Trackere private

Rezolvarea problemelor tehnice, ultimele știri din domeniu și cele mai interesante site-uri.
DarthZombie
Dremora Lord

Re: Trackere private

Post by DarthZombie » 26 Mar 2019, 10:45

Sunt atehnic pe partea asta, dar un ISP nu poate vedea ce site-uri accesezi si ce conexiuni faci? Plus ca nu stiu de cata vreme au trecut trackerele mainstream pe https, banuiesc ca torrentele au devenit mai populare decat DC++ cu ani de zile inainte de aceasta schimbare.
Stokkolm
Hammer Haunt

Post by Stokkolm » 26 Mar 2019, 11:39

Trackerele sunt prin protocolul bittorrent, care e criptat. DC++ folosea comunicare in plain text, am inteles ca mai tarziu au trecut la o versiune de comunicare secure. Soulseek cica are un protocol propriu.

Oricum nu cred ca ar avea vreun motiv ISP-urile sa isi vaneze userii, decat daca sunt fortati din exterior.
they connected my ribs the wrong way and they short-circuit for you
zme-ul
cel rau

Post by zme-ul » 26 Mar 2019, 12:37

DarthZombie wrote:
26 Mar 2019, 10:45
Sunt atehnic pe partea asta, dar un ISP nu poate vedea ce site-uri accesezi si ce conexiuni faci? Plus ca nu stiu de cata vreme au trecut trackerele mainstream pe https, banuiesc ca torrentele au devenit mai populare decat DC++ cu ani de zile inainte de aceasta schimbare.
si daca intru pe un tracker ce? ISPu nu poate vedea ce faci exact pe acel site
人は地獄を作った
McWilliams
Dremora Lord

Post by McWilliams » 26 Mar 2019, 17:50

I mean, if the ISP "catches" you on brazzers.com, what's your excuse? That you were mining client data off the site? :lol:
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
zme-ul
cel rau

Post by zme-ul » 26 Mar 2019, 18:53

McWilliams wrote:
26 Mar 2019, 17:50
I mean, if the ISP "catches" you on brazzers.com, what's your excuse? That you were mining client data off the site? :lol:
a calcat pisica pe tastatura
人は地獄を作った
Ferrrrrrrrrdinand
Hammer Haunt

Post by Ferrrrrrrrrdinand » 7 Jun 2019, 14:55

Au trecut 3 luni de când am închis signup-ul și am dorit să facem o actualizare legat de acest lucru.
Din acest moment se pot folosi din nou invitațiile și signup-ul este deschis.

Ne-am dorit ca userii să nu sufere și să își poată invita prietenii, apropiații etc. Vedem cum evoluează lucrurile și evaluăm din nou situația dacă este nevoie.

S-au efectuat următoarele modificări:
- invitația din shop costă acum 10.000 FLCoins, în loc de 3000 FLCoins cât era înainte.
- VIP permanent din shop are acum invitațiile reduse ca și cel de pe pagina de donații.
- am redus de 4 ori numărul de invitații de la donații. VIP permanent primea 64 de invitații și acum primește 16. VIP pe 2 luni avea 4 și acum are doar una. Și tot asa. Totuși, ca să nu se supere nimeni că doar am tăiat, am adăugat un bonus de FLCoins la donații. Modificările se pot vedea aici.
- datorită feedback-ului oferit de comunitate, am introdus o nouă măsură de securitate și de monitorizare. Evident că nu putem da detalii amănunțite, dar citind cele 46 de pagini scrise de către voi, esența este destul de clară și de limpede. Cu ocazia asta vă și multumim tuturor pentru implicare și sfaturi!

O mica notă pentru cei cu Special Rank: nu ne-am atins de beneficiul cu invitații nelimitate pentru că știm că voi aveți acel beneficiu ca să puteți oricand și la orice oră să invitați pe cineva drag și cunoscut. Asta nu înseamnă că puteți da invitații fără limită și fără nicio responsabilitate. Știu că deja știați asta, am vrut doar să vă reamintesc tuturor.

Toate cele bune,
FileList Staff
Vești bune, TG. :D
TG
Dremora Lord

Post by TG » 7 Jun 2019, 15:21

Pfoai, de când așteptam. Ms Ferd!
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
Pătrunjelu'
Global Belit

Post by Pătrunjelu' » 14 Aug 2019, 12:31

Curios ca Gibbous sta bine mersi pe filelist desi politica site-ului este de a interzice produse romanesti.

Image

:lol:
ciolan
Headless Kamikaze

Post by ciolan » 14 Aug 2019, 18:39

Mda, e plin de balauri pe acolo. Jocul e de căcat, da-l piratez numa de-al dracu. Indivizii de genu ăsta sunt ca-n bancu ăla cu bulă care a mers la un interviu de traducător, deși nu știa o boabă de limbă străină, doar să le spună ălora să nu conteze pe el.
Post Reply

Return to “Software & Internet”