Grand Theft Auto 1 & 2

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Grand Theft Auto 1 & 2

Post by Mahdi »

ola small dickie wrote: 3 Nov 2020, 09:31 Image

Nu am fost cine știe ce fan GTA, dar poza asta mi-a dat cu nostalgie intensă.

Also, thread split.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Grand Theft Auto 1 & 2

Post by Stokkolm »

juve3332 wrote: 3 Nov 2020, 12:01 E un program care forteaza procesorul sa ruleze la frecvente comparabile cu vremea respectiva.
BES: http://mion.faireal.net/BES/
Asta l-am folosit sa faca Cossacks jucabil in multiplayer.
In cazul versiunii de GTA de pe gtaforums mentionata pe aici, e configurata sa ruleze in dosbox, si acolo poti reduce sau creste CPU cycles cu Ctrl+F11 / Ctrl+F12 din ce stiu.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Grand Theft Auto 1 & 2

Post by ola small dickie »

jocul asta e ireal

tot am dat de cateva ori mission failed la capitolul 2 din primul oras. de fiecare data la misiunea cu bank jobul, cand trebuie sa fugi cu masina de politie in timp ce esti pe nivelul de alerta politieneasca maxima. de obicei imi exploda masina pana sa ajung la garaj, pentru ca ma tot buleau si trageau gloante in ea gaborii, mai ales cand faceau blocada pe strazi (mi se pare ca masinile expldoeaza mult prea repede). azi reusesc in sfarsit sa fac misiunea asta, apoi mai fac una, ma bag intr-o masina si las jocul asa intre misiuni (PENTRU CA NU AI NICI PAUZA IN PULA CALULUI LA JOCUL ASTA) ca sa ma duc sa duc rufele la uscat. in timp ce umblam prin casa incep sa aud din joc cum se trag gloante. wtf? ma duc repede la calculator si vad cum un cetatean imbracat in rosu tot tragea gloante in masina mea. pana sa apuc sa fac ceva masina bubuie si mor. ok, imi las personajul iar in joc si ma duc sa rezolv cu rufele. cand ma intorc iar aud gloante, acelasi personaj in rosu (probabil de la o misiune anterioara) m-a cautat iar prin tot orasul si m-a gasit iar si m-a impuscat. si a fost ultima viata. game over

ireal


probabil daca dau jocul in bara jocul nu mai avanseaza - asta ar fi o idee in loc de pauza pe care cretinii n-au implementat-o

haha am cautat acum. se pare ca exista pause in joc. daca apesi F6. :lol: ok
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3050
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Grand Theft Auto 1 & 2

Post by MC »

ola small dickie wrote: 3 Nov 2020, 11:55 ba da nici pauza nu poti sa pui in mizeria asta de joc :lol: facusem primele 3 misiuni de la capitolul 2. eram la a patra si cred ca ma apropiam de finalul capitolului. fugeam cu o masina de o politie urmarit de toata gaborimea. imi suna telefonul. dau escape si uit ca jocul continua si asa. si ma prinde politia. mission failed
ola small dickie wrote: 10 Nov 2020, 15:06 jocul asta e ireal

tot am dat de cateva ori mission failed la capitolul 2 din primul oras. de fiecare data la misiunea cu bank jobul, cand trebuie sa fugi cu masina de politie in timp ce esti pe nivelul de alerta politieneasca maxima. de obicei imi exploda masina pana sa ajung la garaj, pentru ca ma tot buleau si trageau gloante in ea gaborii, mai ales cand faceau blocada pe strazi (mi se pare ca masinile expldoeaza mult prea repede). azi reusesc in sfarsit sa fac misiunea asta, apoi mai fac una, ma bag intr-o masina si las jocul asa intre misiuni (PENTRU CA NU AI NICI PAUZA IN PULA CALULUI LA JOCUL ASTA) ca sa ma duc sa duc rufele la uscat. in timp ce umblam prin casa incep sa aud din joc cum se trag gloante. wtf? ma duc repede la calculator si vad cum un cetatean imbracat in rosu tot tragea gloante in masina mea. pana sa apuc sa fac ceva masina bubuie si mor. ok, imi las personajul iar in joc si ma duc sa rezolv cu rufele. cand ma intorc iar aud gloante, acelasi personaj in rosu (probabil de la o misiune anterioara) m-a cautat iar prin tot orasul si m-a gasit iar si m-a impuscat. si a fost ultima viata. game over

ireal


probabil daca dau jocul in bara jocul nu mai avanseaza - asta ar fi o idee in loc de pauza pe care cretinii n-au implementat-o
ola small dickie wrote: 10 Nov 2020, 15:06 haha am cautat acum. se pare ca exista pause in joc. daca apesi F6. :lol: ok
As zice ca e ireal
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Grand Theft Auto 1 & 2

Post by Cristan »

A Bit of Foolishness: An Oral History of Age of Empires
IN THE AGE OF 1995, two factions battled for dominance. WarCraft II's orcs and humans teamed up with Command & Conquer's Global Defense Initiative (GDI) and the Brotherhood of Nod to compete against the likes of Sid Meier's Civilization II for consumer dollars.
As WarCraft II, Command & Conquer, and Civilization II continued to sell, a small group of business programmers asked the obvious question: Why not both?
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Grand Theft Auto 1 & 2

Post by ola small dickie »

am descoperit o metoda simpla de a trece de misiunea cu masina de politie si maxim de wanted level. cobori din masina respectiva si te lasi arestat sau omorat de politie. la arestare sau moarte nu primesti mission failed asa ca dupa ce iesi din spital sau parnaie te intorci frumos la masina respectiva fara sa fii urmarit de politie si iti termini linistit misiunea. de altfel aceasta metoda e valabila pentru orice misiune in care trebuie sa circuli cu un anumit vehicul si esti urmarit de politie (pentru ca din ce am vazut primesti mission failed doar daca respectivul vehicul e distrus).

am fost aproape azi sa termin acest capitol. am terminal cele 4 misiuni de la telefoane. imi mai da o misiune dintr-o masina parcata in oras. ajung iar sa zburd cu o masina de politie si cativa bagabonti pasageri in ea si wanted level maxim. si in loc sa aplic iar schema simpla din primul paragraf am zis hai ma sa incerc fara. am trecut prin 2 baraje de politie si mi-a explodat masina de la gloante. mission failed. :lol:

quit game. mai incercam mai pe seara sau maine
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Grand Theft Auto 1 & 2

Post by ola small dickie »

correction: m-am lasat ieri arestat la misiune cu banca si masina de politie si mission failed

deci cred ca doar varianta omorat in misiune nu da mission failed

mai bag o fisa acum :lol:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests