Warhammer: The End Times - Vermintide

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

^Da.

Acum trebuie sa strang gogonele pentru crafting ca sa-mi pregatesc armele de mana a doua cu care sa ma distrez/perfectionez pentru urmatoarele 500 de niveluri. Ceva imi spune ca intr-o buna zi aceste tehnici de lupta/supravietuire imi vor fi utile irl.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by ciolan »

De Doi cînd te apuci ?
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

O intrebare excelenta.

Habar n-am. Vreau sa gasesc ultima arma de colectie si sa ajung la level 1000+, ca sa creada lumea ca sunt un lider al comunitatii.

Edit: also, e vital ca obositii de la FartShart sa dea odata liber la modurile care imbunatatesc functionalitatea botilor, altfel nu se va intampla, lal.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

Spoiler:
Image
M-a prins lvl-upul programat pentru raport in compania unor numbermani. Dupa cum am scris mai sus, mai lipseste o singura piesa de colectie, dar poate pica numai pe 2 harti si oricum sansele sunt reduse. Decat sa-mi toc nervii cu hartile alea, alerg la intamplare cu nuberi, strang gogonele pentru crafting, avansez usor-usor spre nivelul 1069.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

Spoiler:
Image
Your boy here alaturi de prietenul meu Són si doi nubermani. Casual R A T A C L Y S M Sunday. Can't touch this, bitches.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

Image

Si nici macar nu s-a implinit un an de cand am devenit interesat de arta deratizarii.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by TG »

Aidplm
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Mahdi »

:lol:

Așteptăm recenzia fluviu.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

Cum ar zice dedi, o sa fie o c u m p ă n ă pentru neamul rominesc.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

Saturday night derping in Ubersreik. Evident ca fix cu ocazia asta am avut cele mai idioate probleme cu conexiunea. Fluctua si incasam bucati gratuit. Dar tot i-am tavalit.

phpBB [video]
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

Partea a doua a derpingului in Ubersreik, in care eroii nostri cara saci cu furaje precum animale de povara, inca nu e inregistrata (technical fuck-ups). Va puteti insa delecta cu genul de aventura care mi se potriveste ca o manusa, un periplu odiseic prin fosele lui Sigmar. Recorded in fitting toilet quality harhar, dar mie oricum imi plac chestiile trv-kvlt.

Aici nu prea am mai avut probleme cu conexiunea, m-au tavalit in mod legitim unde a fost cazul. Momentul serii din partea subsemnatului incepe cam la 9:45. Dupa ce m-am invartit indecis la auzul goarnei, le-am servit fitile aprinse de li s-au afumat mustatile.

phpBB [video]
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Cimitri »

Ti-ai schimbat FOV-ul sau e cel default?
Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Mahdi »

El e pălărierul cu paloș, nu cel care „filmează”. Dar nu, nu pare să fie FOV-ul default.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

FoVul meu e ceva mai mare decat cel standard, pentru ca pe setarea aia poate sa fie un sobolan in fata ta si sa te impunga fix intre ochi fara sa-l vezi. Camaradul cred ca il are mai mare ca al meu, dar deja mi se pare cam alienanta perspectiva lui. Sunt unii care alearga cu el intins la maxim, de-l apuca migrenele si pe Euclid. N-am reusit sa inteleg ratiunea din spatele felului in care e conceput. Nu stiu daca e gindit ca sa obstructioneze in mod premeditat vederea periferica si sa oblige oamenii sa se acopere intre ei, sau daca e asa din motive pur tehnice (performanta, minuni).

Si da, I'm the hat-thing in these. Planul e sa deratizam tot pe R A T A C L Y S M trecand prin toate personajele, astfel ca la un moment dat e posibil sa ma vedeti intruchipat in elfoaica taioasa de limba.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

In editia de azi cred ca aveti parte de o premiera mondiala, [WORLD FIRST]. Nu pentru ca harta ar fi dificila (mai e pana la alea), dar are o parte de final care in mod surprinzator chiar necesita cooperarea a patru jucatori, astfel ca nu prea s-au raportat prostii pe youtube in privinta ei. Totusi, cu putin noroc si determinare, orice e posibil.


Pentru lovitura serii am ales momentul care incepe la 3:35. Ambuscada din fiecare noapte, intr-o pozitie destul de proasta. Am reusit sa-i pasez cartoful incins lui hrebe doar auzindu-i chicotelile si clinchetul zurgalailor. I-am mai servit o bucurie aprinsa si aproape de final. Una dintre cele mai satisfacatoare experiente din joc. nahfuckyounahfuckyounahfuckyounahfuckyou, hrebe.

phpBB [video]
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

Incheiem primul act al aventurii cu PULBEREA (era sa zic CIUMA) NEAGRA (era sa zic ROSIE). O harta rar intalnita in lobbyuri publice, deoarece nu are mari sanse sa ofere o recompensa materiala interesanta si necesita putina coordonare si cooperare intre jucatori, lucru de care evident ca nu-i pasa nimanui. Doar cand o mierlesti trist e mereu vina celorlalti. Cu toate astea, am tavalit-o fara mari probleme. Fac un doroftei mic la inceput, dar va jur ca a fost de la sughiturile conexiunii (fatala in ficat a fost cinstita, de cele de dinainte nu sunt intru totul convins).

Nu e prins pe inregistrare, dar momentul in care imi cistig in mod cinstit piinea se pregateste pe la 12.30. La un moment dat imi dispare sucul de portocale de la cingatoare si sanatatea o ia la vale. Ce sa va spun, cam multa vermina acolo sus ( :lol: ), dar ce n-au stiut sobolanii e ca eu am multa experienta si in Rome: Total War si nu ma pierd cu firea (hahaa) cand trebuie sa gestionezi mii de unitati la un framerate numarabil pe degete. I-am lasat cativa ticalosi si elfoaicei, sa nu se simta fara rost in viata.

phpBB [video]


Probabil ca vom continua in week-end si vom incerca sa mai inregistram o data harta cu filmare restanta.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

Woo, traiasca problemele asociatiei de locatari si nevoia de a lua zile de concediu aiurea pentru a le rezolva. Cu ocazia asta am pus la cutie si ultima piesa de colectie, intamplator cea mai rara din joc. Imi pot petrece linistit urmatoarele 1000-2000 de ore preocupat numai de desavarsirea spirituala.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

Cand ma pregateam sa ma bag la somnik intra camaradul pe fir. Cum era o harta destul de usurica pusa la avizierul cu contracte zilnice, i-am zis in gluma ca gata, trebuie s-o curete singur, i-am dat lista cu cele mai nepotrivite arme pentru sarcina si apoi m-am dus sa ma culc.

Turns out he actually did it. A inregistrat din greseala si genul de muzica ce probabil rasuna pe strazile Sodomei. Now I know how to get gud.

phpBB [video]
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

Am fost productivi de centenar. Technical fuck-ups nu ne permit sa va prezentam aventurile din Codrii Vlasiei, dar iata ispravile de pe metereze. Nimic interesant de mentionat, este una dintre cele mai usoare harti.

phpBB [video]
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

Harta mea preferata din vanilla, dar am sarit cam 30% din ea cu manevre oculte. Altfel, o aventura lejera. Si lumea spune ca asta-i un joc dificil. :lol:

phpBB [video]
NO COVER. ALL MAN.
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests