Crysis Remastered

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
Post Reply
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Crysis Remastered

Post by MC »

phpBB [media]
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Crysis Remastered

Post by DANiel »

Nu neg că nu ar fi interesant, dar așteptam la ceva mai mult. Până și in reboot ar fi mers.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Crysis Remastered

Post by TG »

Măcar sper că vor include direct și Warhead aka the best Crysis game.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Crysis Remastered

Post by MC »

Eu nu am jucat inca Crysis. Am terminat acu vreo 10 ani Crysis 2 si cam atat. Tin minte ca mi-a placut.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Crysis Remastered

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Când am jucat 10 minute din primul am crezut că-i un fel de adaptare la Lost fiindcă era o creatură în junglă care a omorât niște piloți de la un avion prăbușit.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Crysis Remastered

Post by DANiel »

A fost destul de reușit primul dar cum zicea și TG, Warhead chiar dacă a fost mai scurt a fost mult mai bun.
Treaba aici e că jocul este destul de limitat pentru o portare in 2020. Adică nu este cunoscut și jucat cum au fost COD Modern Warfare sau Halo care au fost remasterizate de curând ca să fie neapărat un must. And tbh, a rămas în istorie ca cel mai bun benchmark pentru PC, nu neapărat pentru cea mai wow campanie.
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: Crysis Remastered

Post by SnipeRulz »

Image
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Crysis Remastered

Post by stef »

Le-am jucat si terminat pe toate 3, dar cel mai mult mi-a placut primul si expansionul. Mi-a placut si gameplay-ul la el nu doar grafica, tbh doar de asta puteam sa ma bucur atunci pe deplin. Imi aduc aminte cat de mult imi placea ideea aia noua cu pentagonal centered abilities menu si weapon customization menu, pentru mine au fost plusuri care au contribuit mult la gameplay. Si chiar cu efectele vizuale aproape de medium, se vedea super cool pe atunci.
Image
User avatar
Dr. User
Zergling
Posts: 135
Joined: 25 Apr 2014, 13:27
Location: Târgu-Jiu

Re: Crysis Remastered

Post by Dr. User »

Oare un joc vechi care abia scoate 60+ FPS pe sisteme moderne are nevoie de un remaster? În 2007, producătorii jocului credeau că frecvenţele procesoarelor se vor duce în sus şi vor rămâne cu un nucleu sau două astfel că nu l-au optimizat pentru procesoare cu mai mult de două nuclee. Destule jocuri vechi dependente de procesor au problema asta.
phpBB [video]
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Crysis Remastered

Post by DANiel »

Practic până și din trailer arată ca un cur, așa că acum l-au pus pe lista de așteptare.

phpBB [video]

Crytek had been planning to reveal a remastered version of the original Crysis today, but the video leaked a little bit early on YouTube. Fans reacted poorly, and now the reveal — and the game release itself — is being delayed.
https://www.polygon.com/2020/7/1/213100 ... lease-date
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests