Scorn

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
Post Reply
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Scorn

Post by joonior_bmf »

...va fi launch title pentru SeXbox
phpBB [video]


Va veni si pe PC: https://store.steampowered.com/app/698670/Scorn/
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Scorn

Post by Magicake »

... sexbox? :lol: cmon.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Scorn

Post by joonior_bmf »

that's what I'm calling it don't @ me
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Scorn

Post by stef »

Si eu il astept, din ce am citit in sectiunea About o sa fie un survival horror FPS cu puzzle-uri. Initial ei au vrut sa-l faca in doua episoade, dar intre timp au renuntat si au regandit pentru un full story dupa ce au reusit sa obtina finantari, cu data de lansare amanata pe timp nedeterminat.
Personal vad asta ca pe un semn bun in ce priveste despre cum va fi calitatea game-ului, pentru ca alte jocuri asemanatoare care au fost lansate prematur precum Agony sau Inner chains au fost niste fail-uri lamentabile, pline de buguri - practic nejucabile la momentul lansarii si fara prea multe imbunatatiri dupa.
Imi place si faptul ca la grafica si decoruri s-au inspirat la greu din art style-ul lui H.R. Giger, I mean biomechanical world and stuff
Image
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Scorn

Post by DANiel »

stef wrote: 9 May 2020, 15:53.
Imi place si faptul ca la grafica si decoruri s-au inspirat la greu din art style-ul lui H.R. Giger, I mean biomechanical world and stuff
Da, dar parcă un pic prea mult. Pare super dar sper să fie și chestiune mai "originale" să le spunem, să nu fie tot doar așa.
Again, nu putem ști până nu vedem mai mult.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Scorn

Post by Bogdan »

phpBB [video]


Arata si suna grotesc de bine. Eu unul, nu l-as juca nici pe bani, dar pot aprecia realizarea dpdv artistic.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Scorn

Post by tnt »

Oricat de holistic pare sa fie mediul ala, combatul pare anost, nu te pune mai deloc la incercare. Sunt curios cum vor rezolva asta, daca vor rezolva.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Scorn

Post by Fular »

13 minutes into giger space horror and chill and he goes: combatul pare anost, nu te pune la încercare. Sincer nici nu cred că o să pună accentul pe lupte ci pe explorare și supraviețuire. În plus de asta, dude-ul care joacă pare să cunoască destul de bine ce trebuie să facă să avanseze, ori din perspectiva de new player cred că o să răbegim o vreme prin cotloanele alea.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Scorn

Post by Waaagh! »

Daca o sa arate cum arata acum si o sa se joace precum Quake 3, o sa fie p amazing.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Scorn

Post by Cristan »

It appears that the developers of SCORN have been sharing numerous small gameplay teasers from it these past few weeks. And, thankfully, YouTube’s cycu1 has put the newest ones in one short clip, thus giving us a glimpse at how the game currently looks.
https://www.dsogaming.com/videotrailer- ... ame-scorn/

Ebb Software aims to release the game in October 2022
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Scorn

Post by Mahdi »

phpBB [video]
REMEMBER CITADEL
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Scorn

Post by tnt »

phpBB [video]
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests