Game recording sofware

Rezolvarea problemelor tehnice, ultimele știri din domeniu și cele mai interesante site-uri.
Post Reply
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Game recording sofware

Post by RaptoR »

So, vreau sa devin un youtuber si sa am milioane de $$$.
La modul serios, vreau sa urc niste gameplay videos pe youtube, preferabil cu voce. Just for fun.
Ce aplicatie recomandati pentru recording. ceva lite si free, daca e posibil.
Am incercat cu FRAPS si desi inregistreaza decent, nu stiu din ce motive diabolice inregistreaza sunetul foarte sacadat.
Alta aplicatie iuncerca ar fi Open Broadcaster Software insa se pare ca nu reusesc sa-l fac sa funccioneze decent cu jocul pe care dorect sa il inregistrez.
Exista o varianta safe, good for all, or something?
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Game recording sofware

Post by DarthZombie »

Mai ai xsplit care e destul de bun, poate ii dai de cap aluia. Fraps e cam praf imho.
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: Game recording sofware

Post by RaptoR »

Am reusit sa configurez cat de cat Open Broadcaster Software. Problema e ca la calitatea pe care o vreau eu (care oricum nu e cine stie ce avand in vedere ca am o rasnita de calculator si daca inregistrez cu toate detaliile imi sacadeaza jocul) imi ocupa cam 120mb fiecare minut inregistrat. 1080p. e normal?
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Game recording sofware

Post by DarthZombie »

Nu sunt la curent, dar in general video-urile necomprimate sunt destul de dolofane, nu prea ai ca sa-i faci decat sa-ti iei niste spatiu de stocare
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Game recording sofware

Post by Stokkolm »

Cauta-ti username-ul pe google fara "o". :)
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: Game recording sofware

Post by RaptoR »

Yeah, incercat si aia, si la fel ca si Fraps, nu reusesc sa fac sunetul sa mearga ok.
In alta ordine de idei, am incercat Xsplit si deocamdata sunt foarte multumit de el, multam de sfat.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: Game recording sofware

Post by Soarecu »

Dxtory mi s-a parut cel mai bun din programele de game recording, asta si PlayClaw3.
User avatar
SenFire
Headless Kamikaze
Posts: 414
Joined: 6 Mar 2014, 14:13
Contact:

Re: Game recording sofware

Post by SenFire »

Recomand Dxtory cu codecul asta http://lags.leetcode.net/codec.html. Merge mai bine pe un pc mid-low decat fraps-ul.
Post Reply

Return to “Software & Internet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests