Warhammer 40.000: Darktide

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Warhammer 40.000: Darktide

Post by Waaagh! »

phpBB [video]


Valuriti-va, tigrilor.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Warhammer 40.000: Darktide

Post by Quackers »

Fatshark.. eck.. ca tot jucam Vermintide 2 zilele astea... they're not very good at what they do.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Warhammer 40.000: Darktide

Post by Mahdi »

2-ul e într-adevăr cam messy, primul era mai bun.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer 40.000: Darktide

Post by Waaagh! »

Quackers wrote: 23 Jul 2020, 21:06 Fatshark.. eck.. ca tot jucam Vermintide 2 zilele astea... they're not very good at what they do.
:lol: :lol: :lol:

Intamplarea face ca sunt o autoritate suprema in domeniu si pot sa trimit astfel de erezii direct la rug. Vermintide 1 e o capodopera. 2 nu e chiar la nivelul lui, dar tot e un joc excelent. Ambele sunt printre cele mai bune adaptari la formatul de joc video pentru universul Warhammer. Daca vrei castroane co-op facute de ageamii, uita-te la Space Hulk: Deathwing. Darktide o sa rupa baraca.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Warhammer 40.000: Darktide

Post by tnt »

Asta e universul fara sabii si ciocane? Eu stiu... daca asta o fi mai breaz?
Seamana cu GTFO.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer 40.000: Darktide

Post by Waaagh! »

tnt wrote: 23 Jul 2020, 23:29 Asta e universul fara sabii si ciocane? Eu stiu... daca asta o fi mai breaz?
Seamana cu GTFO.
E plin de mega-sabii si ultra-ciocane si in Warhammer 40K. Au anuntat deja ca Darktide va fi continuare concentrat pe lupta de contact, dar ii vor adauga mai multe nuante pentru lupta cu arme de foc.

Vermintide e singurul succesor demn al genului co-op survival de la Left 4 Dead incoace si a fost hiper-revolutionar in multe aspecte, principalul fiind lupta de contact. Darktide va pulveriza baraca. Cine se indoieste de treaba asta ori traieste intr-o dimensiune paralela ori habar n-are care sunt standardele in materie de ratat esentialul intr-un astfel de joc, adica Space Hulk: Deathwing. Il recomand pe cel din urma oricui, chiar si numai ca sa priceapa totusi de ce Vermintide este extraordinar de bun. :lol: :lol: :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Warhammer 40.000: Darktide

Post by Quackers »

I'll have you know ca am jucat si Deathwind and that's a low bar to set :), dar Vermintide 2, ca de primu n-am jucat, mi s-a parut foarte invechit pentru 2018, dar pentru 2020. Face ce a facut L4D in 2008 cu niste lootershooter ca trebuie and not much else (ok, are boss battles). Daca vrei comparatii moderne cu 4 player shooter coop, Deep Rock Galactic e un exemplu bun care face ceva fresh cu formula. Doar zic ca jucand Vermintide 2 in 2020 s-a simtit mult prea familiar, si din ce am citit, se tot bat cu rebalanceuri majore la ani de la lansare.

Wish them all the best cu Darktide oricum, i'm more a 40k man than a fantasy man.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Warhammer 40.000: Darktide

Post by ola small dickie »

Waagh: triggered
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer 40.000: Darktide

Post by Waaagh! »

Quackers wrote: 24 Jul 2020, 08:24 I'll have you know ca am jucat si Deathwind and that's a low bar to set :), dar Vermintide 2, ca de primu n-am jucat, mi s-a parut foarte invechit pentru 2018, dar pentru 2020. Face ce a facut L4D in 2008 cu niste lootershooter ca trebuie and not much else (ok, are boss battles). Daca vrei comparatii moderne cu 4 player shooter coop, Deep Rock Galactic e un exemplu bun care face ceva fresh cu formula. Doar zic ca jucand Vermintide 2 in 2020 s-a simtit mult prea familiar, si din ce am citit, se tot bat cu rebalanceuri majore la ani de la lansare.

Wish them all the best cu Darktide oricum, i'm more a 40k man than a fantasy man.
Ambele Vermuri au fost castroane la lansare. Verm1 a avut nevoie de ani intregi de raschetari ca sa ajunga ce a ajuns si e diferit la un nivel cu totul fundamental intre cum era in 2015-2016 si stadiul din ultimul update, care a venit prin 2018. Verm2 are dezavantajul unei formule mult mai complicate. Are mult mai mult continut impreuna cu o varietate de sisteme de joc, astfel ca e mult mai greu de finisat. Totoata, producatorii au avut impertinenta sa incerce sa faca ceva diferit si inca experimenteaza, nedorind ca pur si simplu sa repete Verm1. Mi s-ar parea incorect sa-l judec in stadiul actual, si o voi face numai dupa updateul final. Reviewurile si impresiile despre joc din 2018 au fix 0 relevanta in 2020, iar cele de acum probabil ca vor avea 0 relevanta in 2021.

Cica Deep RImageck Galactic. :lol: :lol: :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Warhammer 40.000: Darktide

Post by Quackers »

>Cica Deep RImageck Galactic. :lol: :lol:

.. i like it. :(
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer 40.000: Darktide

Post by Waaagh! »

In orice caz, Internetul deja vuieste. Kids & neckbeards alike deplang faptul ca aparent jucam cu parliti din gara imperiala si nu cu super-marina astrala.

phpBB [video]


:lol: :lol: :lol:
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Warhammer 40.000: Darktide

Post by Azad »

Space Marines, lol. Eu zic sa vina Garda Imperiala, ca e mult mai badass cum niste oameni normali fac fata ororilor spatiului.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Warhammer 40.000: Darktide

Post by tnt »

Intrebarea ucigatoare care de una singura termina tot universul asta, precum salata de vinete fara maioneza iti lasa stomacul gol, e una la care nici auto-intitulatul 'cea mai mare autoritate in domeniu', ArchWarhammer, nu a reusit sa raspunda satisfacator:

De ce te-ai baza pe melee weapons in viitorul viitorului?

¬ drops keyboard
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Warhammer 40.000: Darktide

Post by ola small dickie »

:lol: pt ca e mai manly

- drops the mic
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Warhammer 40.000: Darktide

Post by tnt »

Vrei sa zici mai gay :lol:

Image
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer 40.000: Darktide

Post by Waaagh! »

Cred ca tnt e singura persoana din galaxie care ia Warhammer in serios si cauta sensuri, explicatii, scopuri. La cat imposibil si ilogic e in universul ala, ultima problema e cu lupta de contact. Ola in schimb nimereste gogosarul in plin. E manly si kewl. 8-)
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Warhammer 40.000: Darktide

Post by Bogdan »

Azad wrote: 24 Jul 2020, 09:14 Space Marines, lol. Eu zic sa vina Garda Imperiala, ca e mult mai badass cum niste oameni normali fac fata ororilor spatiului.
This. Space Marines nici nu ar trebui sa aiba personalitate, lore wise. E mult mai interesant sa experimentezi grimdark-ul din perspectiva infanteristului de rand. Ma rog, in alea 15 ore cat e lifespan-ul statistic al unui soldat din Astra Millitarum odata ce e deployed in action. BTW, avatarul meu e comisarul Ibram Gaunt din garda imperiala (din seria de carti Gaunt's Ghosts), deci sunt foarte hyped si probabil biased.

tnt wrote: 24 Jul 2020, 10:38 De ce te-ai baza pe melee weapons in viitorul viitorului?
Cand esti complesit de hoarde de tyranizi sau poxwalkeri (ca in trailer) nu prea ai ce face cu arme de foc, trebuie sa ai un backup.
Oricum, nu e o regula. In tabletop la majoritatea factiunilor e o chestie secundara (dupa ce ai facut movement si shooting, optional poti face charge + fight), altii se bazeaza aproape exclusiv pe melee (Tyranids), alti nu au deloc melee (Tau).
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Warhammer 40.000: Darktide

Post by McWilliams »

Pentru tnt:

Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Warhammer 40.000: Darktide

Post by tnt »

Interesant, dar tot nu sunt convins.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer 40.000: Darktide

Post by Waaagh! »

Ia vezi daca materialul de mai jos te mai lamureste:

phpBB [video]
NO COVER. ALL MAN.
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests