GTA VI- cand se lanseaza? (în 2025)

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
Post Reply
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

GTA VI- cand se lanseaza? (în 2025)

Post by Alex Khan »

Deja se fac presiuni in America sa se interzica jocurile violente, inclusiv GTA V, pentru ca un anume politician are prea mult timp liber si prea multi bani incasati degeaba de la stat. Si trebuie sa faca ceva, si anume, sa interzica jocurile violente si controversate.

Rockstar ezita sa anunte GTA VI, dar in mod sigur lucreaza la el. Dar se pune problema ca jocul sa nu fie amplasat in zilele noastre, ci prin Florida aniilor 60-70', si sa aiba tema progresista cum a procedat 2K cu Mafia 3.
Nu e ca si cum ai lansa un joc western ca RDR2 care se petrece acum 100 ani, sau un AC Valhalla care se petrece acum 1000 ani, unde iti permiti mai multa libertate si creativitate.


Jocurile setate in perioada prezentului, daca sunt prea controversate, pot sa-ti aduca si castiguri, dar si pierderi mari.
Faci jocul prea progresist, pierzi jucatorii conservatori care te acuza ca ai facut un joc pentru snowflakes , faci jocul cam conservator, jucatorii progresisti te acuza de rasism, misoginism si homofobie.
Poti sa pierzi multi jucatori rusi, poti sa pierzi multi jucatori chinezi, si industria gamingului a intrat puternic si pe piata asiatica si vrea sa faca profit pentru a acoperi costurile tot mai mari de productie, deci e necesar ca Take Two Interactive sa vanda GTA VI si in China .

Jocuri echilibrate ca ultimele jocuri GTA nu o sa mai vedem.

Posibil ca GTA VI sa fie si cu personaj customizabil cum se procedeaza in ultimii ani de la Cyberpunk, Mass Effect, Dragon Age si Odyssey si Valhalla, sa-si aleaga fiecare sexul, culoarea pielii, parul, orientarea sexuala, aptitudinile, si i-ai impacat pe toti jucatorii.

In rest, spune bine Dan Cadar de la Zona IT care a prezentat si o scurta istorie a seriei.
phpBB [video]
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: GTA VI- cand se lanseaza?

Post by Alex Khan »

Pe Reddit si GTA Forum am gasit harta asta ce pare a fi fie imaginatia unui fan, fie chiar harta reala din GTA VI dezvaluita neoficial, de un fost angajat.
Harta curpinde state ca Louisiana, Florida, Cuba si Panama, cu orase ca New Orleans, Miami, Orlando, Jacksonville, Havana si Ciudat de Panama.

Va fi cea mai mare harta din istoria seriei daca este reala.
Realizati ce computere va trebui sa ne cumparam ca sa putem juca jocul cu o asemenea harta daca va avea si grafica next-gen ?

Image
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: GTA VI- cand se lanseaza?

Post by Alex Khan »

https://www.idevice.ro/2021/04/08/gta-6 ... ie-460991/

12 iunie- posibila data in care va fi prezentat un teaser la E3
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: GTA VI- cand se lanseaza?

Post by Magicake »

Au dat si la stiri la pro tv ca a aparut trailer la jocul asta :lol:
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: GTA VI- cand se lanseaza?

Post by MC »

100 mil de views in 24 de ore iar Trailerul de GTA V a facut 100 mil views in 12 ani. La lansare astia fac miliardu in 48 de ore...
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: GTA VI- cand se lanseaza?

Post by tnt »

Si triliardu la pre-orders
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: GTA VI- cand se lanseaza?

Post by MC »

Absolut
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: GTA VI- cand se lanseaza?

Post by ola small dickie »

am timp sa-mi cumpar alt PC pana apare. he he
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: GTA VI- cand se lanseaza?

Post by TG »

Meh, nici V-ul nu l-am mai jucat. Tot zic că mă apuc de el sau de RDR 2 dar mă ia lehamitea doar gândindu-ma la cum ar fi să le joc. Poate șasele e cu noroc.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: GTA VI- cand se lanseaza? (în 2025)

Post by marvas »

Alex Khan, haha
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: GTA VI- cand se lanseaza?

Post by ola small dickie »

TG wrote: 7 Dec 2023, 16:04 Meh, nici V-ul nu l-am mai jucat. Tot zic că mă apuc de el sau de RDR 2 dar mă ia lehamitea doar gândindu-ma la cum ar fi să le joc. Poate șasele e cu noroc.
Mi s a parut cel mai misto GTA de pana acum
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests