Gog.com

Şi alte tarabe, dughene, magazine. Adicătelea de unde ne procurăm jocurile.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Gog.com

Post by cg1700 »

Facem Gaming Night cu un W2?
Image
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Gog.com

Post by Cristan »

M-aș băga.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Gog.com

Post by Fular »

EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Gog.com

Post by TG »

Hopa, au simțit bine momentul să unifice diferite platforme, chiar sunt curios ce o să iasă pe partea asta și dacă va fi mai mișto decât Playnite.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Gog.com

Post by Cristan »

Gog se transformă încet în platforma pe care îmi imaginam eu demult că o s-o fac „cândva” (fără să am idee ce presupune, doar îmi imaginam tot felul de features). Good news, abia aștept să-i dea drumul.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Gog.com

Post by DarthZombie »

Sunt curios cate oprelisti li se vor pune din partea concurentei. Steam e pretty open indiferent daca e in favoarea lor sau nu, dar Origin sau Epic [sau Uplay dar nimanui nu-i pasa de ei lmao] au motive intemeiate sa nu-si doreasca succesul initiativei asteia. Nu de alta, dar mai putin timp petrecut direct pe platforma lor = mai putine oportunitati sa cumperi chestii de acolo.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Gog.com

Post by TG »

Cred că în principal Steam ar fi cei mai afectați dacă are succes. Faptul că poți să adaugi jocuri de pe alte platforme (sau piratate) nu e mare chestie, nobody realy cares, dintre magazine mă refer. În schimb, rămâne de văzut cât se va extinde treaba cu listele de prieteni.

Partea de platformă socială din Steam e extrem de importantă. Unde GoG, Origin sau Epic sunt exact 0 la acest aspect în momentul de față. De altfel, cred că ăsta e și motivul pentru acest update, GoG vrea din plăcintă.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Gog.com

Post by Fular »

EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Gog.com

Post by Cristan »

Mahdi wrote: 7 Mar 2019, 16:20 https://www.gog.com/game/diablo

Where's your god now?
Și acum au băgat și Hellfire:
Release: Hellfire expansion to the original Diablo
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Gog.com

Post by Cristan »

Fular wrote: 22 May 2019, 20:58 GOG GALAXY 2.0
Au dat drumul la closed beta: https://www.pcgamer.com/gogs-new-app-is ... thing-else
Now in closed beta, GOG Galaxy 2.0 is still missing key features, but the library management tools are already excellent.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Gog.com

Post by Magicake »

Daca tot e Diablo 1 pe gog, se baga cineva la un multi? Originalul. Am incercat Belzebub dar mi se pare super boring si dificil in cele mai naspa feluri.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Gog.com

Post by TG »

Am primit și eu invite în beta. Poate e Playnite-ul pe care mi-l doream.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Gog.com

Post by Cristan »

Eu tot aștept și nu mai primesc :(

De curiozitate, la Playnite ce nu-ți place?
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Gog.com

Post by TG »

Oferă multe lucruri mișto, dar nu are chat între platforme, cum planuiesc ăștia să facă. Asta e din start eliminatoriu. Și e cam urâțel și rough, arata mai bine Steam cu non steam games adaugate. That being said, e o bucată de software foarte faină și îl recomand în general.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Gog.com

Post by Cristan »

TG wrote: 17 Jul 2019, 12:27Oferă multe lucruri mișto, dar nu are chat între platforme, cum planuiesc ăștia să facă. Asta e din start eliminatoriu.
Din câte am înțeles, fix partea de chat între platforme nu e implementată în beta.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Gog.com

Post by TG »

Da, știu, dar mă interesa și restul cum se prezintă până atunci.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Gog.com

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Offtopic la discuția voastră, dar oare o să mai fie date jocuri cu gog connect? Am cumpărat bg 1 și 2 pe steam cu speranța că am să le pot obține pe gog prin connect.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Gog.com

Post by TG »

Connect e all but dead. Posibil să mai fie în viitor, dar nu cred că la nivelul la care se spera. Oricum, astea au fost la oferte la prețuri de nimic, deci e posibil.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Gog.com

Post by Cristan »

Primit și eu invite pentru 2.0. Îmi place mult - arată bine și totul e integrat seamless, abia se simte că apelează alte launchere în spate. Cel mai mult îmi plac statisticile - playtime în special - nici măcar Steam nu are asta în client, iar aici am asta pentru toate platformele. Very nice.

Abia aștept să dea drumul și la plugins din comunitate.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Gog.com

Post by Fular »

EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
Post Reply

Return to “Prăvălii de jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests