Warhammer: The End Times - Vermintide

Discuții axate pe jocurile ce ne pun nervii și reflexele la încercare.
User avatar
Meetzer
Space Invader
Posts: 31
Joined: 26 Dec 2017, 14:27
Location: Constanta

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Meetzer »

Cu niște praf de warpstone și cu lansarea iminentă a lui Vermintide 2, ridic acest thread.

De vreo săptămână bună tot toc la șobolănoși cu tovaroșii Mahdi și Waaagh! și ne trebuie măcar încă un om. Dar desigur, cu cât mai mulți, cu atât mai bine, șobolani găsim. Dați semne de viață pe Steam, slăviți pe Sigmar.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by sebas »

I would soooo join! Dar nu știu cum m-aș putea potrivi cu orarele voastre :D
dump CHA
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Mahdi »

Asta n-ar fi o problemă, nici noi nu ne sincronizăm toți trei mereu. Dar măcar o dată, de două ori pe săptămână să putem da. De regulă în timpul săptămânii ne strângem pe la un 7-8 seara și nu ne lungim foarte mult (2-3 misiuni). În weekend e mai flexibil.

Ideal ar fi însă să ai ceva experiență acumulată și să joci cu elful sau cu piromancerița. Momentan ne străduim să terminăm misiunile de bază pe hard, urmând să trecem pe nightmare după ce călim oțelul suficient de bine.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

Da, acum ca ne intoarcem toti la serviciu ca pisantii o sa fie mai greu. Programul e fix ala indicat de Mahdi. Noi trei avem nevoie in principal de o elfitza/bright wizard, dar altfel se poate juca in diverse combinatii, in functie de cum ne nimerim.

Let's do this on Cataclysm for bragging rights.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by sebas »

Nu am mai jucat Vermitide până acum, but I rock at games so np. Aș juca orice clasă needed. În timpul săptămânii pe la 21...? :D
dump CHA
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Mahdi »

Just get the game & start grinding already. O să ai un pic de lucru până te înveți cu personajul ales și o să ai nevoie și de ceva gear decent.

Cu instructajul de teamwork nu-i problemă, după câteva misiuni cu noi o să fii good to go. Și oricum, eu încă mă mai bag în fața lui Waaagh când țintește după vreun inamic special.
REMEMBER CITADEL
User avatar
ciolan
Headless Kamikaze
Posts: 375
Joined: 31 Mar 2014, 17:18

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by ciolan »

Hmm, parcă m-aș băga și eu. Nimeresc doar cu soviețki muiști. Care mă acuză că-s n00b. Eu recunosc că-s n00b, că am așteptat reducere în loc să-l precomand și să mă antrenez în beta cu adevărații, ei mă sfătuiesc cu blîndețea și răbdarea care-i caracterizează pe slavi să ies din jocul lor de experți, eu îi înjur de mama rusie, ei mă înjură în limba lor, eu șterg jocul și calculez în minte cîte scobitori aș fi cumpărat cu ăia trei euro pe care i-am dat pe el...

Not so fun :(
User avatar
Meetzer
Space Invader
Posts: 31
Joined: 26 Dec 2017, 14:27
Location: Constanta

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Meetzer »

Este absolut cea mai frumoasă zi din viața mea.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Cristan »

Mahdi wrote:Just get the game & start grinding already. O să ai un pic de lucru până te înveți cu personajul ales și o să ai nevoie și de ceva gear decent
Deci jocul asta e un fel de Diablo first person?
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Meetzer
Space Invader
Posts: 31
Joined: 26 Dec 2017, 14:27
Location: Constanta

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Meetzer »

E un Left 4 Dead cu șobolani. Ajută să ai echipament bun, dar ajută mai mult să țintești.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by ola small dickie »

Pai si la diablo din cate imi aduc aminte un aspect fundamental era cat de bine tinteai cu mausul adversarii si cat de bine stiai sa faci click cu mausul.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Meetzer
Space Invader
Posts: 31
Joined: 26 Dec 2017, 14:27
Location: Constanta

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Meetzer »

Atunci da, e un Diablo first person, fara talent tree, cu șobolani. Cum poftești.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3698
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Cristan »

O sa mi-l bag si eu, sa vad cum e. Poate ma alatur si eu intr-o seara.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Mahdi »

Cool. The more, the merrier. Echipele-s doar de maxim 4 persoane, dar la cum ne sincronizăm cred că e ok. Eventual facem și echipa de tineret a forumului, pentru noobi. Doar instalați jocul și vedeți când încep lucrurile să se agite pe steam. Sau invitați voi lume în jocul vostru.

Soldatul e main char-ul meu, dar la nevoie pot schimba personajul. Waaagh e cu piticul ca de obicei, Meetzer e cu witch hunter.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

Eu am echipament rezonabil pe cam toate caracterele (n-am viata irl), asa ca pot schimba oricand configuratia, in functie de echipa.

Jocul e un Diablo first person numai pe easy. Normal deja poate sa fie complicat daca joci numai cu boti. Hard (unde am ajuns acum) e usor intr-o echipa coordonata si imposibil daca fiecare fuge de capul lui si se crede in Quake. The real fight begins de la nightmare in sus. Nu e vorba atat de echipament (desi ajuta, fara indoiala), cat de comunicarea in echipa si stapanirea artei de a nu lua bataie individual. Capacitatea de a ucide sobolani e infinita pentru toata lumea, conservarea punctelor de viata mi se pare miza reala pe masura ce creste dificultatea. Nu ajuti pe nimeni daca esti constant la pamant si drenezi resursele din ce in ce mai rare.

Legat de program, 9 seara e cam tarziu pentru mine, ca ma trezesc la ore extrem de dubioase. In general o sa ma gasiti disponibil intre 18.00-20.30 in timpul saptamanii, iar in week-end cam la orice ora din zi/noapte. A fost o surpriza foarte placuta jocul asta si mi-ar placea sa-l termin pe dificultatea maxima cu cat mai multi forum battle brothers, asa ca amatorii pot sa sara pe mine oricand.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Mahdi »

Image

We did it, bros. Hangiul a atârnat și bannerul de biruitori pe hard iar piticul joacă beat pe masă.
REMEMBER CITADEL
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by sebas »

Grats! :) Eu acus termin Easy cu bots. The bots suck but hey why not hey
dump CHA
User avatar
Meetzer
Space Invader
Posts: 31
Joined: 26 Dec 2017, 14:27
Location: Constanta

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Meetzer »

Primul contact cu Nightmare difficulty, primul wipe.

Ăsta-i jocul ce l-am poftit! Mâine-poimâine mai agățăm un banner biruitor în han.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by Waaagh! »

Best pro strat pentru ce am incercat noi ieri.
Spoiler:
phpBB [video]
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Warhammer: The End Times - Vermintide

Post by sebas »

E super mișto, pe mine mă tot înjura dorfu că de ce dau cu săgeți în el. Capul la cutie, pateu!
dump CHA
Post Reply

Return to “Action”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests