si afro-americani si nedeclarati sexual si androizi si AI si "verzi" si vegani pe post de combatanti! There's only so much shit you can cram into "based on true events" before it starts leaking like a triple cunted hooker on a pier the day the troops got home.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1823
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Battlefield 5

Post by tnt »

Nu uita de pitici si oameni in scaune cu rotile, dont wanna upset the SJW brigade.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Battlefield 5

Post by DANiel »

Nu sunt deranjat de femei si oameni imbracati diferit. Nici macar de mana tipei, e fix ultima mea problema. Problema mea este ca toate jocuri cu WWII ataca aceleasi lupte (nu stiu ce se intampla in COD V pentru ca nu mi-a placut cum a fost facut si nu i-am gasit rostul). I mean, sunt multe locuri unde lumea s-a luptat. Vreau sa vad ceva prion Coreea, vreau sa vad lupte prin Italia si Spania, vreau sa vad chestii de anvergura mai mica dar mai concentrate, pentru ca se poate. Also, daca mecanicile raman toate din Battlefield 1 si se schimba doar settingul, pentru mine este perfect. Este putin cam tipatoare paleta de culori, dar (pentru ca mereu exista un dar) nu mereu lumea a fost in alb negru.
Acum, ce mi se pare si mai amuzant e cum toate lumea se simte ofensata ca au pus chestii acolo ca sa nu se simta alti oameni ofensati.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Battlefield 5

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Au ajuns la 5 deja?
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4950
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Battlefield 5

Post by TG »

DANiel wrote: 31 May 2018, 14:42 Acum, ce mi se pare si mai amuzant e cum toate lumea se simte ofensata ca au pus chestii acolo ca sa nu se simta alti oameni ofensati.
Hai că pe asta ai dat-o bine. :lol:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Battlefield 5

Post by Mahdi »

Hmmm, oare ce să facem cu franciza asta multimilionară? Să facem un simulator de război realist sau să copiem cele mai populare jocuri ale momentului?

Really makes u think...

Image
REMEMBER CITADEL
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Battlefield 5

Post by zme-ul »

Ferrrrrrrrrdinand wrote: 31 May 2018, 14:45 Au ajuns la 5 deja?
sunt deja vre-o duzina +
  • 1942
  • Vietnam
  • 2
  • 2142
  • BC
  • Heroes
  • 1943
  • BC2
  • OnLine
  • Play4Free
  • 3
  • 4
  • Hardline
  • 1
  • 5
人は地獄を作った
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1823
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Battlefield 5

Post by tnt »

Image

Eu vreau sa joc cu Captain Planet :))))
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3669
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Battlefield 5

Post by marvas »

daca nu vedeam logo-ul si cineva imi zicea ca e Far Cry 5 nu as fi avut nici un motiv sa contest asta.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Battlefield 5

Post by McWilliams »

Cred ca ar putea fi oricand o reclama buna pentru random american mid-west dynasty feud reality show. "Hey, Billy Bob, betcha I round up 20 zergling before you can!"
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3669
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Battlefield 5

Post by marvas »

there i fixed it

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Battlefield 5

Post by ola small dickie »

Image
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1823
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Battlefield 5

Post by tnt »

Am incercat open beta de curiozitate si n-am putut juca mai mult de o ora. Nu-mi vine a crede cat de slab e. Map designul este absolut oribil, nu este pic de coeziune in joc, nu se simte deloc precum un WW2 shooter, senzatia e ca jucatorii se impusca random fara niciun motiv intr-un setting la fel de random.

Dar nu asta e cel mai dezamagitor aspect, ci grafica care este mediocra at best, un nou low la acest nivel. I mean... dupa atata tam tam te asteptai la.cine stie ce. Initial am crezut ca e ceva in neregula cu fisierele si l-am redownloadat. L-am jucat pe ps4, dar tot pe ps4 am jucat bf1, bf4, sw bf1, care toate aratau mult mai bine. Nu stiu ce footage au folosit in prezentari, dar arata ca un joc de buget produs de Sergei Titov. Multe texturi la nivelul Riva TNT, iar underwater... oh, trebuie sa incercati numai pt a vedea asta :))
Ai zice ca e in early development, nu in open beta.

Daca pentru asta se excita lumea, apai...
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

Re: Battlefield 5

Post by zme-ul »

phpBB [video]
人は地獄を作った
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Battlefield 5

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

De ce nu sunt jocurile battlefield suta la suta exacte istoric precum call of duty (alea veche smechere nu astea noi de cartofori)?
User avatar
Arthur Trevor
Space Invader
Posts: 11
Joined: 3 Dec 2018, 18:59

Re: Battlefield 5

Post by Arthur Trevor »

A iesit cam groaznic jocul.
Poveste praf, continut multiplayer incomplet (ca battle royale mod si alte harti cica apar anul viitor), buguri la gramada.

Au reusit sa ingroape si seria asta.
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests