Devil May Cry 5

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Devil May Cry 5

Post by cg1700 »

phpBB [video]


Apare pe 8 Martie 2019.
Image
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Devil May Cry 5

Post by DANiel »

Eu nu mai inteleg cum sta treaba cu povestea aici.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Devil May Cry 5

Post by cg1700 »

Pai nu e chiar complicat, asta se intampla dupa 4 si timeline-ul e ceva de genul 3>1>4>5 . Doar 2 nu se stie exact unde are loc in timeline dar poate o sa ne lamureasca 5.
Image
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Devil May Cry 5

Post by DANiel »

si DMC nu are treaba cu ele?
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Devil May Cry 5

Post by cg1700 »

DmC, ala de acum cativa ani? Ala nu a avut niciodata treaba cu seria principala.
Image
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Devil May Cry 5

Post by TG »

E totodată și singurul care mi-a plăcut, în ciuda unui protagonist autist. Am încercat de mai multe ori jocurile astea, dar nu se prind de mine. De fiecare dată văd trailer-ul și zic că ar trebui să îmi placă, tot de fiecare dată îl încerc și mor de plictiseală. Nu știu de ce am impresia că și Bayonetta îmi va plăcea, dar nu DMC, weird.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Devil May Cry 5

Post by cg1700 »

Apropo de jocuri de genul, Metal Gear Rising Revengeance nu e mentionat destul de des asa ca imi asum sa il shill-uiesc oleaca fiindca mi-a placut foarte mult.
Image
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Devil May Cry 5

Post by DANiel »

TG wrote: 22 Aug 2018, 14:18 E totodată și singurul care mi-a plăcut, în ciuda unui protagonist autist.
Stiu perfect ce zici, same here. Also, fucking Noisia au rupt coloana sonora a jocului.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Devil May Cry 5

Post by McWilliams »

DmC ala de acum cativa ani trebuia sa fie prequel la toata seria. Not exactly canon lore, dar fac niste hint-uri spre Dante, Vergil & comp. din celelalte jocuri, despre cum vor ajunge sa fie asa cum i-am sti din DmC 4, de ex.

Ce ma seaca este tendinta de tip GTA "fuck yo numbers!". Da, ordinea cronologica a povestii din jocuri nu este aceeasi cu ordinea in care au aparut jocurile. Dar cand incepi sa renunti la cifre, apoi sa revii la cifre, apoi poate sa treci la subtitlu... Gimme a break.


Edit:
@cg1700 - canalul ala is not that good, sorry. E plin (random place on the internet) de posturi legate de el, deoarece are tendinta de a ignora anumite fapte care nu-i convin, de a ignora surse sau de a prezenta inexactitati.

Conform precizarilor lui Cristan, am pretentia sa ne demonstrezi de ce trebuie sa avem incredere in video-ul link-uit de tine. Nu pot sa pui un video si sa nu zici nimic.

Multumesc.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Devil May Cry 5

Post by ola small dickie »

:lol: o mema se formeaza. Mcwilliams si canalul de youtube
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Devil May Cry 5

Post by TG »

Penibil.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Devil May Cry 5

Post by cg1700 »

DmC ala de acum cativa ani trebuia sa fie prequel la toata seria.
DmC ala de acum cativa ani trebuia sa fie reboot care sa inlocuiasca vechia serie. Dar cum vanzarile si receptia au fost dezamagitoare au decis sa il mature sub pres si sa se intoarca la seria originala.
Image
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Devil May Cry 5

Post by Cristan »

McWilliams wrote: 22 Aug 2018, 19:31 Edit:
@cg1700 - canalul ala is not that good, sorry. E plin (random place on the internet) de posturi legate de el, deoarece are tendinta de a ignora anumite fapte care nu-i convin, de a ignora surse sau de a prezenta inexactitati.

Conform precizarilor lui Cristan, am pretentia sa ne demonstrezi de ce trebuie sa avem incredere in video-ul link-uit de tine. Nu pot sa pui un video si sa nu zici nimic.

Multumesc.
Recunosc că la început m-am amuzat pe seama ta când ai zis că o să postezi aşa ceva, am crezut că sunt doar vorbe goale după o ceartă de moment. Văzând acum însă că chiar ai postat, și văzând acea replică în raport cu postările celorlalți, îmi dau seama că ai avut de fapt dreptate şi că eşti într-adevăr un om de cuvânt, cum nu sunt mulţi pe forum. Şi realizez acum că eu am fost cel care te-a nedreptăţit înainte - am tratat problema cu superficialitate și i-am luat greşit partea lui Azad şi, încercând să repar o nedreptate, am comis o alta şi mai mare, fără să-mi dau seama de răul adânc pe care îl comit. Ba mai mult, în orbirea mea, am insistat în greșeală și n-am vrut să mai reflectez pe marginea celor spuse de tine. Din păcate, cum li se întâmplă şi altor oameni mărunţi care se trezesc cu prea multă putere, m-a luat şi pe mine valul şi m-a făcut să mă cred superior celor pe care doar vremelnic sunt pus aici să-i păstoresc.

Realizez de asemenea că răul este făcut și nu pot să-l mai repar. Din păcate, regretele sunt tardive şi merit această umilire publică. Singurul lucru pe care pot să-l mai fac e să mă căiesc zilnic, de aceea te rog să insiști în a posta în continuare acea replică, acest mic dar important protest pentru a-mi aminti în permanență de păcatele trecutului și pentru a fi cu toții conștienți, pe acest forum, de cât de ușor este să greșim și să-i nedreptățim pe cei din jurul nostru. Puțină cumpătare și smerenie nu ne-ar strica și ar duce, poate, la vindecarea tarelor care ne pătează pe toți. Și ca să nu-ți fie crucea prea grea, să fii nevoit să veghezi tot ce se postează ca să dai reply în permanență, îmi permit să-ți mai dau un sfat - ai putea să-ți pui acea replică la semnătură, să o vedem apoi peste tot pe unde apare un post de-al tău, pentru că într-adevăr se potriveşte la orice link - video, audio, scris, orice - și să ne aducem mereu aminte cât de rar este un om vertical și cu caracter și cât de orbi suntem la cei merituoși din jurul nostru.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Devil May Cry 5

Post by McWilliams »

cg1700 wrote: 22 Aug 2018, 20:39
DmC ala de acum cativa ani trebuia sa fie prequel la toata seria.
DmC ala de acum cativa ani trebuia sa fie reboot care sa inlocuiasca vechia serie. Dar cum vanzarile si receptia au fost dezamagitoare au decis sa il mature sub pres si sa se intoarca la seria originala.
Exact de aia si ziceam ca sursa ta video prezinta inexactitati - pentru ca alege sa stearga din existenta un joc din serie (sau, ma rog, soft reboot-ul). :lol:

Cristan, vezi ca faci off-topic si TG are probleme la retina cand vede off-topic. Multumesc.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Devil May Cry 5

Post by stef »

Vad ca pe aici nu e vazut prea bine acest joc, insa mie imi place si astept cu multa ravna sa apara sa mi-l iau si sa incep sa ma joc si eu niste hack & slash. Las si un video cu gameplay care e jucat de niste japonezi si cred ca pe fundal rade o tipa din cand in cand (Attention, spoiler allert!):
Spoiler:
phpBB [video]
Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Devil May Cry 5

Post by Mahdi »

phpBB [video]
REMEMBER CITADEL
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Devil May Cry 5

Post by cg1700 »

L-am terminat. E SSS
Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Devil May Cry 5

Post by Mahdi »

Poate fi SSS și pentru cine n-a jucat nimic din serie?
REMEMBER CITADEL
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Devil May Cry 5

Post by cg1700 »

Eu as zice ca da, dar e posibil sa fiu prea biased. Daca vrei pot sa iti dau share pe steam sa il incerci.
Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Devil May Cry 5

Post by ola small dickie »

ce-i aia SSS ? urban dictionary nu m-a lamurit
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests