Gears 5

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
Post Reply
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Gears 5

Post by Bogdan »

Se lanseaza azi. Pare bun de tot dupa review-uri. Meniu complet: Campanie, Multiplayer si Horde Mode.

phpBB [video]
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Gears 5

Post by tnt »

Asta daca nu-i ca celelalte: 99% on rails, all action takes place behind barricades. Adica vezi baricade dreapta si stanga, apasa X ca sa te adapostesti dupa una din ele, scoate capul si trage cateva secunde, baga capul inapoi si regenereaza hp. Rinse and repeat 999999 times. Cam asta-i tot jocul. Adica the typical CONSOLE game.

Daca e la fel (si probabil e la fel) recomand sa-l eviti ca pe o femeie cu serious daddy issues.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Gears 5

Post by Bogdan »

O sa il joc "gratis" pe Gamepass. Din ce-am vazut in gameplay videos, l-au facut semi-open world si e suficienta varietate in arsenal si tool-uri cat sa nu devina plictisitor. Nu ma astept la o capodopera; mai degraba echivalentul gameristic al unui summer blockbuster.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Gears 5

Post by MC »

tnt wrote: 5 Sep 2019, 15:19 Asta daca nu-i ca celelalte: 99% on rails, all action takes place behind barricades. Adica vezi baricade dreapta si stanga, apasa X ca sa te adapostesti dupa una din ele, scoate capul si trage cateva secunde, baga capul inapoi si regenereaza hp. Rinse and repeat 999999 times. Cam asta-i tot jocul. Adica the typical CONSOLE game.

Daca e la fel (si probabil e la fel) recomand sa-l eviti ca pe o femeie cu serious daddy issues.
Ai auzit de "cover shooters"?
Sunt genuri si genuri de jocuri. Nu toate trebuie sa fie dupa idealul lui tnt.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Gears 5

Post by tnt »

Stiu ca gusturile sunt personale, dar eu am totusi cele mai bune gusturi. 8-)
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Gears 5

Post by Bogdan »

Game is good.
Mack.

That's all I need to know.

phpBB [video]
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Gears 5

Post by tnt »

Da, am vazut si eu. Sunt surprins, mai ales stiind reivewul lui la Gears 4. Dar daca asa zice el, inseamna ca asa e.
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests