GTA V vs GTA IV vs GTA III (VC+SA)

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
Post Reply
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

GTA V vs GTA IV vs GTA III (VC+SA)

Post by Alex Khan »

Deschid acest topic special pentru comparatii ca sa nu mai facem off-topic pe topicele altor jocuri.


Image

Image



Image

Image

Image
Image
Last edited by Alex Khan on 21 Dec 2020, 22:05, edited 1 time in total.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: GTA V vs GTA IV vs GTA III (VC+SA)

Post by Mahdi »

Cu memele astea reavăne le-ai închis gura tuturor haterilor.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: GTA V vs GTA IV vs GTA III (VC+SA)

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Ai pus tot folderul cu memes :lol:

La mine Vice City a fost primul joc gta care m-a prins preșcolar, acolo e nostalgia la mine. San Andreas l-am jucat în prostie (inclusiv sa:mp, am fost și-ntr-un clan), dar nu-i același sentiment. La gta 3 nu prea pot să mă obișnuiesc cu controlul și împușcatul nașpa, plus lumea care e mai gri decât... Galați/București? În Vice City, poate tot din cauza nostalgiei, pot să sufăr lipsa de control a camerei când conduci și mașinile care ți se teleportează în față de zici că joci CP77.

Povestea din GTA 4 a fost nereușită. Mi-a plăcut Niko lăsând la o parte conflictul amuzant dintre ce spune în cutscene și ce-l pui tu să facă, însă nici nu-i nevoie să-i compari povestea cu un film de Scorsese sau o carte bună ca să ți se pară cam slăbuță (ca povestea din 90% sau 99% din jocuri, de altfel). Mai adaugi conflictul între joacă și poveste la asta, ce așteptări au oamenii de la un joc gta și faptul că jocul merge prost pe orice și îți dai seama de ce lumea nu a fost impresionată (sau nu e acum, că la lansare sunt convins că era Rapture).

Un video mai vechi, dar mișto despre gta 4

le: damn, ce relevant e și azi ce spune la final despre metricele după care decide comunitatea ce jocuri merită 9-10
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: GTA V vs GTA IV vs GTA III (VC+SA)

Post by Bogdan »

Trecand peste personaje si detalii, GTA 3 ramane unul din cele mai importante jocuri din istorie, fiind primul joc mainstream open world full 3D care a combinat genurile action, shooter si driving. Inainte de el, cand ma jucam Tomb Raider (96) sau primele NFS-uri, doar visam la asa ceva. Si legat de feeling, melodia asta, de la K-JAH Radio, mi s-a gravat pe creier forever:

phpBB [video]
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: GTA V vs GTA IV vs GTA III (VC+SA)

Post by MC »

Am dat repeat de vreo 10 ori.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: GTA V vs GTA IV vs GTA III (VC+SA)

Post by Bogdan »

Mah man.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: GTA V vs GTA IV vs GTA III (VC+SA)

Post by Waaagh! »

respect Alex Khan
NO COVER. ALL MAN.
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests